מותג האופנה קום איל פו מעורר לרוב שתי אסוציאציות: בגדים יקרים באופן שערורייתי, ושיח פוליטי/תרבותי/מגדרי שמודבק עליהם באופן תמוה ומלאכותי למדי. ובכן, גבירותיי ורבותיי, אנו גאים לבשר על מהפך. בלי אג'נדה, בלי תצוגה בחירייה ובלי הטפות מוסר – הקיץ אפשר סוף סוף להתייחס רק לבגדים של קום איל פו. האם זה סימן שבמותג הבינו כי העיצובים טובים מספיק כדי לזכות במלוא תשומת הלב?

"עשינו שינוי אסטרטגי משמעותי", אומרת בתחילת הפרזנטציה אירה גולדמן, המעצבת הראשית של קום איל פו. "עד עכשיו עבדנו כפי שנהוג בחו"ל, כלומר ייצרנו שתי קולקציות בשנה. אך בעקבות השינויים בענף הצרכנות, כמו גם במזג האוויר המקומי, הגענו למסקנה שנשים מחפשות פריטים המתאימים למזג האוויר הנוכחי ולא העתידי". כלומר, מעתה יציע המותג ארבע קולקציות בשנה במקום שתיים – שלוש המיועדות לשלבים שונים של קיץ הישראלי ואחת מצומצמת שתתאים לחורף הקל והקצרצר. לשמחת לקוחות המותג, בין קולקציה לקולקציה ייערך סייל צנוע.

עד כאן הכול נשמע מציאותי ומרענן. הבעיה מתחילה כשבוחנים את הקולקציה עצמה. מצד אחד של החנות ניצבת הקולקציה הקודמת: צבעונית, קיצית וססגונית, עתירת הדפסי פרחים ופסים. בקיצור, המראה המושלם לשיא הקיץ. הקולקציה הנוכחית, לעומת זאת, שנמצאת בצד השני של החנות ואמורה להתאים בדיוק לכבשן יולי-אוגוסט, היא כהה וחורפית למראה. הפריטים אומנם עשויים כולם מבדים קלילים ודקים, אך צבעוניות החום-שחור-ירוק זית השולטת פוגמת מאוד בתחושה האוורירית.

  (צילום: עמית ישראלי)

"אנחנו ממשיכים לעצב בגדים בהשראת מסעות", מסבירה גולדמן. "הפעם המסע הוא בעקבות השקט המדברי. אז לא עיצבנו גלביות, אך לקחנו הרבה השראה מבגדי ספארי. לצד אלה יש בקולקציה השראות גיאומטריות, שגם הן חלק מהמסע למדבר". מלבד ההשראות שהיא מציינת אפשר לראות התייחסויות גם למראה הצבאי (בעיקר בגווני הירוק) ולצלליות שהושאלו מהמלתחה הגברית של שנות ה-50 וה-80. אם מתעלמים מקרדיגן עבה בגוון חום זהוב ומסריג ארוך שחור – שני פריטים שכל קשר ביניהם לקיץ הישראלי מקרי בהחלט, אפשר למצוא בקולקציה גם מבחר בגדים לא רעים.

מכנסיים מיושנים שמזכירים את קום איל פו של שנות ה-90 הם אומנם לא פריט שהיינו מוסיפים לשקית הקניות, אך לצדם יש עוד מגוון גזרות מכנסיים – ממכנסי קפרי מנוקדים ועד מכנסיים מחויטים מתרחבים. השמלות, שמסתיימות מתחת לברך או ממשיכות עד לאורך מקסי, עדכניות בהחלט. מוצלחות במיוחד הן שמלת המקסי המנוקדת על רקע מוקה עם כתפיות צרות המצטלבות בגב ושמלה לבנה עם עיגולים שחורים בגזרה מתרחבת. גם חולצת המשי בגזרה מרובעת עם מסילת כיווץ בחלקה הקדמי היא פריט מנצח, שמזכיר מעט בגדי ספורט אך משדר נשיות יוקרתית. גם מעיל שקפקף מבד וואל כותנה בגוון אבן עם הדפס עיגולים נושק לאותו סגנון, והוא מוצלח מאוד למי שמחפשת מעיל בתקופה זו של השנה.

מחירים: 3,400-390 שקל.

להשיג ברשת חנויות קום איל פו.

השורה התחתונה

מדד האיכות: מצוין, בדים ותפירה באיכות מעולה.

מדד השיק: לא רע, אך לא מוצלח כמו בקולקציה הקודמת.

למי מתאים: בעיקר לנשים מעל גיל 40 שמחזיקות בממון רב ובנטייה לקדרות חורפית גם בקיץ.

כמה להוציא: ללא ספק, צריך אפשרות להיכנס לאוברדראפט אם רוצים לקנות בחנות.