>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

כמעט 30 שנה חלפו מאז התקיים לאחרונה שבוע אופנה בישראל, אך החודש חוזר האירוע המתוקשר לארצנו. ב-21 בנובמבר ייפתח שבוע האופנה של תל אביב בתצוגת אופנה של המעצב הישראלי יניב פרסי, וב-23 לנובמבר הוא יינעל בתצוגת אופנה מיוחדת שהכנסותיה תרומה לאיגי – ארגון נוער גאה.

שבועות האופנה בעולם רוויים גימיקים. האפשרויות לזכות בתמונה בעמודי העיתונים רבות: יש המציגים את הקולקציה בליווי הופעה של אמן פופולארי (ע"ע פלורנס אנד דה מאשין לשאנל באוקטובר האחרון) או בעזרת סלבריטי שיחתום או יפתח את התצוגה, ויש הממלאים את השורה הראשונה באושיות הבוערות של הרגע.

רוב הגימיקים נעשים כדי לגרום לתקשורת הבינלאומית להגיע ולסקר את התצוגה, במקרים רבים על חשבון הבגדים עצמם - הסיבה לשמה התכנסנו. ל-Xnet נודע על מספר אטרקציות שאמורות להוות הפתעה לעיתונאים ולמבקרים בשבוע האופנה TLV 2011.

מיכאלה ברקו. תדגמן לגדי אלימלך בתצוגת האופנה של איגי (צילום: יניב אדרי)
מיכאלה ברקו. תדגמן לגדי אלימלך בתצוגת האופנה של איגי (צילום: יניב אדרי)

1. איגי נועלים את שבוע האופנה

אירוע התרומה השנתי של איגי בשבוע האופנה תל אביב יעלה על המסלול 40 סלבריטאים ישראלים, שכל אחד מהם ידגמן אאוטפיט שיצר מעצב אופנה ישראלי אחר, תחת הנושא "נזילות מגדרית". בין המפורסמים נמצאים גל אוחובסקי, יעל פוליאקוב, עברי לידר, עדי הימלבלוי, דנה אינטרנשיונל, מיכאלה ברקו, טל ברמן, עתי שולברג, דנה ספקטור, מיכל אמדורסקי, שלומי שבן, סנדרה רינגלר, דליה מזור, אורנה דץ, עינת ארליך ואחרים.

במעצבי הקולקציות נכללים ששון קדם, גדי אלימלך, אפרת קליג, פראו בלאו, גלית לוי, אלון ליבנה, ירדנה זיו להוניגמן, שוגרדדי ואחרים.

"בשנים האחרונות גדל מאוד מספרם של בני הנוער הפונים לארגון", אומר אבנר דפני, מנכ"ל איגי. "חלקם זקוקים למידע ותמיכה, וחלקם מוצאים באיגי מקום משמעותי להתפתחות אישית והיכרות. לתצוגה של איגי בשבוע האופנה ביקשנו מהמעצבים לתת את הפרשנות שלהם לנושא של נזילות מגדרית - המעבר או השוני בין גבר לאישה. במסגרת הנושא הזה, כל מעצב קיבל יד חופשית בעיצוב האאוטפיטים".

אירועי התרמה הם חלק משמעותי גם בשבועות האופנה המרכזיים בעולם. בשבוע האופנה בניו יורק, למשל, ארגנה דוגמנית העל נעמי קמפבל אירוע התרמה למען ניצולי רעידת האדמה בהאיטי. "זאת סוגיה קצת מוזנחת אבל מאוד חשובה", אומרת אורנה דץ. "ואם יש הפקה כזאת גדולה, ברור שאצטרף. הלוואי ויהיו עוד אירועים כאלה".

רביעי, 23 בנובמבר, 21:00. כרטיסים ניתן להזמין בטל' 054-9439317 או במייל donate@igy.org.il. כניסה: 250-100 שקל, כל ההכנסות תרומה לאיגי.

כך זה נראה פעם. קולקציית קיץ 1996 של גדעון אוברזון, בכיכובה של דנה דבורין (צילום: רון קדמי)
כך זה נראה פעם. קולקציית קיץ 1996 של גדעון אוברזון, בכיכובה של דנה דבורין (צילום: רון קדמי)

2. גדעון אוברזון יעלה את סטלה עמר לפינאלה

מעצב האופנה גדעון אוברזון מספר שקיבל את ההחלטה הסופית להשתתף בשבוע האופנה TLV רק לפני כמה ימים, ולכן קולקציית-אביב קיץ שיציג במסגרתו תהיה בצבעוניות מונוכרמטית. "יש לי שבוע וחצי להרים קולקציה, וההחלטה היתה להתמקד בפריטים בשני צבעים מנוגדים, שחור ולבן", הוא אומר.

