>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

הציוצים הבלתי פוסקים בטוויטר של הדוגמנית בר רפאלי משבועות האופנה בניו יורק, מילאנו ופריז, אליהם היא מגיעה על תקן אורחת כבוד וכוכבת בינלאומית, הם חלק בלתי נפרד מההתנהלות התקשורתית שלה בשנתיים האחרונות. מי שעוקב באדיקות אחר חשבון הטוויטר הפעיל של רפאלי, או סתם אחר מדורי האופנה והרכילות, יגלה תמונות שלה מאירועי אופנה נוצצים ברחבי העולם, כולל פתיחת שבוע האופנה באיסטנבול שנערך לפני כשנתיים. אין ספק, לבחורה יש סטייל.

לכן היה מפתיע לגלות שרפאלי לא הופיעה לאף אחד מאירועי שבוע האופנה תל אביב, שהסתיים ביום רביעי האחרון. היעדרותה של רפאלי בלטה בכל אחד מהאירועים במהלך השבוע, החל מהקוקטייל החגיגי שנערך בבית השגריר האיטלקי לכבוד נחיתתו של המעצב האהוב עליה, רוברטו קוואלי, ועד לכל אחת מהתצוגות שהתקיימו במשך שלושה ימים. רפאלי לא הראתה את פרצופה באף אחד מאלו. לא על המסלול, לא על השטיח האדום, לא בשורה הראשונה, ואפילו לא בציוץ בטוויטר, סתמי ככל שיהיה, המתייחס לשבוע האופנה הראשון בישראל מזה עשורים.

רפאלי מדגמנת על שער מגזין GQ האיטלקי
רפאלי מדגמנת על שער מגזין GQ האיטלקי

מצופה היה מדוגמנית ישראלית מהמובילות בעולם, שמפארת בנוכחותה את שבועות האופנה באירופה ובארצות הברית, לזרות מעט אבק כוכבות גם על ראשי העם היושב בציון.

בשיחת בירור עם Xnet מספרת ציפי רפאלי, אמה של בר והמנהלת האישית שלה, כי "לבר היו התחייבויות קודמות בחו"ל. אתה יודע, היא כמעט ולא נמצאת בארץ (בימים אלה נמצאת רפאלי בסאו פאולו, א"י)".

הרבה אנשים התאכזבו מהיעדרותה משבוע האופנה הישראלי. אם לא על המסלול, לפחות על השטיח האדום.

"היו לה עבודות שנקבעו מראש".

היא לא היתה יכולה לשנות את הלו"ז?

"לבר נקבעות עבודות שנה מראש. היא אדם מקצועי".

יצא לכן לשוחח על שבוע האופנה? היא התעניינה במה שקורה בו?

"לא שוחחתי איתה על זה".

ואת? הגעת לתצוגות?

"אני לא הגעתי לתצוגות. ישבתי בבית".

לדברי מוטי רייף, יזם שבוע האופנה תל אביב, רפאלי היתה אמורה להשתתף בתצוגה של דורית בר אור, שפתחה את יומו השני של שבוע האופנה. דורית בר אור, מצדה, מספרת שדברים לא היו סגורים עם רפאלי, חברתה הקרובה, ואז נכנסה לרפאלי עבודה בחו"ל.

התצוגה של דורית בר אור בשבוע האופנה תל אביב, הסתדרו בלי רפאלי (צילום: טל ניסים)
התצוגה של דורית בר אור בשבוע האופנה תל אביב, הסתדרו בלי רפאלי (צילום: טל ניסים)

לדעתו של מקור בכיר בהפקת שבוע האופנה, הסיבה לביטול היא פרשת פוקס-גאפ שהתפוצצה שבוע קודם לכן, כשמודעות פרסום של רפאלי למותג האמריקאי עלו בישראל, בסמוך למודעות של פוקס בהן היא גם מככבת. "הבנתי שפוקס ביקשו ממנה לא לדגמן למעצבת אחרת, כיון שלא רצו שתהיה מזוהה עם מעצבת נוספת", אומר המקור ומוסיף עוד השערה, לפיה לאחר שגילו בפוקס שחברת רנואר נותנת חסות לתצוגה של המעצבים המבטיחים, נדרש מרפאלי לא לקחת חלק בשבוע האופנה.

כידוע, בין רנואר לרפאלי עבר מזמן חתול שחור, כשרפאלי תבעה את רנואר בטענה שזו הפרה את ההסכם עמה, שקבע כי רפאלי תשמש כדוגמנית החברה לשתי עונות, קיץ וחורף 2003. לטענת רפאלי, ברנואר החליטו לשנות את הגישה הפרסומית ודרשו כי תצטלם בעירום בתנוחות מגרות ופרובוקטיביות - דרישה לה סירבה רפאלי. רנואר, מצדם, טענו כי רפאלי סירבה להצטלם. בפסק בורר שנקבע בשנת 2007, נפסקו לטובת רפאלי פיצויים על סך 35 אלף דולר.

דוברי חברות פוקס ורנואר מכחישים את השמועות.

רני רהב, דובר שבוע האופנה תל אביב: "היו לרפאלי צילומים בחו"ל. היא הכי בסדר בעולם. היא תמכה לפני שבוע האופנה וזה הספיק, היא ידידה גדולה של שבוע האופנה".