בפרק הקודם: גדי אלימלך בוחר בגדים לחג אצל דורון אשכנזי.

דורון אשכנזי

דורון אשכנזי למד באקדמיה לעיצוב De Delle Arte בפירנצה שבאיטליה, וב-1989 השיק מותג עצמאי של בגדי גברים כמו גם חנות ברחוב דיזנגוף בתל אביב. כיום הוא מעצב תחת שמו שני קווים של אופנת גברים: אחד של בגדי ערב והשני של בגדי קז'ואל. עיצוביו נינוחים, על-אופנתיים, ומשלבים חדשנות, טיפול בפרטים הקטנים וטוויסט המופיע בכל בגד. מכיוון שאשכנזי הוא האחרון בשרשרת המעצבים שלנו בסדרה "החליפה עוברת", הוא נדרש לבחור את הבוטיק שבו ירכוש בגדים לחג, ולא בעוד מעצב אופנה ישראלי.

  (צילום: ניקיטה פבלוב)

הבגד

"התחברתי לסגנון של בוטיק L'etranger, כי אני מוצא בו שפה משותפת עם הסגנון שאני מכיר ואוהב. אצלי גם מחויט הוא קז'ואל, ואני לא צריך אירועים מיוחדים כדי להתלבש 'רשמי' יותר. בחרתי מכנסיים (3,000 שקל), טי שירט (980 שקל) וקרדיגן (1,200 שקל) של המותג לייבל אנדר קונסטרקשן. הוספתי להם נעליים של מרסל (3,800 שקל) ושרשרת של גוטי (1,100 שקל)".

הסדר

"את ליל הסדר אנחנו חוגגים בביתנו, מכיוון שהחג הזה נחגוג בהרכב מאוד מצומצם – לא יותר מ-30 איש. רק אחים, אחיות והורים. בדרך כלל מספר הנוכחים כמעט כפול, שזה אומר גם דודים, בני דודים ושאר צאצאים".

האווירה

"האווירה מדהימה – שירים תורכיים עד שהבוקר עולה, כמויות לא סבירות של אלכוהול, וחברים ומשפחה שמגיעים מאוחר בלילה לאחר שסיימו את הסדר שלהם. בסוף ליל הסדר הופך לחאפלה המונית".

הזיכרון

"האמת שבסוף הסדר אף אחד לא ממש זוכר איך הוא התחיל. מה שכן זכור לי מהסדר הקודם זה שמי שהחביא את האפיקומן לא ממש זכר איפה הוא החביא אותו ו-20 ילדים חיפשו וחיפשו עד שבשלב מסוים הם נרדמו. בסוף שמענו, כמו מתוך חלום, מישהו אומר 'מצאתי, מצאתי' – אחד הילדים התעורר והמשיך לחפש עד שמצא את האפיקומן. אבל זה כבר היה מאוחר מדי, אף אחד לא הצליח לפתוח את העיניים".

איך הכל התחיל?

  (צילום: ניקיטה פבלוב)