הופנטנו על ידי שמלות הערב, התעמקנו בתסרוקות וכמעט שכחנו שגם הגברים שבחבורה משקיעים לא מעט מאמץ בהופעה לפסטיבל קאן. לעומת נוהל החליפות הנוקשות הנהוג בטקסים האמריקאיים - הגורס כי כל מי שמעז חוטף ביקורת קרירה - הפסטיבל האירופאי הממושך מאפשר לשחקנים לאוורר את חליפות הפשתן, להבריק עם משקפי שמש במסיבות העיתונאים ולהדגים את חיבתם העזה לאביזרים. מי עשה זאת בחן ומי העמיס ויצא מאוס? סקירת הגברים המתבקשת.

דפ. כשהוא רוצה, הוא מצליח (צילום: gettyimages)
דפ. כשהוא רוצה, הוא מצליח (צילום: gettyimages)

המתעתע: ג'וני דפ

ג'וני דפ הוא האנג'לינה ג'ולי של הגברים – נחשק, מסתורי ומנהל מערכת יחסים משונה למדי עם בגדיו. לפעמים הוא מגיח מגולח ומאובזר בטוקסידו, לפעמים הוא לבוש בערימת סחבות ומשקפי שמש שנגנבו מהומלס. בפסטיבל, שאליו הגיע לרגל "שודדי הקאריביים" החדש, הראה לנו דפ את שני צדי המטבע. בצהריים העמיס בנדנות, וסט, שלייקס, כובע של שריף ומשקפי שמש – רק הקוף הקטן מהסרט היה חסר. לפרמיירה בערב חזר על מראה השכבות הפסיכוטי, אך הפעם בהצלחה יחסית: משחקי הטקסטורות והצבעים המעניינים הראו שמתחת לכל המטפחות הצועניות, דפ הכי יודע מה הוא עושה.

הכתבות הקודמות בסדרה:

הפאשניסטה: ג'וד לאו

הבחירה בג'וד לאו לחבר השופטים של הפסטיבל התבררה כחגיגה לחובבי אופנת גברים וכתירוץ עבור לאו עצמו להתגנדר כמיטב יכולתו. לפרמיירה של "עץ החיים" הוא הגיע בחליפה אפורה מושלמת למדי, עם חולצה לבנה מגוהצת (מגוהצת! שמעת, שון פן?) ופפיון לבן; ולמסיבה בערב גיוון עם ז'קט נפלא אחר, פלוס חולצת פסים סקסית. חייבים להודות שבחירותיו מפגינות מודעות חשודה עבור הגבר הממוצע, אבל הכריזמה שלו מוכרת את העסק בהצלחה. תחזור למסך הגדול, התגעגענו.

המעייף: בראד פיט

יש לנו רגשות מעורבים כלפי בראד פיט יפה התואר. מצד אחד, כשהוא מגלם את הבחור הפשוט שהוא כנראה היה פעם – עם שיער קצר, ג'ינס ומבט נוקב, קשה לעמוד בפניו. מצד שני, לפעמים מבליח בראד אחר, שגורם לנו לחשוב פעמיים. כך קרה עם תקרית מכנסי העור ההזויה, וכך היה לצערנו גם הפעם. בפסטיבל הנוכחי שכח בראד את האיפוק בבית והפגיז את המעריצים עם אקססוריז של סרסור, טוטאל לוק לבן שכלל גופייה של מוסכניק, משקפי שמש צבעוניים והכי גרוע – שיער מלא בג'ל שהוסיף למצעד האיוולת הזה נופך סליזי במיוחד.

ג'קסון, קרוגר והנעליים. גנב לה את הפוקוס (צילום: gettyimages)
ג'קסון, קרוגר והנעליים. גנב לה את הפוקוס (צילום: gettyimages)

המתחכם: ג'ושוע ג'קסון

השחקן ג'ושוע ג'קסון, בן הזוג המקסים של דיאן קרוגר, הגיע לפסטיבל על תקן המלווה של חברתו הטרנדית. מה יותר הגיוני, חשב לעצמו, מלצאת בהצהרה אופנתית אינדיבידואלית לעיני המצלמות? ובכן, טעות. הסניקרס ה"קוליים" שג'ושוע בחר לצוות לחליפתו בלטו לרעה על רקע הגנדור והתחכום של הפסטיבל וגררו לא מעט תגובות בתקשורת, שהסיטו את הפוקוס מהשמלה של קרוגר ויכלו בכלל להיחסך מהזוג. זה כבר ילמד את דיאן לקח על תשומת לב לפרטים הקטנים.

הממתק: נובאק דג'וקוביץ'

ובמה שהפך כבר למסורת, נקנח עם פרצוף מוכר פחות שכדאי להכיר. החיבור בין שחקני טניס לעולם האופנה נחתם עוד כשאנה ווינטור הפכה את רוג'ר פדרר לבן זוגה לשבוע האופנה, ודג'וקוביץ' – שחקן ממוצא סרבי שנמצא כעת במקום השני בדירוג העולמי – ממשיך את המהלך בכבוד. הוא הגיע לקאן כדי להשתתף בתצוגת האופנה Fashion for Relief, והדגים לכולם איך לובשים חליפה בגווני ורוד עתיק עם חולצה סגולה – הסוד הוא לאחוז במחבט טניס ובגוף מסוקס המתפרש על כמעט שני מטרים גובה. קלי קלות.