כשאני מגיעה לפגישתנו, יעל גולדמן מקבלת את פניי בחיוך ענקי הנסוך על פנים קורנות של מי שמטפחת בטן הריונית קטנה ומעוררת קנאה של חודש שמיני. גולדמן ובעלה, השחקן אורי פפר, מצפים לבת בכורה, וניכר שיעל מוכנה למשימת האמהות ומצפה לה בכיליון עיניים.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

גולדמן בת ה־33 היא הפנים של סבוקלם ושל המעצב רונן חן, היא מנחה את "המגזין" בערוץ החיים הטובים וגם את מה שהיא מגדירה כ"בייבי" שלה, התכנית "הסטאר שלי" בערוץ הספורט. היא מספרת שקיוותה להיות מהנשים האלו שעובדות במרץ ממש עד לרגע שהן מגיעות לחדר הלידה, אבל מודה שלקראת סוף ההיריון הבינה שעליה להוריד את הרגל מהגז. אבל אנחנו, שטפשת היריון לא עושה עלינו רושם, ביקשנו ממנה להתחבר לצד המתמטי שלה ולכמת עבורנו את היבטי חייה השונים. אין צורך בחשבונייה או בבדידים.

10 קילוגרמים שעליתי בהיריון (עד כה)

"אין ספק שהשינויים שהגוף עובר הם מוזרים. יש ימים שאת מרגישה ממש יפה ויש ימים שאת חשה כבדה, זה משתנה. אני מאוד אוהבת את המראה הרגיל שלי, והיו ימים שהייתי אומרת לעצמי: 'זה באמת הטוסיק שלי?' או 'איזה קטע, יש לי בטן!'. אבל אני מאמצת ומקבלת את המצב החדש, זה חלק בלתי נפרד מלהיות אישה.

"מעבר לכך, אני גם מבינה ומפנימה שאין לי שליטה על הדברים הללו. אין לי שליטה על כמה החזה או הטוסיק יגדלו. זה באלאנס שהגוף שלי עושה. אני לא אשקר, יש תסכולים קטנים. אני מוצאת את עצמי ממחזרת את אותן ארבע חולצות שוב ושוב וקשה לי לקנות בגדים".

2 אקסים משמעותיים

"עם אקס אחד הייתי בגילאי 24-16, ושמונה שנים זה לא משהו שהולך ברגל. חוויתי איתו את ההתבגרות שלי. עם האקס השני הייתי רק חצי שנה, אבל יש לו פינה גדולה אצלי בלב והקשר הזה היה מאוד משמעותי בחיי. אני לא חושבת שזה עניין של 'כמה זמן היינו יחד', אלא יותר עניין של האדם הנכון בזמן הנכון, והקשר ההוא עשה לי משהו שאף קשר עד אורי לא עשה לי, ולכן יש לו משמעות כה רבה בעיניי".

2.5 שנות נישואים

"לא הייתי מהבחורות שמפנטזות על יום החתונה ועל איך זה להיות נשואה. אותי עניין מתי יגיע הבחור שזה יקרה איתו, ושאני אבין שכאשר אני איתו הכול 'עובד'. אחרי שמתחתנים חוזרים באופן פורמלי לאותם חיים, לאותה דירה, לאותם עיסוקים וחברים. אבל יש משהו בחוויה הזו, בלהיות נשואים, שלוקח אותך למקום גבוה יותר. יש בזה עוצמה. אני הרגשתי את עיקר ההבדל באירוסין. מישהו בא ואומר לך שהוא רוצה לבלות איתך את שארית חייו. קלישאתי ככל שזה יישמע, זה בא ממקום מאוד עמוק ויש לזה משמעות גדולה עבורי".

8 שעות שינה בלילה

"אני אדם שיכול לתפקד עם מחסור בשעות שינה, אבל ההיריון מביא אותך למצבים מוזרים מאוד. בהתחלה ישנתי המון. דווקא עכשיו, לקראת הסוף, אני מוצאת את עצמי מתעוררת בארבע לפנות בוקר, ערנית ורעננה לחלוטין, ואין מצב שאחזור לישון. אני יוצאת מהמיטה, קוראת ספר, גולשת באינטרנט ומנסה להעסיק את עצמי. לצערי, זה נוטה לשבש את כל מהלך היום. אני מאוד אוהבת לישון, ובאידיאל אני צריכה את שמונה השעות שלי כדי להיות במיטבי".

