באיחור אופנתי של כמעט שעה, התייצבה לבסוף ליידי גאגא על השטיח הסגול שריצף את רחבת הכניסה של אולם אליס טולי בלינקולן סנטר בניו יורק, חמושה בפאת קארה בצבע טורקיז, נעלי פלטפורמה שחורות אימתניות ומאיימות, ומערכת לבוש חושפנית של מותג האופנה מוגלר, שהורכבה ממחוך צרעה חושפני ושובל טול ארוך שעיצב עבורה חברה הטוב ניקולא פורמיקטי, מעצב הבית של המותג. כולם המתינו לראות כיצד גאגא תגיע לקבלת הפרס אייקון האופנה של השנה וכצפוי אף אחד לא נותר אדיש. "חשבתי שהיא צריכה להגיע במראה פשוט", אמרה בתגובה מעצבת האופנה דיאן פון פירסטנברג, נשיאת המועצה האמריקאית של מעצבי האופנה (CFDA), בשיחה עם אתר האופנה WWD. "זה מה שאני הייתי עושה, אבל אני לא גאגא".

הפתעות רבות לא היו בטקס פרסי ה-CFDA שהסתיים לפני שעות ספורות בניו יורק. בפרס החשוב "מעצב קולקציית הנשים של השנה" זכו ג'ק מקולו ולזארו הרננדז מהמותג פרואנזה סקולר. קולקציית הקיץ המרשימה של השניים והעובדה שהם חביבי תקשורת האופנה האמריקאית הובילו לזכייה המתבקשת. מארק ג'ייקובס, שהתחרה בשניים על הפרס, הסתפק בפרס מפעל חיים; אלכסנדר וונג הצעיר, שהיה מועמד אף הוא לפרס זה, התנחם לבסוף בפרס האביזרים, שהוענק לו על ידי אשת החברה ואייקון האופנה בת ה-89, איריס אפפל.

האחיות אולסן. הפכו לחלק מתעשיית האופנה (צילום: gettyimages)
האחיות אולסן. הפכו לחלק מתעשיית האופנה (צילום: gettyimages)

את פרס בגדי הגברים קטף המעצב מייקל בסטיאן. שלושת הפרסים הנוספים של פרס סברובסקי למעצבים מבטיחים בתחילת דרכם, הוגשו לזוכים לאחר נאום של נדיה סברובסקי. פרבל גורונג זכה בפרס קולקציית הנשים, רוברט גלר קיבל את הפרס על קולקציית הגברים ואדי בורגו קטף את פרס האביזרים.

איריס אפפל ואלכסנדר וונג. זוכה פרס האביזרים (צילום: gettyimages)
איריס אפפל ואלכסנדר וונג. זוכה פרס האביזרים (צילום: gettyimages)

"לכבוד הוא לנו לזכות בפרס שמצרף אותנו לרשימה כל כך מרשימה של מעצבים – רשימה של אינדיבידואלים שאנו רוחשים להם כבוד רב", אמרו מקולו והרננדז עם קבלת הפרס. ג'ייקובס בן ה-48, שקיבל את פרס מפעל החיים ע"ש ג'פרי בין מידי חברתו הטובה, הבמאית סופיה קופולה, אמר בנאומו המרגש כי "הפרס הזה נולד מתוך אהבה, תשוקה ויצירתיות. וגיהינום של עבודה קשה". לקהל הרב באולם זה לא היה חדש. בין הסלבריטאים הרבים שפקדו את האירוע ניתן היה לזהות את אייקון האופנה קניה ווסט, שהגיע במערכת לבוש תמוהה של מכנסי ג'ינס דהויים ומקטורן לבן, ונראה כאילו השאיל את בגדיו מאיציק זוהר, השחקנית קלואי סוויני, הדוגמנית קרולינה קורקובה ומעצבי האופנה מייקל קורס, אנה סואי וקנת קול.