>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

שלטי סוף העונה המכריזים על הנחות ומבצעים קורצים אלינו כעת מכל פינה ומדרבנים אותנו לקנות עכשיו, לקנות מהר, לפני שייגמר. אבל דווקא בסוף העונה, כאשר הבגדים נמכרים בהנחות משמעותיות, יש נטייה לבזבז כסף רב על פריטים שאינם נחוצים לנו. לכבוד פתיחת תקופת הסיילים הרשמית, קבלו את המדריך השלם לקנייה נבונה בסוף העונה: מה כדאי לקנות ומה להשאיר על המדף, מה יישאר באופנה גם בשנה הבאה, איפה כדאי להשקיע ועל מה מומלץ לוותר.

המחיר

בניגוד להלך הרוח המקובל, לא תמיד מה שזול הוא בהכרח משתלם יותר. פריטים זולים מאוד עלולים להיות באיכות ירודה, ולכן לא לשרוד למשך זמן רב במלתחה. לעומת זאת, פריט איכותי ויוקרתי יכול להיות השקעה לטווח ארוך – בעיקר כשהוא נמכר במחירי סוף עונה. לכן, כדאי לקנות בזול פריטים טרנדיים שישמשו אתכם עד סוף החורף, אך שלא תצטערו אם ייעלמו מהארון עד החורף הבא. ואילו את פריט החלומות היוקרתי שעליו אתם חולמים מתחילת החורף כדאי לבדוק שוב עכשיו – כי יש סיכוי שמחירו צנח לחצי. בנוסף, חשוב מאוד לבחון היטב את ההנחות שבאמת מוצעות: שלט המציין "עד 50 אחוז", למשל, יכול בעצם לומר שרק פריט אחד בחנות כולה מוצע באמת בהנחה גדולה. גם ממבצעים המציעים 1+1 על פריט ספציפי (או במקרה הגרוע יותר: 50 אחוז הנחה על הפריט השני) כדאי להיזהר, שהרי אין צורך למלא את הארון בפריטים זהים וכפולים.

דפדפו בהיצע הפריטים שנמצאים עכשיו בחנויות

הטרנדים

בגדי החורף המוצעים כעת בחנויות עוצבו ברובם לפי הטרנדים הנוכחיים, אך לא כולם ימשיכו איתנו לחורף הבא. כדי שהפריט שנקנה עכשיו בהנחה יוכל להשתלב בקלות גם במלתחת החורף בעוד שנה, מומלץ להציץ בקולקציות הקדם-סתיו (pre-fall) של 2012, אשר נחשפות בחו"ל בימים אלו ומספקות תחזית לטרנדים העתידיים. לאחר שהתעמקנו בקולקציות, אפשר לציין כי פריטי העור והפרווה לא מתכננים להיעלם מהשטח, וגם לא החצאיות והשמלות באורך מקסי. עוד טרנד שימשיך איתנו הוא ריבוי ההדפסים ושילובי ההדפסים הססגוניים. גם המראה הגברי נשאר באופנה, והצבעוניות החזקה של גווני אדום וכתום מנדרינה תמשיך להיות רלוונטית בעוד שנה. הטרנד האחרון שבולט מקולקציות הקדם-סתיו, הוא הנגיעות הספורטיביות בבגדי קז'ואל וערב.

דפדפו בהיצע הפריטים שנמצאים עכשיו בחנויות

המראה הקלאסי

כתמיד, פריטים קלאסיים הם הקנייה הנכונה ביותר בסוף העונה. פריטים על עונתיים ועל אופנתיים, המהווים את עמוד השדרה של המלתחה כולה, אף פעם לא יוצאים מהאופנה ועוברים רק שינויים קטנים בכל עונה. מעיל טרנץ' בהיר, נעלי סטילטו שחורות, מכנסיים שחורים מחויטים, חולצת אריג מכופתרת, ז'קט שחור מחויט ושמלה שחורה קטנה – כל אלו יימצאו תמיד את מקומם בכל ארון ולאורך זמן. למרבה הצער, מותגי העל נמנעים מלכלול פריטים קלאסיים רבים בתוך הסיילים העונתיים, ולכן לא ניתן לרכוש אותם בהנחה (למשל, מחירו של מעיל טרנץ' של ברברי אינו משתנה גם עכשיו). עדיין, מומלץ לקנות פריטים בסגנון קלאסי של מותגים איכותיים – גם אם לא מדובר בבתי האופנה היוקרתיים ביותר – וליהנות מההנחה שהם מציעים כעת.

דפדפו בהיצע הפריטים שנמצאים עכשיו בחנויות

בגדי בייסיק

כמשתמע משמם, פריטי הבייסיק הם הבסיס לכל תלבושת. תמיד אפשר למצוא בארון מקום לעוד בגדים בגוונים מונוכרומטיים, שאינם יוצאים מהאופנה ואינם עולים כסף רב. גופיות, חולצות ארוכות דקות, סריגים, עליוניות ומכנסיים בצבעים ניטרליים מתאימים בקלות לשימוש יומיומי. כדאי להימנע מפריטי בייסיק באיכות ירודה, שלא יישרדו את השימוש התכוף, ולרכוש כעת בהנחה בגדים של מעצבים ישראלים ומותגי קז'ואל מיובאים.

דפדפו בהיצע הפריטים שנמצאים עכשיו בחנויות

הארון שלי

והכי חשוב: תמיד כדאי להיזהר מהגחמות שמעוררות ההודעות על הנחות גדולות. בגד שלא תלבשו אף פעם לא יכול להצדיק את מחירו – גם אם הוא נמכר ב-70 אחוז הנחה. הצעד הראשון לפני כל מסע קניות הוא מחקר בארון האישי, מיון, סידור, תכנון ועריכת רשימה מסודרת של כל הפריטים החסרים והרצויים. גם שיטוט באתרי אופנה ומכירות באינטרנט יכול לעזור לכם לתכנן את רשימת הקניות האידיאלית. ורק אז, כאשר גיבשתם תמונת מצב של ארונכם והבגדים שבהם אתם מעוניינים, כדאי לצאת לחנויות. תתחדשו.