מגישת הטלוויזיה והמאמנת ענת הראל יצאה עם אחותה לטיול וקמפינג בגן הלאומי מעיין חרוד, שבין עפולה לבית שאן. אחרי שינה על המדשאות בגן אמרו השתיים: "לצאת לתוך השקט והירוק הזה, הציפורים והפכפוך של המים - מה עוד צריך?"

הראל ואחותה סיפרו כי גדלו במושב. הראל: "גדלנו בתוך טבע ואני בחרתי להיות עירונית, אבל משהו בשינה בחוץ מחזיר אותי להיות ילדה במושב. יש בזה משהו של התחברות לטבע. זה עושה משהו שחסר לי ביום יום".

לאחר שינה באורחן הלילה פגשו השתיים את משה פינטל, מנהל הגן הלאומי מעיין חרוד, שסיפר להן על מיון הלוחמים של גדעון. "במקום הזה התרחש סיפור תנ"כי שבו גדעון בוחן את האנשים לפני היותם חיילים. הוא הקים את יחידת העילית הראשונה בתולדות העם העברי", הוא אמר. "המעיין הזה הולך לתוך בריכות שאפשר לשכשך בהן. הגן מלא במדשאות, במים שזורמים".

השתיים המשיכו לטיול אופניים לכתף שאול. "פתאום נפתח לנו כל הנוף המדהים הזה. פשוט שטיח יפהפה של שדות ירוקים, חומים, בריכות דגים, מרהיב", הן אמרו. "מיד הרגשתי שהתחלתי לנשום אחרת. היה לנו פתאום רגע לעצמנו", אמרה אחת האחיות.

את החוויה, הן סיכמו: "זה שעה מהמרכז ואת בקסם הזה. אנחנו לא רוצות שייגמר. נישאר פה".

מה בחניון? חניון לילה במתחם הגן הלאומי מעיין חרוד, מרווח ונעים עם מקלחות מים חמים ושירותים, שפע של משטחי לינה במדשאות הקמפינג, שולחנות פיקניק ומתקני צלייה, תאורה וחנייה קרובה, במטבח שדה, מקררים, מקפיא, משטחי עבודה וכירת הגז. השהייה בקמפינג כוללת את הביקור באתר.

איך מגיעים? בין עפולה לבית שאן, על כביש 71. כעשרה ק"מ מעפולה יש לפנות לכיוון גדעונה. אפשרות נוספת לנסוע בכביש 675 מצומת הסרגל (התענכים) לצומת נבות ולאחר קילומטר נוסף לפנות למעיין חרוד.