>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

עד כמה תרחיקו לכת כדי לקבל בגדים בחינם? האם תהיו מוכנים, נניח, להתפשט? האם תרחיקו לכת ותסכימו לעמוד בתור שעות ארוכות עירומים בקור של מעלה אחת בלבד?! אם אתם צעירים ספרדים שלא דופקים חשבון לעולם (אבל כן מחשבנים את ההוצאות שלכם על בגדים) - התשובה היא כן, בהחלט.

חברת האופנה הספרדית Desigual, הפופולרית במדינות אירופה וגם בישראל, החליטה לפתוח את מכירות סוף העונה בסניף המותג במדריד בגימיק לוהט וקפוא כאחד: 100 הראשונים שיגיעו לחנות בהלבשה תחתונה בלבד, יקבלו בגדים בחינם.

  (צילום: rex / asap creative)

עד לפתיחת הדלתות אתמול (שני) בשעה 9 בבוקר, הצטופפו בכניסה לחנות כמאה מאושרים ועוד מאות מאוכזבים אחרים, כשלגופם בגדים תחתונים בלבד. כולם המתינו בתור, חושפים את גופם העירום לכל העוברים והשווים, והכול כדי לקבל שני פריטי לבוש של החברה במתנה: בגד עליון מסוג סריג או חולצה ובגד תחתון כמו מכנסיים או חצאית.

בתמונות המתפרסמות הבוקר ברחבי העולם נראה כי הקהל הספרדי מצא דרך מקורית להתגבר על הקור: כפפות, צעיפים, כובעים, ונעליים גבוהות, שהגנו במעט על קהל הצרכנים המוטרף מפני הקור החודרני.

  (צילום: rex/asap creative)

גם אם מדובר בגימיק שיווקי ותו לא, הרי שהוא אחד המוצלחים שנעשו לאחרונה. Desigual הצליחו לעורר באז סביב מכירות סוף העונה של החברה, ובימים אלו מתוכננת פעילות דומה של פריטים במתנה לעירומים בסניף סן פרנסיסקו של החברה - שם ודאי יהיה נעים יותר להתפשט בהשוואה לחורף האירופאי.

אם תשאלו אותנו, גם עטופים במעיל פוך חמים לא היו מצליחים להוציא אותנו מהבית בשעת בוקר מוקדמת רק בשביל לקבל את פריטי החברה במתנה, שלא לדבר על להתפשט בשביל זה. מצד שני, פשפוש קל בזיכרון העלה במהירות תרגיל שיווקי כמעט זהה שהתרחש בישראל.

בתוך החנות. באז סביב מכירות סוף העונה של המותג (צילום: rex/asap creative)
בתוך החנות. באז סביב מכירות סוף העונה של המותג (צילום: rex/asap creative)

בנובמבר 2003 השיקה חברת האופנה הבינלאומית KENVELO (שהיתה אז בבעלות ישראלית) את חנות המותג ברחוב שינקין בתל אביב, תחת הסלוגן "KENVELO מתפשטת", ופרסמה כי תעניק חולצה במתנה עבור כל חולצה שתוסר מהגוף ומכנסיים במתנה עבור כל מכנסיים שיופשטו.

בתצוגת האופנה שנערכה בחזית החנות היו נערות שלקחו את כל הקופה כשנענו להצעת הרשת: 500 שקל זיכוי בעבור הסרת החולצה, החזייה והמכנסיים. חלקן נותרו בתחתונים בלבד, ללא חזייה.

התוצאה במקרה הישראלי היתה הרבה פחות מבדחת מזו האירופאית – מפלג התביעות של משטרת תל אביב הגיש לבית משפט השלום כתב אישום נגד החברה, הבעלים והמנכ"ל, בעוון גרימת מעשה מגונה בפומבי והתנהגות פסולה במקום ציבורי. בנוסף, ימים ספורים לאחר האירוע הוצת הסניף השינקינאי, כנראה בתגובה למבצע השנוי במחלוקת, ללמדכם כי מה שטוב לספרדים לא בהכרח עובד עבור הישראלים. מעניין כיצד היה מתקבל בישראל מבצע דומה היום, בימים שבהם הדרת נשים לבושות מתרחשת השכם וערב.