אוברזון יפתח את התצוגה בקולקציית בגדי ים מפוארים בסגנון רטרו, צעד שמחזיר את המעצב אל קדמת הבמה כמלך בגדי הים של ישראל. כזכור, מאז עזב את המותגים "גוטקס" ו"גדעון אוברזון", לא הציג המעצב קולקציות בגדי ים.

"ואצל אוברזון", אומר אוברזון, "חייבת להיות פינאלה". לתמונת הסיום של התצוגה שלו גייס אוברזון את הדוגמנית הבינלאומית הגדולה סטלה עמר-אליס, לשעבר המוזה של ז'אן פול גוטייה וטיירי מוגלר. עמר תצעד על המסלול בשמלת ערב שחורה, שיצר אוברזון במיוחד לערב.

הפעם האחרונה שעמר פסעה על מסלול בישראל היתה בספטמבר 2006, עבור חברת האופנה לגברים כאוס. "אני שמחה להיות חלק משבוע האופנה בתל אביב. זו יוזמה מבורכת של מוטי רייף ואופיר לב, והגיע הזמן שתהיה במה לכל הכשרונות בישראל", אמרה עמר בשיחת טלפון מניו יורק, שם היא גרה בשני העשורים האחרונים עם בעלה.

"זה כבוד גדול בשבילי לצעוד בשביל אוברזון. בעיניי הוא הראלף לורן הישראלי, האיב סאן לורן שלכם", מסכמת עמר, שתצעד גם בתצוגת הסיום של "איגי".

בעיניה, גדעון אוברזון הוא ראלף לורן הישראלי. סטלה עמר (צילום: רפי דלויה)
בעיניה, גדעון אוברזון הוא ראלף לורן הישראלי. סטלה עמר (צילום: רפי דלויה)

3. דורין פרנקפורט מעצבת בגדי ים לראשונה

גם מעצבת האופנה דורין פרנקפורט תציג בגדי ים בתצוגה שלה, לראשונה בקריירה הארוכה שלה. פרנקפורט, מהמעצבות הבולטות והוותיקות בישראל, בחרה להפתיע ב"שבוע האופנה TLV" בקולקציית בגדי ים וגוף. פרנקפורט אישרה את הפרטים.

דורין פרנקפורט. תציג בגדי ים, לראשונה בקריירה הארוכה שלה (צילום: דורין פרנקפורט)
דורין פרנקפורט. תציג בגדי ים, לראשונה בקריירה הארוכה שלה (צילום: דורין פרנקפורט)

4. גלית לוי תתמקד דווקא בשמלות ערב

מעצבת נוספת שתפתיע על מסלול שבוע האופנה TLV היא גלית לוי, שתציג רק שמלות ערב, למעט שמלת הכלה המתבקשת שתחתום את התצוגה. "זה כמו בתצוגות ההוט קוטור האמיתיות", אומרת לוי על ההחלטה המרעננת מכיוונה של מי שנחשבת לאחת ממעצבות שמלות הכלה הבולטות בישראל.

לוי חושפת שהדוגמנית עמית מכטינגר תפתח ותסגור את התצוגה. "זאת הפעם הראשונה שבה התצוגה שלי תתמקד בשמלות ערב ולא בשמלות כלה".

תתמקד הפעם בבגדי ערב. קולקציית קיץ 2011 של גלית לוי (צילום: דביר כחלון)
תתמקד הפעם בבגדי ערב. קולקציית קיץ 2011 של גלית לוי (צילום: דביר כחלון)

5. האם שרה נתניהו תהפוך למישל אובמה?

האם אשת ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, היא אורחת הכבוד של ערב הפתיחה של שבוע האופנה בתל אביב? השמועות בתעשיית האופנה טוענות בעקשנות שבדומה למישל אובמה, שמקדמת את תעשיית האופנה האמריקאית, נתניהו תקדם בנוכחותה את באי "שבוע האופנה תל אביב".

אנחנו רק יכולים לברך ולהמליץ לגב' נתניהו להשתמש באירוע כמקפצת סטייל ולאמץ מספר פריטים נאים למלתחתה הפרטית.

בשיחה של Xnet עם מוטי רייף, ממארגני האירוע, הוא הכחיש את הדברים והוסיף: "אם כבר אורחת כבוד, אז ג'ודי".

מדוברות ראש הממשלה טרם התקבלה תגובה.