4 חברים בספיד דייל

"הראשונה היא מלי לוי. אנחנו חברות כבר 13 שנים והיא מבינה ומכילה אותי באופן יוצא דופן. אני מרגישה הכי נוח איתה. ראינו אחת את השנייה בכל מצב שניתן לדמיין. אני מאחלת לעצמי להיות אמא נהדרת כמוה, יש לה יכולת נתינה מדהימה.

"השנייה היא גלי, חברת ילדות מהחטיבה, שלא זו בלבד שהיא סופר־חכמה ומצחיקה, היא גם סופר־וומן אמיתית. היא מתמרנת בין עבודה, ארבעה ילדים ובית מתוקתק והיא תמיד נראית נפלא כשהיא עושה את זה.

"השלישי הוא אבי, אהוב לִבי שעזב אותי לפריז. נפגשנו בבית הספר למשחק של יורם לוינשטיין. למרות שאנחנו מדברים בעיקר בסקייפ, אני שומרת את המספר הישראלי שלו בספיד דייל כי זה גורם לי להרגיש שהוא במרחק שיחה. אני יכולה להתקשר אליו בשלוש לפנות בוקר – משהו שאי אפשר לעשות עם חברות שיש להן ילדים.

"ויש גם את אורלי, שהכרתי לפני כמה שנים דרך חברים וגם יצא לנו לעבוד יחד. היא החברה הרווקה שלי. יש לי חולשה בלב אליה, היא פשוט בן אדם כובש ומלא פאן. אני מרגישה שיש היפוך תפקידים מתמיד בינינו: פעם אני האחות הגדולה והמגוננת, ופעם היא".

2 נקודות ציון משמעותיות בקריירה

"ודאי שהיו לי יותר משתיים, אבל שתי אלו שבחרתי לציין זכורות לי כמשמעותיות במיוחד. הראשונה קשורה לעולם הדוגמנות: השנתיים שביליתי כפרזנטורית של ה.שטרן היו חוויה מדהימה. זה היה שלב חשוב בקריירה שלי - מדובר בתפקיד בסדר גודל ענק. אנשי החברה פשוט חיבקו אותי, שזה לא משהו רגיל. זו הייתה התנסות מאוד מיוחדת, גם ברמה האישית וגם מבחינת ההד שהיה לה.

"מבחינה טלוויזיונית, נקודת ציון משמעותית הייתה ההשתתפות שלי בתכנית 'פעם בחיים', שבמסגרתה חייתי עם בני משפחת אלפרון. בהתחלה התלבטתי אם להשתתף בה, אבל בסופו של דבר היא פתחה לי צוהר למקום אחר, לרצון הזה לראיין. הבנתי תוך כדי התהליך שעברתי בתכנית שזו תכונה שחבויה בי, שאנשים באמת מעניינים אותי ושלא בא לי שרק אני אהיה בפרונט".

0 כוסות קפה ביום

"זה די פשוט, אני רגישה לחלב".

4 ילדים שהייתי רוצה שיהיו לי

"זו לגמרי פנטזיה ואני יודעת שקרוב לוודאי שלא יהיו לי יותר משניים, בעיקר מפני שלא התחלתי בגיל 20. אבל כן, באידיאל החולמני שלי ארבעה ילדים זה דבר נפלא. משפחה גדולה נראית לי כמו מקור להמון שמחה וכיף".

3 חלומות שעוד לא הגשמתי (יש לי המון, אבל יש כמה שבולטים על פני האחרים)

"הייתי רוצה לנסוע עם המשפחה שלי לטיול ארוך בעולם. לעשות הפסקה מהחיים, לארוז את בעלי וילדינו ולתור את העולם לתקופה מסוימת. הייתי המון בחו"ל, אבל תמיד עבדתי או גרתי שם. זה אף פעם לא היה בקטע של לעשות סטופ להכול ופשוט לטייל. לא טיילתי אחרי הצבא, לא הייתי באוסטרליה ולא עשיתי טיול מחוף אל חוף בארה"ב. בדרום אמריקה הייתי, אבל ממש בקטנה. החו"ל שלי כרגע זה פה שבוע, שם סופ"ש. הייתי שמחה לעזוב הכול לתקופה ופשוט לחרוש איזה יעד מרתק.

