תוספות שיער הן כבר מזמן לא מילה גסה, ואם פעם היה בהן משהו ששידר סינתטיות ומראה מעט זול, הרי שהיום קשה לחשוב על כוכבת הוליוודית שלא נעזרת בשירותיהן.

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

דורון פסקינו, מנהל מקצועי לפתרונות שיער, אסתטיקה ויופי, סיפר לנו למי מתאימות תוספות שיער ולמי עדיף להימנע מהן: "אם בעבר נוצר הרושם שתוספות השיער נועדו בעיקר לשימושם של סלבריטאים המעוניינים לשדרג את המראה לקראת צילומים או הופעה על השטיח האדום, כיום משתמשים בתוספות שיער גם במצבים של דלילות, לקראת אירוע משפחתי או כחלק בלתי נפרד משגרת היומיום. עם זאת, כשהשיער פגום ושרוף כתוצאה משימוש חוזר ונשנה בחומרים כימיים, הבהרות, החלקות וטיפול לא נכון, לא ניתן לחבר את התוספות לשיער המקורי".

מעצב השיער יניב קצב מוסיף: "ניתן למצוא תוספות שיער העשויות מ־100 אחוז שיער טבעי וכאלה העשויות מ־80 אחוז שיער טבעי, בכל צבע כמעט".

קצב מסביר כי יש דרכים רבות לחבר את תוספות השיער, והדרך שבה בוחרים תלויה בעיקר ברצון של הלקוחה:

הדבקה: מתבצעת על ידי דבק מיוחד שמורחים על תוספות השיער ולאחר מכן מדביקים לקרקפת. קיימים כמה סוגי דבקים, והשוני ביניהם הוא בעיקר במשך עמידותם: דבק זמני - מחזיק עד שבוע ימים, דבק חם - מחזיק כחמישה חודשים, דבק קבוע - מחזיק עד שמונה חודשים, דבק קר - מחזיק עד שנה.

קליפסים: חיבור התוספות על ידי קליפסים נעשה בטכניקה פשוטה ביותר - מחברים את הקליפס הנמצא על התוספת לשורש השערה, כך שכל אחת יכולה לעשות זאת באופן עצמאי בבית. בתהליך זה לא מעורבים חומרים כימיים, ולכן הוא אינו מזיק לשיער ומומלץ למי שיכולה להקדיש לשערה קצת זמן על הבוקר.

חרוזים: פעולת החיבור דומה ל"סריגה": מחברים לתוספת השיער חרוזי מעיכה, משחילים את השיער האמיתי לחרוז ומועכים את התוספת. חיבור בעזרת חרוזים מחזיק עד חצי שנה ולא מעורבים בו חומרים כימיים.

תפירה: זוהי טכניקה פחות מוכרת, שבה אנו למעשה "תופרים" את התוספת לשיער הטבעי ממש כמו שתופרים בגד - לוקחים קווצת שיער טבעי, מגלגלים סביבה את החוט (בשורש השערה) ותופרים לתוספת. חיבור מסוג זה מחזיק בין יום לשלושה ימים, ומתאים במיוחד לתסרוקות שבהן רוצים להוסיף לשיער נפח או אורך לאירוע ספציפי, למשל לכלות ביום חתונתן.

טווח המחירים של התוספות: 8,000-2,000 שקל, בהתאם לסוג התוספת, לטכניקת החיבור הרצויה, וכמובן לכמות התוספות הנדרשות.

איך תבחרי את השיטה שהכי מתאימה לך?

מעצב השיער רוני פרנקל לשוורצקופף פרופשיונל מדגיש שאת השיטה הרצויה יש לבחור על פי שלושה פרמטרים חשובים: דלילות השיער, אורכו ואזור ההתקרחות. אפשר לשלב בין השיטות השונות כדי להתאים את התוספת למיקום ההתקרחות ולסוג השיער.

"בדרך כלל באזורים הקדמיים של הראש, שם ההתקרחות ניכרת יותר, נשתמש בשיטה של הדבקות. כדי להאריך את השיער מאחור אפשר לבחור בקליפסים, ולמתקרחות בכיפה מאחור - ניתן להשתמש גם בקליפסים וגם בתפירה. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור נכון את גודל התוספת. אני, באופן אישי, נוהג למדוד את קוטר ההתקרחות בסרט מדידה גמיש ולאחר מכן מזמין את התוספת הרצויה מחברה המתמחה בתוספות שיער לפי מידות".

בין אם תבחרי בדרך זו או אחרת לעבות או להאריך את שערך, חשוב שתשימי לב לכמה נקודות שימנעו נזקים ופאשלות לא רצויות.

הנה הטיפים של מעצב השיער יגאל חסיד לאינדולה:

  • חשוב להשתמש בדבק נושם מפירמה ידועה ובינלאומית. יש בשוק המון דבקים מזויפים ובאיכות ירודה שעלולים להזיק לעור הקרקפת. לפירמות הטובות של תוספות השיער והדבקים יש אתרי אינטרנט שמספקים מידע נגיש לשאלות ותשובות ואף נותנים מענה מיידי במצבים שבהם מתעוררות תופעות לא רצויות.

  • שימי לב שמעצב השיער משתמש במינון נכון של דבק. מינון גדול מדי יגרום למשיכת השערה כלפי מטה עד כדי יצירת חורים של התקרחות.

  • אסור להשאיר את התוספות מעבר לזמן המוגדר - המשקל שלהן מושך את השיער מטה ועלול לקרוע את שורש השערה.

  • מעצבי שיער המתמחים בעיבוי ובתוספות מחזיקים ברשותם תיק עבודות. אל תתביישי לדרוש לראות עבודות דומות שעשה המעצב כדי שתוכלי להתרשם, או אפילו להיוועץ בלקוחה אחרת שעברה אצלו טיפול דומה.

