>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

האם קם יורש לג'ון גליאנו בבית האופנה דיור? אחרי חודשים ארוכים של ספקולציות, מדווח הבוקר האתר החשוב WWD על מגעים מתקדמים בין בית האופנה הצרפתי דיור למעצב האמריקאי חביב התקשורת מארק ג'ייקובס.

כזכור, בסוף פברואר השנה פוטר ג'ון גליאנו, שהחזיק בתפקיד המנהל הקריאטיבי של בית האופנה, לאחר שצולם בבית קפה ברובע המארה בפריז כשהוא מגדף זוג שישב לידו תוך שימוש בביטויים אנטישמיים – עבירה פלילית בצרפת. בין היתר הצהיר גליאנו "אני אוהב את היטלר", בלי להיות מודע למצלמת הטלפון הסלולארי שתיעדה אותו. בעקבות התקרית הודיע מנכ"ל דיור סידני טולדנו, בעל שורשים יהודיים בעצמו, על סיום ההתקשרות עם המעצב, שאושפז בחוות גמילה באריזונה וחזר לפריז לרגל פתיחת משפטו ביוני.

פיטוריו של גליאנו, שהתקיימו רק ימים ספורים לפני תצוגת סתיו-חורף 2011-2012 של דיור בשבוע האופנה בפריז, גררו שלל הימורים תקשורתיים וחיפושים אחר מחליפים פוטנציאליים. בין השמות שכבר נזרקו לאוויר נמצאים מעצבי האופנה אלבר אלבז, ריקרדו טישי, הדי סלימאן, היידר אקרמן, שרה ברטון וניקולא גסקייה. אך בית דיור הודיע רשמית כי ייקח את הזמן הנדרש למציאת המעצב המתאים ביותר ולא ימהר למנות מחליף לגליאנו.

קולקציית סתיו-חורף 2011-2012 של מארק ג'ייקובס. מכתיב טרנדים (צילום: gettyimages)
קולקציית סתיו-חורף 2011-2012 של מארק ג'ייקובס. מכתיב טרנדים (צילום: gettyimages)

ההחלטה על מינוי המנהל הקריאטיבי של דיור תלויה במספר אנשי מפתח: טולדנו המוזכר קודם, יו"ר הקבוצה ברנאר ארנו וסגנית מנהל ראשית בדיור, דלפין ארנו. כעת טוענים מקורביו של הטייקון ברנאר ארנו כי הוא מנהל שיחות ערות עם מארק ג'ייקובס – שמלבד העיצוב למותגו העצמאי מתפקד כרגע כמנהל הקריאטיבי של בית האופנה לואי ויטון, גם הוא בבעלות ארנו. על פי אותן שמועות, המועמדת לתפקידו הנוכחי של ג'ייקובס – אם וכאשר יעבור לדיור – היא המעצבת פיבי פילו, שבמסגרת תפקידה כמנהלת הקריאטיבית של סלין הפכה את בית האופנה לסמל של סטייל עדכני. עם זאת, מקור אחר מסר כי העסקה עם ג'ייקובס אינה סגורה עדיין, למרות שהנהלת דיור נלהבת מהרעיון. כך או כך, פגישות כבר נקבעו לשבוע הקרוב בפריז בין בכירים מדיור לנציגיו המשפטיים של ג'ייקובס, שעמל בימים אלו על תצוגת האופנה המתקרבת של מותגו בניו יורק.

אריזונה מיוז בתצוגת קיץ 2011 של לואי ויטון. ג'ייקובס הפך את המותג לצעיר ונחשק (צילום: gettyimages)
אריזונה מיוז בתצוגת קיץ 2011 של לואי ויטון. ג'ייקובס הפך את המותג לצעיר ונחשק (צילום: gettyimages)

העניין של דיור בג'ייקובס אינו מפתיע. הכוכב האמריקאי הצליח להפיח רוח רעננה בבית לואי ויטון, ולהפוך אותו למותג צעיר ונחשק – שינוי תדמית שניתן להניח שגם מנהלי דיור יברכו עליו. ג'ייקובס, שזכה בפרס על מפעל חיים בטקס ה-CFDA האחרון, מוביל בגאון את בית האופנה הצרפתי תוך יצירת שיתופי פעולה עם אמנים (טקאשי מורקאמי, ריצ'רד פרינס, סטפן ספראוס) וסלבריטאים (מדונה, ג'ניפר לופז, אומה תורמן). בנוסף הוא שומר על יוקרתם של שני הקווים העצמאיים שלו: מארק ג'ייקובס ומארק ביי מארק ג'ייקובס – שידועים כמכתיבי טרנדים עולמיים.

צוות מעצבי דיור בסיום תצוגת האופנה של קולקציית סתיו-חורף 2011-2012 (צילום: gettyimages)
צוות מעצבי דיור בסיום תצוגת האופנה של קולקציית סתיו-חורף 2011-2012 (צילום: gettyimages)

וייתכן כי עבור ארנו מדובר בכלל בסגירת מעגל: השמועה אומרת כי כבר בסוף שנות ה-90 ייעד לג'ייקובס את התפקיד הנכסף בדיור, אך התנגדותו של נשיא בית האופנה באותה תקופה מנעה את המינוי והביאה לתפקיד את גליאנו.

בית דיור סירב להגיב לידיעה.