>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

השבוע משיק מותג האביזרים דניאלה להבי קולקציית קפסולה נוספת תחת הקו D+, הפעם בשיתוף מותג האביזרים הישראלי הצעיר מדוזה, בעיצובן של גילי רוזין ועדי זינגפר. זהו שיתוף הפעולה השני של להבי עם מעצבות צעירות, לאחר שבשנה שעברה חברה אל המעצבת ניבי ברקר להשקת קו תיקים מצומצם עשוי קנבס ועור.

מחזיקי מפתחות עם אישיות. זהו את עמיר פרץ (צילום: רן גולני)
מחזיקי מפתחות עם אישיות. זהו את עמיר פרץ (צילום: רן גולני)

אורי להבי, מנכ"ל המותג ובנה של המעצבת, מסביר כי לאחר שבעונה שעברה השיקו במותג קו תיקים, הפעם הם בחרו להתמקד בנעליים. במרכז המיני-קולקציה נמצא עיטור נעליים עשוי PVC, המתלבש על שני דגמי נעליים מהקולקציה של להבי באמצעות סוג של רתמה מחברת. זהו פיתוח בלעדי עבור המותג וניתן לרכוש אותו במספר צבעים נפרדים.

  (צילום: רן גולני )

למדוזה ולהבי היסטוריה ארוכת שנים. המפגש הראשון בין להבי למעצבות המותג הצעיר התקיים בתקופת לימודיהן במחלקה לצורפות בשנקר. להבי הוזמנה לתת ביקורת באחד הקורסים והסתקרנה משפת העיצוב החדשנית של שתי הסטודנטיות. מאוחר יותר היא גם נתנה להן ציון גבוה כששפטה בתחרות מעצבי אביזרים שיזם העיתון כלכליסט. אלא שרק לפני כחצי שנה, אחרי שהפכו למותג מבוסס ומבטיח שזכה להערכה רבה מצד התקשורת הישראלית, עשתה להבי צעד והזמינה את מדוזה ליצור עבורה אוסף פריטים משותף.

גילי רוזין ועדי זינגפר. ''העבודה מול חברה גדולה חשפה אותנו לתהליכי עבודה שנראים לנו נכונים יותר'' (צילום: עומר מסינגר)
גילי רוזין ועדי זינגפר. ''העבודה מול חברה גדולה חשפה אותנו לתהליכי עבודה שנראים לנו נכונים יותר'' (צילום: עומר מסינגר)

"הדבר החשוב ביותר בשיתוף פעולה הוא יצירת דיאלוג משותף", אומרת להבי. "העלינו יחד רעיונות כיצד לייצר מוצרים שישקפו בצורה הטובה את החיבור היצירתי בין שני העולמות שלנו, ולייצר דיאלוג לא רק בינינו, אלא גם בין המוצרים והחומרים עצמם". עבור שני הצדדים בשת"פ היה מדובר בתהליכי לימוד חדשים, בעיקר בשל השימוש בחומרים שונים. "זה היה תהליך עבודה מאתגר מאוד של עבודה בעור מול פלסטיק, בין הקו הצעיר והצבעוני שלנו לקלאסיות של להבי", אומרת רוזין. "אני ועדי עובדות בסוג של בועה קטנה של שתינו, והעבודה מול חברה גדולה חשפה אותנו לתהליכי עבודה שנראים לנו נכונים יותר".

  (צילום: רן גולני )

קשה שלא להתרשם מהדומיננטיות של מדוזה בפרויקט, הבולטת בעיקר בגלל הפלסטיק הצבעוני וכתב היד המובחן של השתיים. להבי, מצדה, הביאה לשת"פ את החשיבה הפרקטית, את ההומור ואת הטיפול בפרטים הקטנים. כל אלה מתבטאים בפריטים כמו עניבת פפיון מפלסטיק, שניתן לשלבה כפרט על ז'קט או לחבר אותה לחגורה. אהבנו מאוד את שלושת מחזיקי המפתחות שנוצרו מחתיכות פלסטיק צבעוניות וזכו לפנים ואישיות משל עצמם. מבין כולם, קשה היה להתעלם מכך שאחד מהם דומה להפליא לעמיר פרץ, האיש והשפם. בעצם, אולי זה סתם דגיג עם שני סנפירים קטנים בגב.

מחירים: 99-180 שקל.

להשיג בחנויות דניאלה להבי.