רשימת המתלבשים הטובים של מגזין וניטי פייר שפורסמה אמש היא רשימה מעט צפויה, מתבקשת ובהתאם לזאת, גם די משעממת. הרשימה המתפרסמת מזה 72 שנה בגיליון ספטמבר של המגזין, כוללת כ-20 דמויות מפתח שניחנו בחוש סטייל משובח הנבחן על סמך הופעותיהם המרשימות בציבור. הרשימה כוללת את בני משפחות המלוכה, פוליטיקיאים בולטים, נשות חברה ואנשי עסקים, ונציגים בולטים מתעשיית הקולנוע בהוליווד.

אסופת המתלבשים של הווניטי פייר היא מהחשובות והמשפיעות ברשימות המתלבשים הטובים בעולם, כרטיס כניסה לגילדה מצומצמת של אנשים בעלי טעם אופנתי משובח - כזה שטומן בחובו לא רק בגדים יפים אלא גם סגנון חיים. ברשימות קודמות של המגזין נצפו בין היתר ברוני ואומבה, המופיעות גם השנה, לצדן של אושיות כמלכת ירדן ראניה והשחקניות רנה זלווגר ופנלופה קרוז, שנעדרות השנה מהרשימה אשר באופן מפתיע כוללת נוכחות מצומצמת יחסית של כוכבים הוליוודיים.

הנסיכה אלכסנדרה מיוון. בתי המלוכה מככבים  (צילום: gettyimages)
הנסיכה אלכסנדרה מיוון. בתי המלוכה מככבים (צילום: gettyimages)

הנציגות הבולטת ביותר ברשימה שייכת השנה לבני משפחות המלוכה (20 אחוז מהרשימה), ובראשם הדוכסית מקיימברידג', קייט מידלטון בת ה-29. למידלטון זוהי הפעם השנייה ברשימה, לאחר שבשנת 2008 היא השתחלה אליה לראשונה, כשהרומן בינה לבין הנסיך היה בשיאו. מן הסתם, נזכה בעתיד לראות אותה גם ברשימות הבאות של וניטי פייר, וברשימות דומות של מגזינים נוספים.

ג'סטין טימברלייק. נציג הוליוודי נדיר (צילום: gettyimages)
ג'סטין טימברלייק. נציג הוליוודי נדיר (צילום: gettyimages)

מידלטון, שנישאה השנה לנסיך וויליאם בשמלת כלה א-לה גרייס קלי בעיצובה של שרה ברטון מאלכסנדר מקווין, קנתה את מקומה ברשימה בעקבות ארסנל הופעות מרשימות. כמי שהצהירה על עצמה כי היא אינה נעזרת בסטייליסט אישי צמוד או בלהק יועצים השולטים בגרדרובה שלה, המלתחה של מידלטון היא מושא להערצה. בנוסף, קייט לקחה על עצמה משימה: למנף את האופנה הבריטית באנגליה עצמה ומעבר לים עם מותגים כמו ריס, ג'ני פקהאם ומקווין. השילובים בין שמלות ערב יוקרתיות במחירים של 5,000 ליש"ט ומעלה, לשמלות יום מרשתות אופנה בסכום של 170 ליש"ט (מחיר ממוצע לשמלה בריס, המותג האהוב עליה), כמו גם בחירות הצבעים האמיצות שלה – סימנו אותה כמועמדת מושלמת לרשימה.

ג'יגמה קיזר נאמגייל ואנגצ'וק. מלך בהוטן בן ה-30 (צילום: gettyimages)
ג'יגמה קיזר נאמגייל ואנגצ'וק. מלך בהוטן בן ה-30 (צילום: gettyimages)

אבל מידלטון אינה בת המלוכה היחידה שהשתחלה לרשימה. לצדה מופיעים הנסיכה אלכסנדרה מיוון, השחיינית הדרום אפריקאית שרלין וויטסטוק, שהפכה לאחרונה לנסיכת מונקו החדשה כשהתחתנה עם הנסיך אלברט בשמלת כלה בעיצובו של ג'ורג'יו ארמאני; מלך בהוטן ג'יגמה קיזר נאמגייל ואנגצ'וק בן ה-30, הנוהג לשלב בין פריטים מערביים אלגנטיים לבגדי מלוכה מסורתיים ועשירים בסמלים ובצבעים; ושייחה מוזה בינת נאסר, האישה הראשונה של קטאר, שנראית כהכלאה בין גרייס קלי לגרייס ג'ונס.

בני הזוג מישל וברק אובמה. מופיעים ברשימה לראשונה יחדיו  (צילום: gettyimages)
בני הזוג מישל וברק אובמה. מופיעים ברשימה לראשונה יחדיו (צילום: gettyimages)

לצד אלו מופיעים ברשימה גם נשיאי מדינות: בני הזוג מישל וברק אובמה שמופיעים ברשימה לראשונה יחדיו (מישל הופיעה בגפה ב-2009), ודיירת ארמון האליזה קרלה ברוני, שנכנסה לרשימה על אף או בגלל הבטן ההיריונית שליוותה אותה השנה בשלל אירועים.

ברוני. לא מוותרת על הסטייל גם בהריון (צילום: gettyimages)
ברוני. לא מוותרת על הסטייל גם בהריון (צילום: gettyimages)

הסטארים ההוליוודיים שכן הצליחו להשתחל לרשימה השנה הם ג'סטין טימברלייק, קולין פירת' (בחירה תמוהה משהו) והשחקנית טילדה סווינטון בעלת המראה האנדרוגיני. על אף שסווינטון נחשבת כמוזה למעצבי אופנה דוגמת ויקטור ורולף וראף סימונס, הופעותיה השנה לא הצטיינו במיוחד. אז נכון, הטריקים הידועים שלה בשילובים קיצוניים וביצירת ערבובים מהמלתחה הגברית והנשית הופיעו גם ב-2011, אך אלו כבר נצפו עליה אינספור פעמים. נתראה ב-2012.