  • אצל רוב מעצבי השיער יינתן לך גם טיפול משלים לאחר ביצוע של עיבוי או הארכת שיער. לרוב הטיפול כולל בדיקה יסודית של עור הקרקפת, חפיפה ועיסוי להזרמת הדם באזור, טיפול של אמפולות לאורך השערה וטיפול מיוחד המייצר חום ולחות המלכדים את כל החומרים המזינים. בדרך כלל יינתן טיפול דומה לזה בחינם גם אחרי שלושה שבועות.

אחת שיודעת

מי שהפכה את תוספות השיער לחלק בלתי נפרד מחייה היא השחקנית בדימוס והמעצבת בהווה דנה אשכנזי, שעברה את התהליך אצל דורון פסקינו:

דנה, כיצד בחרת את התוספות שמתאימות לך?

"בחנתי את מגוון התוספות שהוצעו לי וביקשתי ליצור מראה טבעי שייראה פראי, אך לא מלאכותי ועשוי מדי. הומלץ לי להשתמש בשיער אדם אירופאי, 100 אחוז טבעי. השיער הזה גמיש וחיוני לאורך זמן, והכי חשוב - הוא מתאים לשיער הטבעי שלי, כך שהתוצאה הסופית מושלמת מבחינתי".

100 אחוז טבעי. דנה אשכנזי (צילום: ליאור נורדמן)
100 אחוז טבעי. דנה אשכנזי (צילום: ליאור נורדמן)

התוספות שלך קבועות או זמניות?

"התוספות קבועות ואני מתחזקת אותן פעמיים-שלוש בשנה".

האם התהליך היה כרוך בכאב?

"לא. הארכת השיער נעשתה באמצעות חיבור יחידת שיער לראש. התוספת מעבה אותו, תורמת למילויו ומוסיפה נפח. השיער הוא איבר 'מת', כך שלא מרגישים כלל את פעולת החיבור".

איך את מתחזקת את התוספות ביומיום?

"התוספת שלי היא משיער אדם, כך שמדובר בשיער לכל דבר ועניין. אני חופפת אותו יום כן - יום לא, מסרקת אותו במברשת רגילה ומטפחת אותו במסכה אחת לשבוע. מסתבר שניתן אפילו לצבוע תוספות שיער, אבל רק אם מדובר בשיער אירופאי איכותי".

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle:

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

הכוכבות שמוסיפות

הכוכבות הגדולות של הוליווד משתמשות בתוספות שיער ולא רק לפני צילומים או הופעות. אצל חלקן מתקבל מראה טבעי ועשיר ואצל חלקן (כן, בריטני, אחנו מדברים עלייך) זה נראה זול וסינתטי. קבלו 6 דוגמאות לכך:

ביונסה:

פעמים רבות ביונסה נותנת דרור לאפרו הטבעי שלה, אבל כשבא לה על מראה יותר מוקפד ועם זאת סקסי ומלא נפח, היא נעזרת בשזירות שונות של תוספות שיער.

קים קרדשיאן:

גם לקים קרדשיאן לא חסר שיער על הקודקוד, והגנים הארמניים שלה ארגנו לה רעמת עורב יפהפייה ומלאה. אבל בנות משפחת קרדשיאן, וקים בראשן, חובבות את מראה הווה־ווה־וום העמוס, ותוספות שיער הן בדיוק הדרך להשיגו. קים גם הייתה מחלוצות תוספת הפוני, כשהגיעה לפני כמה חודשים לאירוע בווגאס עם פוני ישר, חלק ומחמיא שהוצמד לחזית ראשה בקליפס.

ג'סיקה סימפסון:

מי שהפכה את התוספות שלה לביזנס היא ג'סיקה סימפסון, שהבינה שכל הקטע הזה של להיות זמרת לא ממש עובד לה והפכה לאשת עסקים מצליחה בעולם האופנה. אז נכון, היא ממש לא מרי-קייט ואשלי אולסן, אבל הדברים שהיא חותמת עליהם נמכרים היטב, וכך גם ליין תוספות השיער שלה שבו היא עצמה עושה שימוש באירועים שונים.

ג'ניפר לופז:

ג'ניפר לופז הייתה ונשארה מכתיבת טרנדים וזיקית אופנתית. בשנה האחרונה ראינו אותה מחליפה לוקים ואאוטפיטים בקצב מסחרר ומענג בשולחן השופטים של "אמריקן איידול". לופז מעולם לא הסתירה את העובדה שהיא חובבת גדולה של אקססוריז לשיער, והיא משתמשת בכל דבר שיש לשוק להציע כדי לשדרג את המראה שלה. הנשק הסודי שלה: תוספות, שזירות ופאות. כמה ליז טיילור מצדה.

פריס הילטון:

פריס הילטון נצפתה לפני כשלוש שנים עם תספורת קצרה, אפרוחית ונערית. זוהי למעשה התספורת שיש לה עד היום – לפחות כך טוענים מקורות יודעי דבר. לאחרונה היא החליטה לדבוק במראה אחד ומחמיא של מחלפות בלונדיניות ארוכות. ניחוש שלנו: מדובר בתוספות קבועות.

בריטני ספירס:

מי שעושה עוול לכל עניין תוספות השיער היא כמובן נסיכת הפופ והטריילר טראש, בריטני ספירס. הכול טוב ויפה כשעושים לה סטיילינג לצילומים של מגזין, אבל במבחן המציאות בריט נתפסת שוב ושוב בשיער שנראה כאילו נאסף מפתח הביוב של האמבט. התוספות שלה נראות זולות וסינתטיות, וניכר שהיא משקיעה מעט מאוד מאמץ בהקפדה על חיבורן לקרקפת.