רבותיי, לכבוד פורים 2015, יש תחפושת חדשה בשוק, ישר מהמדף ובזיל הזול. קבלו את - כוכב הבחירות הבא. תחפושת משתלמת ביותר. לא צריך כלום חוץ מתעודת זהות בתוקף.

עוד בתקופת התנ"ך נחקק בסלע: העם היהודי - העם הנבחר. מאותו רגע ואילך, כל רצונו הוא להיות כוכב. לא סתם המדפים בפורים עמוסים בתחפושות של כוכבי הטלוויזיה וכוכבי הפסטיגל. זה מה שהולך. זה הטרנד ולכן החליטו להשיקקמפיין חדש בנוסח "אתה הכוכב האמיתי", לעידוד ההצבעה בבחירות. מה שנקרא, מה כבר לא ניסו על מנת להוציא את האזרח הקטן מביתו אל הקלפי, אז נשיקה מבר רפאלי בטוח לא תזיק.

רייטינג מטורף

האמת, פרסומת גאונית. קראתי פעם במקום כלשהו, שהתכניות הנצפות ביותר בארץ, הן תוכניות הבישול למיניהן ותוכניות שירה כמו "הכוכב הבא" ולדעתי הם טועים. תכנית הריאליטי הנצפית ביותר בישראל היא "הבחירות לכנסת". אם לא, למה לדעתכם מריצים אותה כל שנתיים? יש לה רייטינג מטורף. בכל פעם יש כוכב חדש ויש הימורים. הסוקרים עובדים שעות נוספות על השאלה -- מי יהיה הכוכב הבא. ברגע שיש קצת ירידה באחוזי צפייה, ממציאים שערוריות, מריצים קליפּים, מבטיחים הורדת מיסים ופרסים אחרים. ובכל פעם מחדש יש את החשש הכבד שלקראת הגמר תפחת ההתלהבות ולא יהיו מספיק מצביעים. אז הנה זה בא - פרס המיליון. אתה בוחר - אתה הכוכב האמיתי.

אולי אתה כבר בן 40 ואין לך שום סיכוי אי פעם להגיע לדירה משלך, אבל היי, ביום הבחירות תקבל ליווי אישי של עברי לידר. אולי אישתך נאלצת להזניח את ילדיכם ולעבוד שעות נוספות על מנת לעזור לך לסגור את החודש, אבל היי, ביום הבחירות מאיר אדוני ואסף גרניט יכינו לך ארוחת בוקר. אולי אתה צריך להתחיל לחסוך למורים פרטיים כי מערכת החינוך קורסת, אבל היי, ביום הבחירות שלום אסייג יסיע אותך לקלפי. ואולי כבר התייאשת מכל הפוליטיקאים ואין לך מושג למי להצביע, אבל היי, ביום הבחירות תקבל הנחיות מדויקות לאיך, כמה, מי ולמה, היישר מאברי גלעד. ואולי כבר כל כך נמאס לך מהמדינה שבא לך לרדת מהארץ, אבל היי, בר רפאלי ממתינה לך בקלפי, עם סלפי ונשיקה ובאיזו עוד מדינה זה לא חלום להפוך לכוכב בין רגע? איפה עוד אתה מסרב למכור שוקולד לנוסעת עצבנית וכבר ממתינים לך עם שטיח אדום בשדה התעופה וכל אמצעי התקשורת מתחרים על הזכות לראיין אותך?

ועכשיו לדואט של בוז'י וביבי

האמת, אם אנחנו כבר בעניין ריאליטי בחירות, יש לי ויז'ן. אם כבר אנחנו עוקבים אחרי הרגלי מחזור של המתמודדים, אחרי סגנונות עיצוב של ביתם ומי חבר של מרטין שלאף, אני אישית הייתי רוצה לראות קצת יותר אקשן. הייתי רוצה לצפות בנבחרים שלנו מתמודדים עם אתגרים בתחומים הכל כך חשובים לנו, כמו "הישרדות", "המירוץ למיליון", "משחקי השף", "האח הגדול" או "כוכב נולד". מי לא היה רוצה לראות את בוז'י וביבי בדואט (לפחות היינו שומעים את הקול האמיתי של בוז'י)? מי לא היה רוצה לראות את ליברמן ו"ישראל ביתנו" בתכנית "הישרדות" (לא שהם לא שם כרגע)? מי לא היה רוצה לראות את כחלון ב"המירוץ למיליון" (מעניין אם הוא היה תורם אותו לנזקקים)? מי לא היה רוצה לראות את יאיר לפיד במטבח, מתחרה על תואר ה"מאסטר שף" (לאורך כל הקריירה העשירה שלו עדיין לא זכינו לצפות בו מלכלך את ידיו)? מי לא היה רוצה לראות את מרזל, חנין זועבי והאח בנט עם כל מפלגתו, סגורים בתוך הוילה של "האח הגדול" (ומי מצליח לצאת משם)? ומי לא היה רוצה לראות בתכנית חדשה בשם "גלגול נשמות" את המרן בוחר סופסוף את יורשו?

יש לנו ארץ נהדרת ואין כמו פורים, כדי להשתכר ולהרגיש כוכב. חבל רק, שלמחרת בבוקר, צריך להתעורר ולחזור למציאות. חג שמח.