איך יודעים שאמן הפך מסתם עוד אייטם במדורי הרכילות לסטאר? פשוט מאוד, כשהתספורת החדשה שלו עולה לדיון ציבורי של בעד ונגד בכותרות ראשיות בעיתון. מדונה בנתה מזה קריירה, בריטני ספירס השתמשה בקרחת כתירוץ להגיע למכון גמילה מעצמה, נינטייב שומרת על מקומה במדורי הרכילות בעזרת שינויים תכופים בצבע השיער (ושום ג'ף באקלי לא יעזור לה), וג'סטין ביבר ביטא מרד נעורים ראשון בקהל מעריציו כשקיצץ את שיערו לפני כחודשיים.

התספורת הקצרה. בדרך למרד נעורים?  (צילום: gettyimages)
התספורת הקצרה. בדרך למרד נעורים? (צילום: gettyimages)

הסדקים בהופעתו של ביבר כנער פוסטר מלוקק נבקעים לאטם באדיבות מנהלי המותג "ג'סטין ביבר בע"מ". מילד ביישן שהסתפק במכנסי ג'ינס אופנתיים וטי שירט צבעונית הפך ביבר לבחור בחליפות קטיפה של דולצ'ה וגבאנה – המעצבים שאימצו אותו כאייקון אופנה. בשבוע שעבר הם אף קיימו לכבודו מסיבה מתוקשרת במסעדת גולד שבבעלותם במילאנו, אשר אליה התייצב ביבר כשהוא לבוש בקפוצ'ון כסף מבריק מקולקציית הקיץ של המותג ועליו הדפס גדול של השחקן האיקוני ג'יימס דין. האם מדובר בבחירה אגבית או ברצון לנכס אמירה על נעורים נצחיים משני הצדדים? מה שבטוח – ג'יימס דין בדיוק עשה היפוך נוסף בקברו.

"ביבר נמצא ברשימת ההשמעה שלנו, והאזנו לאלבום שלו בזמן ההכנות לתצוגת האופנה", סיפר לאחרונה דומניקו דולצ'ה בראיון לאתר קונטקט מיוזיק. "אנחנו אוהבים להלביש אותו ומעריכים אותו מאוד". מלבד העובדה המדאיגה שביבר מעניק השראה למישהו, הקשר בין צמד המעצבים לזמיר בן ה-17 נראה בעיקר כמו יחסי ציבור במים רדודים. מצד שני, החיבור הזה חושף כיצד הפך ביבר תוך שנתיים מילדה רגישה שפורטת על הגיטרה ביוטיוב למכונה מהוקצעת של מזומנים.

מיליוני ילדות בנות עשר לא טועות. ג'סטין ביבר היה כל מה שהן רק חלמו עליו: פני מלאך של הילד הכי מתוק בכיתה. בהתחלה הותאם סגנון לבושו לגילו ולמיינסטרים האמריקאי: מכנסי ג'ינס כחולים וקפוצ'ון – בגדים הנטמעים בהמון ונראים כאילו נשלפו מארונו של כל מתבגר ממוצע בכל העולם. ההזדהות העולמית היתה מידית. ביבר נראה כאחד משלהם. ילד ששר לילדים שנראים כמוהו ומתלבשים כמוהו. אלא שביבר הפך להיות כוכב. אייקון. אליל בנות מורם מעם. וכך השתנה בהדרגה גם סגנון הלבוש שלו.

בחליפה לבנה ופפיון. מראה של ילד בר מצווה מפוחד (צילום: gettyimages)
בחליפה לבנה ופפיון. מראה של ילד בר מצווה מפוחד (צילום: gettyimages)

בתמונות פפראצי שהתפרסמו השבוע בתקשורת המקומית בעקבות הגעתו לישראל, ביבר נצפה מזגזג בין מראה קז'ואל אגבי של ביבר הצעיר והישן למקטורנים הלבנים ועניבות הפרפר שנהיו חביבות עליו בשנה האחרונה. אין ספק שביבר מודל 2011 הוא אייקון אופנה המשפיע על עשרות מיליוני בנים צעירים ברחבי העולם. אבל ביבר מודל 2011 גם מתלבש זוועה. כמו שר, למשל. יש לו חיבה לא מוסברת לחליפות לבנות, לפפיונים ולמטפחות אדומות. במקום להיראות כמו כוכב פופ בן גילו, הוא נראה במקרה הטוב כמו ילד בר מצווה מפוחד ובמקרה הרע כאילו נשלף ממקהלת "פרחי ירושלים" בדרך להופעה במשכן הנשיא. המראה שלו מבוגר מדי, רשמי מדי, חסר את הנינוחות והקוליות הנדרשות מכוכב פופ. אבל זה לא יפריע כמובן לעשרות אלפי הבנות שייגדשו הערב את פארק הירקון לצרוח את שמו בהתרגשות. הרי מיליוני בנות בגובה מטר ו-20 לא טועות.