לפני זמן קצר עלתה באתר WWD ידיעה מפתיעה בדבר פיטוריו של פטריק רובינסון, המעצב הראשי של גאפ וסגן נשיא בכיר של קו הבוגרים ברשת העולמית. המעצב האפרו-אמריקאי הצטרף לרשת לפני כארבע שנים, ועד כה קצר הצלחה רבה ואף נודע כחביב כלי התקשורת ובעיקר עיתונאי האופנה. למרות שהרשת התחזקה בשוק הבינלאומי, דווקא בצפון אמריקה היא נמצאת בירידה, ואולי זו הסיבה לפיטוריו. לפי הידיעה, רובינסון עוזב את החברה מידית וחיפוש אחר מחליף החל זה מכבר.

"לאחר שביליתי את שלושת החודשים האחרונים בניו יורק עם צוות הקריאייטיב, החלטתי לערוך שינוי בצוות הבוגרים", צוטטה פאם וואלאק, ראש מרכז הקריאייטיב של גאפ בניו יורק בהודעה הרשמית ששחררה היום הרשת. נראה כי בחברה התכוננו למהלך היטב, שכן כבר היום פורסמו שמות מחליפיו של רובינסון, שיפקחו על הקווים שעיצב עד שיימצא המחליף הקבוע. את צוות העיצוב תנהל סגנית נשיא בכירה של קולקציות הילדים והתינוקות, ג'ניפר ג'יאנגואלנו; על קו הג'ינס 1969 תפקח, לעת עתה, ראש משרד העיצוב בלוס אנג'לס רוזלה ג'יאוליאני.

קולקציית הקיץ של גאפ. האחרונה בעיצובו של רובינסון (באדיבות גאפ)
קולקציית הקיץ של גאפ. האחרונה בעיצובו של רובינסון (באדיבות גאפ)

"פטריק היה חסיד מסור ונלהב של המותג גאפ ושל הלקוחות שלנו בארבע השנים האחרונות, ואנו אסירי תודה על עבודתו הקשה, בעיקר בקו הג'ינס 1969", צוטט יו"ר ומנכ"ל גאפ גלן מרפי בהודעה. למרות שהיה כמעט אנונימי טרום כניסתו לתפקיד בגאפ, רובינסון הספיק לא מעט. בגיל 22 סיים את לימודי עיצוב האופנה בבית הספר היוקרתי פרסונס בניו יורק, ועבד בכמה בתי אופנה מכובדים כארמאני ואן קליין. שנה לאחר מכן הקים מותג הלבשה עצמאי בקו ספורטיבי, אך זה נסגר לאחר חודשים מספר. בשנת 2003 התמנה למעצב קו ההלבשה הספורטיבי לנשים של המותג פרי אליס וזמן קצר לאחר מכן זכה בתואר מעצב השנה של ה-CFDA, מועצת המעצבים האמריקאית. בשלב הבא מונה למעצב בבית האופנה הצרפתי פאקו רבאן, אך חילוקי דעות עם הנהלת המותג הובילו לעזיבתו לאחר שלוש עונות בלבד.

רובינסון החדיר רוח רעננה למותג שהיה נתון בשלבי דעיכה. זאת באמצעות עיצוב צעיר, יצירת שיתופי פעולה מעניינים, כמו קו בגדי הילדים בעיצוב סטלה מקרטני, ושיתוף פעולה עם בית האופנה ולנטינו. צעירים מעודכנים גילו במותג עניין מחודש ונראה היה שנכונה לרובינסון עוד קריירה ארוכה בגאפ. ימים יגידו האם הפרידה נבעה מחילוקי דעות מקצועיים או משיקולים אחרים.