צלליות הבגדים העונתיות אומנם תמיד מעניינות, אך הבדים, ההדפסים והצבעים הם שם המשחק האמיתי. הקיץ יוצרים אלו עולם ומלואו, ונוכל לראות מגוון דוגמאות, טקסטורות וגוונים תוקפים את הרחובות.

בדים

בהתאם לריבוי הטרנדים של קיץ 2011, גם מגוון הבדים רחב במיוחד: מהצד העדין נמצאים בדי תחרה רכים שמתחברים לטרנד השקוף או לסגנון הרומנטי בהשראת המערב הפרוע שהציג ראלף לורן, כמו גם אלמנטים של קרושה ומקרמה בסגנון שנות ה-70; מהצד הקשוח ניצבים בדי הדנים החביבים על סטלה מקרטני – שעברו מהמכנסיים גם לשמלות, חצאיות, חולצות וז'קטים, ופריטי העור שהפכו לדומיננטיים בכל ימות השנה ובלטו במיוחד בקולקציה של קום דה גרסון. לצד אלה כיכבו על המסלולים הבדים הבוהקים והנוצצים בסגנון מארק ג'ייקובס ללואי ויטון, ופרנזים שבטיים כמו אלה שיצר רוברטו קוואלי.

צבעים

אולי ברוח מזג האוויר הקיצוני של העונה החמה, גם החלוקה לצבעים בוחרת להיצמד לקצוות: מצד אחד קשה להיזכר בעונה שבה חיבקה האופנה באהבה כה רבה את ההיפר צבעוניות העזה והרוויה, ואפילו מעצבים כהיידר אקרמן וראף סימונס לז'יל סנדר בחרו בקוקטייל צבעים מפציץ שעיקרו כתום, צהוב לימון, כחול, ירוק ואדום. מצד שני, הלבן בולט בניקיונו, ונצפה אצל ריק אוונס, דולצ'ה וגבאנה, סלין ואחרים. ואם זה לא מספיק, גם השחור בתמונה – אלגנטי ועל זמני כתמיד.

ז'יל סנדר. קוקטייל צבעים מפציץ (צילום: gettyimages imagebank)
ז'יל סנדר. קוקטייל צבעים מפציץ (צילום: gettyimages imagebank)

הדפסים

למי שלא רוצה להגזים עם צבעים אבל עדיין מחפשת דרך להכניס קצת עניין למלתחה מציעות קולקציות העונה שלל הדפסים שיכולים להלום כל סגנון. הפרחים ממשיכים איתנו, כשאליהם נוספו העונה גם פירות; הדפסי הנמר בולטים במיוחד אצל ז'יבנשי ובלומרין; הפסים – עבים ובצבעים חזקים – מככבים אצל פראדה ומתקשרים לטרנד הנאוטיקה כמו גם לסגנון שנות ה-70; הנקודות, בעיקר בדוגמת פולקה נאיבית, הופיעו אצל מוסקינו; ובקולקציות של מיסוני ופנדי נצפו הדפסים גרפיים שונים נוספים – מפסים מזוגזגים, דרך משבצות ועד עיגולי סבנטיז גדולים.

עוד במדריך לקיץ מושלם:

הטרנדים החמים

החצאיות והשמלות השוות

המכנסיים המסוגננים

החולצות הקלילות

הסנדלים הנחשקים

האביזרים שישדרגו כל הופעה

ניתן להשיג בארץ