>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

עולם האופנה עובר בשנים האחרונות מסע מפרך בנבכי הג'ונגל. בכל עונה בוחרים המעצבים לאמץ טרנד אחר השואב את השראתו מהנופים הפראיים, שעומדים בניגוד לתעשיית האופנה העירונית והנוצצת. ראינו כבר בגדים בהדפסים של פסי הזברה, ובשתי העונות האחרונות היה הנמר בכותרות, אך החורף הנחש הוא ללא ספק הכוכב. דוגמת הנחש מגיעה כהדפסים על בדים דקים, כהטבעות על עור ודמוי עור, ואפילו בשימוש של עור נחש אמיתי (למגינת לבם של הפעילים לזכויות החיות).

דוגמת הנחש יוצאת וחוזרת לאופנה בכל כמה עונות. לפעמים, בעיקר בתיקי עור פיתון של בתי אופנה יוקרתיים, היא משמשת כסמל סטטוס; ולפעמים היא מופיעה כהדפס זול על בדי לייקרה, כמו בתלבושות הבלתי נשכחות של פג בנדי בסדרה "נשואים פלוס". החורף מקבלת דוגמת הנחש את אישורם של בתי האופנה הגדולים, שדאגו לייצג אותה בקולקציות רבות. כך תאמצי את הנחש גם למלתחתך.

>> למדריך הטרנדים המלא לסתיו-חורף 2011-12

קולקציית החורף של קלואה. בית האופנה מוביל את הטרנד (צילום: gettyimages)
קולקציית החורף של קלואה. בית האופנה מוביל את הטרנד (צילום: gettyimages)

על המסלול

המעצבת האנה מקגיבון, שאחראית לקולקציית החורף של בית האופנה קלואה, היא מלכת הנחשים של החורף. בתצוגת האופנה של קלואה בלטו חצאיות משי וחולצות בהדפס נחש, לצד חצאיות ומעילים מעור נחש. לפי מקגיבון, בחורף הקרוב יש ללבוש את הדפסי הנחש מכף רגל ועד ראש. גם פרידה ג'יאניני, המנהלת הקריאטיבית של גוצ'י, בחרה בנחש כהשראה מרכזית לקולקציה, ואפילו בתי האופנה פראדה ומיסוני קישטו בדוגמה זו את חלק מהמעילים והז'קטים שהציגו. תיקים מעור נחש פופולאריים החורף במיוחד, לאחר שהופיעו בתצוגות של בתי האופנה בוטגה ונטה, דיור, ולנטינו ודרייס ואן נוטן.

קורטני קוקס. מאמצת את המראה (צילום: gettyimages)
קורטני קוקס. מאמצת את המראה (צילום: gettyimages)

על השטיח האדום

גם הסלבס ממהרים לאמץ את הפריטים המנוחשים. ג'ניפר לופז לקחה את הטרנד רחוק במיוחד, והגיעה לנשף קיצי בשמלת נחש ומגפיים גבוהים בהטבעת נחש. לעומתה, עורכת ווג פריז לשעבר קארין רויטפלד הסתפקה בחצאית בהדפס נחש שלבשה לתצוגת ההוט קוטור של ארמאני פריווה. השחקנית קורטני קוקס בחרה בשמלה רכה בהדפס נחש לטקס פרסי מבקרי הטלוויזיה, ואילו ניקול קידמן הלכה על גרסה סולידית של הטרנד ולבשה שמלת עור נחש שחורה לטקס פרסי מוזיקת הקאנטרי.

קולקציית החורף של מיסוני. זונחים את הפסים המזוגזגים לטובת הנחשים (צילום: gettyimages)
קולקציית החורף של מיסוני. זונחים את הפסים המזוגזגים לטובת הנחשים (צילום: gettyimages)

איך לובשים

חשוב להיות מודעים לתשומת הלב שמושך הדפס הנחש. מעיל או ז'קט בדוגמת נחש יתאימו בעיקר למי שרוצה לבלוט בשטח, אך אפשר לאמץ גם צדדים עדינים יותר של הטרנד. ג'ינס בהדפס נחש מטושטש, בשילוב חולצה חלקה, יכול לספק את הדחף האופנתי בלי לפגום בסגנון המינימליסטי. ואפשר, כמובן, להסתפק בתיק או בנעליים – שידגימו את המעודכנות האופנתית בלי להשתלט על המראה.

תיק מקולקציית החורף של גוצ'י. הדרך הבטוחה לאימוץ המגמה (צילום: gettyimages)
תיק מקולקציית החורף של גוצ'י. הדרך הבטוחה לאימוץ המגמה (צילום: gettyimages)

למי מתאים

כמו ברוב הטרנדים העונה, ההיצע הרחב של הפריטים בדוגמת נחש יכולים להתאים כמעט לכל אחת. לנשים בעלות אגן רחב מומלץ לבחור בחלק עליון בדוגמת נחש, כדי למשוך את העין לחלק הצר יותר של הגוף. לבעלות כתפיים רחבות מומלץ לעשות בדיוק ההפך, וכך ליצור אשליה של גזרה עדינה יותר.

ניתן להשיג בארץ

דפדפו בהיצע הפריטים המנוחשים שכבר נחתו בחנויות בישראל.