האקססוריז ממהותם אומנם נלווים כביכול לעיקר, אך הם אלה היוצרים את החותם הסופי על הסגנון ויכולים להפוך אפילו מערכת לבוש מפוהקת לנועזת ועדכנית. הקיץ האמיצות יכולות לשלב יחד כמה אביזרים משמעותיים להצהרה אופנתית חדשנית, ובעלות הטעם הצנוע מוזמנות להסתפק באקססורי בולט אחד. אלה הפריטים המרכזיים שייכנסו לכן ודאי למלתחה.

משקפי רטרו

משקפי הראייה בסגנון רטרו תופסים חזק, ואפילו אלו שאינם זקוקים להם יכולים לבחור מסגרת ללא מספר. מסגרת החתול משנות ה-50 ותחילת ה-60 חזרה לאופנה כבר בעונה הקודמת, אולם מחלחלת לרחובות ביתר שאת כעת. ג'ילס דיקון האנגלי יצר מסגרות חתול אקסצנטריות, ומצדו השני של הטרנד ניתן למצוא את הגרסאות הרגועות של פול סמית וטומי הילפיגר. במקביל בולטים העונה גם משקפיים עם מסגרת גדולה ועגולה.

פאוץ'

למורת רוחם של רבים, הפאוץ' חוזר לאופנה. אולם באופן מרגיע משהו, רוב הגרסאות העדכניות נושקות יותר לסגנון ארנקים בעבודת יד משנות ה-70 מאשר לפאוצ'ים חסרי החן ששטפו את הרחובות בשנות ה-80. במרבית המקרים מדובר בארנק המושחל על חגורה וניתן גם להסירו ממנה. הרמס, פוצ'י, דיאן פון פירסטנברג ואחרים נכנסו לעניין, והפריט משתלב היטב עם שמלות וחצאיות מקסי.

כובעים

על אף שבארץ הם נתפסים כפריט אקסצנטרי ומיותר, כובעים בעלי תיתורה רחבה ומרוככת באווירת שנות ה-70 הם פריט חובה בכל מלתחה: עשויים קש דקיק וגמיש כפי שעיצב מארק ג'ייקובס או ענקיים בסגנון מקסיקני כפי שעשו בפראדה – הכול הולך, אפילו כובעים בסגנון ספרדי מסורתי, כמו שהיטיב לעצב ז'אן פול גוטייה להרמס, או כובעי הבוקרים הלבנים שראינו במוסקינו. גם כובעי הפעמון הקרובים לראש בסגנון הצ'רלסטון של שנות ה-20 חוזרים לאופנה, ואפילו טורבנים נראו פה ושם.

ניתן להשיג בארץ

צעיפי משי

גם הצעיפים אינם מנת חלקם של היושבים בלבנט בקיץ. ועדיין, צעיפי המשי הדקיקים סומנו כפריט נכון מאוד לעונה, שגם מסתדר נהדר עם כל הטרנדים. אז בעונת המעבר ובערבים קרירים - קחו אתכם צעיף. העונה תוכלו למצוא צעיפים עם הדפסי פרחים או נקודות באווירת שנות ה-70 לצד צעיפים בגווני נאוטיקה של כחול נייבי, לבן ואדום, וכן צעיפי טאי דאי וצעיפי כותנה דקיקים.

חגורות

החגורות מקבלות פוקוס רב, מושכות את תשומת הלב לאזור המותניים ומשתלבות כמעט בכל קולקציה אפשרית. אז מה הולך הקיץ? האמת, כמעט הכול. חגורות מותן עבות ואפילו עבות מאוד בסגנון מחוכי כפי שעשו בשאנל או ברברי, ולצדן חגורות מותן דקיקות וחגורות עור עם אבזמים מוגדלים. יש גם חגורות רכות עם קשירה דמוית פרחים כפי שהציג מארק ג'ייקובס, חגורות קשירה בסגנון מדי קראטה כפי שראינו בקולקציה של סוניה ריקל וחגורות עור קלאסיות המותאמות למגמת הג'ינס הגואה.

תכשיטים

הקיץ יש לצפות לשובם של עגילי השנדליר, שנעדרו בעונה הקודמת, ולמגוון יוצא דופן של שרשראות עם אמירה אופנתית, שהדרך הטובה ביותר לענוד אותן היא בשילוב בגדים בצבעים ניטרליים. השרשראות מגיעות בגרסה פאנקיסטית של תערובת מתכות או בסגנון שבטי ומראה סינרי, ואפילו בבית איב סאן לורן – השואף בדרך כלל למראה נקי – שילבו העונה שרשראות עם דיסקיות עגולות וגדולות בצבע נחושת. למי שרוצה לקחת את הטרנד צעד אחד קדימה, בתי האופנה שאנל ולנוון סיפקו דוגמה מצוינת לשילוב שכבות של שרשראות באורכים ועוביים שונים. אבל לא רק הצוואר מספק מוקד עניין עבור המעצבים הקיץ – גם הצמידים הרחבים חוזרים במגוון סגנונות וצבעים – עץ, תחרה, עור, מתכת וניטים הם רק כמה מהחומרים הבולטים, וגם כאן ההמלצה היא לשלב כמה צמידים על היד לאפקט מקסימלי. אחרונות חביבות הן טבעות הקוקטייל הצבעוניות, שבעזרת אבנים חצי יקרות ומוטיבים של פרחים וחיות או אלמנטים רוקיסטיים מוסיפות עניין לכף היד.

עוד במדריך לקיץ מושלם:

הטרנדים החמים

הצבעים, הבדים וההדפסים הנכונים

החצאיות והשמלות השוות

המכנסיים המסוגננים