מתוך מאורה אפלה ואפופת מסתורין בוקעת נינט, לבושה בשמלת תחרה שחורה והינומת חוטים השזורים כקורי עכביש. צילומי הקליפ לשיר Finally, הגרסה האנגלית ל"אם אני אלך" של נינט, נערכו בסטודיו של האמן יובל שאול בדרום העיר, מטרים ספורים מאצטדיון בלומפילד. על העיצוב וההפקה הופקדו ענבר קמפ ורחל קופר, שתי סטודנטיות שנה ב' במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, שזהו פרויקט הגמר שלהן לקורס "עיצוב לתעשיית המוזיקה". הקורס, תוצר של שיתוף פעולה בין מכללת שנקר ל-MTV ישראל, הפגיש את הסטודנטים עם שמונה מוזיקאים לתהליך עבודה משותף שסופו ביצירת קליפ. Xnet מלווה את הקורס בבלעדיות – החל מהפגישה הראשונה, דרך הצילומים ועד התוצאה הסופית.

בחלל הסטודיו נבנה סט אפלולי מקוליסות שכוסו בנייר מקומט בגוונים אפרפרים. מהתקרה משתלשלים חוטי צמר שחורים ואביזרים דוגמת כיסא העשוי רצועות עץ ויהלום ענקי. כל אלו שימשו ליצירת מציאות דמיונית ואפוקליפטית, אך גם כדי לסמל לידה והתפתחות של חיים חדשים. קמפ וקופר שאבו השראה מקולנוע אקספרסיוניסטי גרמני של שנות ה-20 ומהמעצבת היפנית שיארה שיודה, העובדת בברלין וידועה בשימוש בחוטי צמר. הבגדים הם שילוב של פריטים שיצרו בעצמן עם שמלה של המעצבת אניה פליט. התוצאה הסופית אסתטית ומעניינת, ולא פחות חשוב – משמחת את נינט. "תראי את הכיסא הזה", היא אומרת בהתפעלות, "הוא כל כך יפה ונבנה במיוחד לסט".

עוד בסדרה

נינט נראית רגועה מתמיד כשהיא מתאפרת והופכת לדמות ספק עתידנית, ספק היסטורית. "סמכתי על הבנות מהרגע הראשון", היא אומרת. "איך שהתיישבנו והן הראו לי עבודות שלהן אמרתי לעצמי שיש לי עסק עם בנות שיודעות מה הן רוצות". בסבלנות רבה היא נכנסת לסט ומבצעת את השוט הראשון, מעין סצנת לידה ופקיעה של השלת הקורים וחשיפת הדמות.

''סמכתי על הבנות מהרגע הראשון'' (צילום: רפי דלויה)
''סמכתי על הבנות מהרגע הראשון'' (צילום: רפי דלויה)

הקריירה המוזיקלית של נינט מלווה בהתפתחות מטאורית של סגנונה האישי. היא חשופה לעיני הציבור עוד מימיה הראשונים כזוכת "כוכב נולד", וכל שינוי תסרוקת שלה זוכה להד תקשורתי ענק. נראה כי ההתפתחות החזותית בקליפ מתקשרת ישירות לתהליכים שהיא עצמה עוברת. "שינוי זה דבר מבורך", אומרת נינט. "להתנסות בדברים חדשים ודרך זה ללמוד את עצמך". עכשיו, היא מציינת, סגנון הלבוש שלה נוצר בעיקר לפי מצב רוחה. "אתמול צילמתי עטיפה לתקליט ולא היה בא לי להתאפר", היא אומרת. "פשוט קמתי עם מצב רוח כזה, אז לא התאפרתי".

Finally – הקליפ

צילום ובימוי: אסף עיני

בימוי ועריכה: עמית עיני

תפאורה: קרין איצקוביץ' ומאיה גולן

תאורה: דודי קאופמן

איפור: נטשה דנונה

שיער: עושר אלגריסי למספרת עושר אנד יגאל

כוריאוגרפיה: אריאל כהן