"חלום נוסף הוא מגורים מחוץ לעיר, במקום רגוע יותר, עם קצב פחות מטורף ופחות גירויים. אני נשואה לחיה עירונית, אז רק ימים יגידו אם נעשה כזה צעד, אבל בהחלט הייתי רוצה לנסות.

"ברמה המקצועית הייתי רוצה להמשיך להתפתח כמראיינת. אני מנחה כיום את 'הסטאר שלי', שזו תכנית שאני יזמתי וטיפחתי והיא מאוד יקרה ללִבי. בכל תכנית אני מלווה אושיה מעולם הספורט בתחנות שונות בחייה - לא בריאיון אולפני, אלא בצילומי חוץ במקומות משמעותיים בחייו של המרואיין. התוצאה מעניינת ומרגשת והייתי רוצה לעשות את זה יותר בגדול, עם יותר ימי צילום, יותר תקציבים ובכלל, לקחת את הבייבי הזה למקום הכי רחוק וגבוה שאפשר".

3 באלמים לשפתיים בתיק

"תפסת אותי ביום חלש, בדרך כלל יש לי יותר. באלמים ושפתוני לחות זו באמת אובססיה שלי. יש לי עשרות".

והמספר הנוסף: כמה קלוריות ביום?

"מעולם לא ספרתי קלוריות ואני גם לא ממש מבינה בזה. אני לא מצליחה להתחבר להיגיון של ספירת קלוריות. אני יודעת מה משמין ושצריך לשמור על איזון נכון בין מה שמכניסים למה שמוציאים. בהיריון אני אוכלת דברים שהרבה זמן לא אכלתי. אני יותר רעבה ואני גם מרשה לעצמי, אבל בלי להיסחף. לפני ההיריון, למשל, לא הייתי אוכלת בורקס, כי זה תמיד נראה לי כזה ג'אנק, ועכשיו, מודה, אני אוכלת פה ושם בורקס או שניים".

חולמת על משפחה גדולה. גולדמן (צילום: רונן פדידה)
חולמת על משפחה גדולה. גולדמן (צילום: רונן פדידה)

לא יכולה בלי

יעל מחוברת חזק לעולם האופנה, אבל לא נופלת קורבן לטרנדים. דיברנו איתה על הסטייל שלה

איך היית מגדירה את הסגנון שלך?

"זה תלוי מאוד בתקופה. לפעמים אני אורבנית יותר, לפעמים נשית ורכה יותר. העיקרון שמנחה אותי הוא שהבגד חייב להחמיא - אני לעולם לא אלבש משהו שייראה לי כמו תחפושת. למרות שאני מושפעת מטרנדים, אני לא קורבן שלהם ואזרום עם טרנד רק אם אני מתחברת אליו".

מה הפריט הכי יקר שיש לך בארון?

"נעליים של מיו מיו, שעלו לי 500 דולר".

ומהו הפריט הכי נחרש שלך?

"ג'ינס של Lee שאיתו הסתובבתי באמת – אבל באמת – בכל מקום. טוב שלא התקלחתי איתו".

מיהי אייקון האופנה שלך?

"לאורך השנים הסטייל של קייט מוס הדהים אותי, למרות שלאחרונה קצת ירד לי ממנה. נדמה שיש דברים שרק היא מסוגלת ללבוש ושהיא יכולה להחליף זהויות ולהיות בכל פעם מישהי אחרת. בארץ תמיד אהבתי את הסגנון של מלאני פרס. יש לה שיק אירופאי".

איפה את הכי אוהבת לעשות שופינג?

"בחו"ל - בניו יורק, בארץ - בדיזנגוף סנטר. מתוקף עבודתי אני גם קונה לא פעם דרך מלבישים שאיתם אני עובדת".

מה היחס שלך לאופנה?

"אני אוהבת אופנה ומחוברת אליה. אני קונה מגזינים, מעריכה מאוד מעצבים ותופסת מאנשים שיש להם חוש לדבר. הייתי מתה לנסוע לחו"ל לאחד משבועות האופנה ופשוט ללכת כל יום לתצוגות השונות".

אילו פריטים צריכה כל אישה במלתחה שלה?

"ג'ינס איכותי, שמלה שחורה, נעלי עקב שחורות, ז'קט מוצלח וכמה שיותר תכשיטים. פעם לא הייתי בעניין של תכשיטים, אבל למדתי להעריך את תרומתם. הם באמת משדרגים כל הופעה".

מה בחיים לא תלבשי?

"פרווה, חולצת בטן ומכנסי עור".

___________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: