כיאה לחבורת גברים השרויה בתחילתו של החודש שעתיד לקבוע את מהות החיים, היקום וכל השאר למשך ארבע השנים הקרובות לפחות, התיישבנו גם אנחנו להגיד משהו על המונדיאל. סך הכל, על מה עוד הייתם מצפים מתשעה גברים לדבר עליו בחודש הקרוב? הרי זה לא שבאמת יש משהו אחר שקורה מסביב ותופס חשיבות גבוהה יותר. גברים, כבר אמרנו?
ואכן, לטובת המחשת הנקודה, ביקשתי מאבות הפרלמנט שלנו לספר מה קורה אצלהם בבית בתקופה הסוערת הזו - כמה זמן משפחה המונדיאל הזה גוזל, האם הם בעניין, האם הילדים שלהם בעניין וגם, אם כבר, אז מי עומד לקחת את הגביע?
אני כמובן לא יכול לחתום על זה, אבל יש סיכוי שהתשובות יפתיעו אתכם. ואם תצלחו את כל הדרך למטה בשלום, תמצאו גם את הניחוש הרשמי של פרלמנט האבות לשלושת המקומות הראשונים במונדיאל 2014. וכן, אתם בהחלט יכולים להסתכל עלינו כעל תמנון בעל 9 זרועות בעניין זה.

טל חן: יום אחד נבחר לנו קבוצה ונאהב כדורגל

אני חושב שהפספוס הגדול שלי היה תמיד שלא "אהדתי" אף קבוצה. בגלל זה גם היה לי קשה לבחור את הפייבוריטיות שלי. הרבה פעמים אני בוחר את הקבוצות שאני בעדן לפי מספר היהודים שהם הצילו בשואה או כמות הנקודות שהן נתנו לנו באירווזיון (לא באמת). תמיד נהנה לראות משחקים (למרות שיש ענפי ספורט אחרים שאני מעדיף), אבל ברור לי שמשהו נפגם כשאני לא מצליח להחליט בעד מי אני. זה משהו שאני אנסה לשנות עם הבן שלי כשהוא יגדל. נבחר ביחד איזו קבוצה - בטח איזו אנדרדוגית, כדי שיהיה לנו ממש מעניין וביחד נטפח אותה ונתרגש איתה. באש ובמים. ואז כבר נדע לגמרי בעד מי אנחנו - גם בליגות המקומיות ובטח באליפות העולם.
כמה זמן משפחה זה יעלה? קשה לפגוע בזמן המשפחה המועט שכבר יש. אני יודע שכשרועי יגדל אני אצפה איתו בספורט בדיוק כמו אורי זוהר ב"לה-מרמור", אבל עכשיו הוא עוד קטן. אז יהיו כמה בריחות מהבית עם חברים למשחקים של שבע שיבואו על חשבון אמבטיות וארוחות ערב, אבל בפועל כנראה שנאלץ להסתפק במשחקים המאוחרים. נפצה את הבן במונדיאל הבא, במלא זמן איכות של אבא ובן.
מי לוקח את המקומות הראשונים? קולמוביה, אוורגוואי וצ'ילה. ובכן, כשפתחתי בגוגל את לוח המשחקים, אלה שלושת השמות הראשונים שראיתי.
לקריאת הפוסט המלא: זמן פציעות .

אליסף יעקב: חושש לסיים את החודש עם זימון לרבנות

לפני שנויה נולדה, תמיד דמיינתי את עצמי צופה יחד עם הילדים שלי במשחקי כדורגל והולך איתם למשחקים. הבעיה היא שנויה, איך נגיד את זה בצורה עדינה… בת. עכשיו, שלא תבינו אותי לא נכון. אני חושב שבנות יכולות לאהוב כדורגל בדיוק כמו בנים, אבל בכל פעם שאני תופס את נויה מבית השחי וגורר אותה כדי שתבעט בכדור תוך כדי שאני צועק גווווווול באקסטזה כאילו אני מינימום במונדיאל עכשיו – מורן צועקת עלי לעזוב אותה בשקט ושהיא לא בן.
כמה זמן משפחה זה יעלה? המונדיאל נמשך חודש שלם וזה מתכון לאסון מבחינת הזוגיות. כל יום יש בין משחק אחד לארבעה משחקים, כאשר כל משחק הוא 90 דקות, לא כולל מחצית, הארכה ושאר עיכובים. תעשו את החשבון לבד. כמה זמן אני הולך להשקיע בחודש הזה בטלוויזיה ובחברים במקום באשתי ותבינו למה אני חושש לסיים את החודש הזה עם זימון לרבנות.
מי לוקח את המקומות הראשונים? מקום שלישי: נבחרת גרמניה. אני יודע שהמילה "גרמניה" גורמת לרובנו (וגם לי) קונוטציות שליליות, אבל עם נתונים אי אפשר להתווכח. הנבחרת הגרמנית זכתה בגביע 3 פעמים, כאשר 10 פעמים היא הגיעה לשלישייה הראשונה. במקום השני: נבחרת ספרד. נבחרת שמאגדת בתוכה את השחקנים הטובים בעולם ואף זכתה במונדיאל האחרון לאחר ניצחון על הולנד. במקום הראשון: נבחרת הולנד. למרות שהנבחרת הכתומה הגיעה לשלושה גמרים ובכולם היא הפסידה, היא עדיין הפייבוריטית שלי לזכייה בתואר.

יובל אדם: הכחולים האלה, נו, לא יודע

אני מבין בכדורגל בערך כמו שאני מבין בפיוטים חסידיים. אי לכך, ההימורים שלי מבוססים על מדינות מוצאי המשפחתי וכבוד למארחת. לכן, הניחוש (הבלתי) מושכל שלי הוא על גרמניה, הולנד וברזיל.
אמנם כדורגל לא מזיז לי, אבל אני אקח את הילדים למשחקים פה ושם בשביל החוויה. אם יתמכרו, אני אסלח להם. הערב אכלנו במסעדה ושידרו משחק. היו שם כחולים ועוד איזה צבע. אני מניח שזה מספיק כדורגל עד הגמר.
לקריאת הפוסט המלא: גול גול גול!

עומר להט: מעדיף את משחקי הכס

מאחר ואין לי שום ידע ועניין בכדורגל, אין לי שום כוונה להכניס את ילדיי לעולם הזה. לא מתוך התנגדות, אלא מאחר ובאמת אין לי איך לחשוף אותם לאהבת ענף הספורט הזה.
כמה זמן משפחה זה יעלה? אני לא מתכוון להקריב ולו שנייה אחת מזמן המשפחה שלנו לטובת המונדיאל. אולם, לא כך הדבר לגבי פרק סיום העונה של משחקי הכס. שהעולם יתהפך, אני את הפרק הזה אראה בזמן!
מי לוקח את המקומות הראשונים? במקום השלישי אני מהמר על נבחרת בלגיה, במקום השני נבחרת איטליה ובמקום הראשון נבחרת אנגליה. מאחר ואין לי מושג ירוק בכדורגל, הלכתי על נושאים אחרים הקרובים ללבי: בלגיה – בזכות השוקולד. איטליה – בזכות הפיצות, להן אני מכור באופן קיצוני. אנגליה – בזכות המוסיקה, ההומור ואמיליה קלארק (דאינריז טארגאריין ממשחקי הכס).
לקריאת הפוסט המלא: גביע יש רק בגלידה .

גיא רוה: לא חשבתי שזה מעניין אותו

ביום שישי, כאשר לקחתי את איתי מבית הספר, הוא סיפר לי שביום חמישי, כשהיה אצל אמו, הוא חזר ממסיבת בת מצווה וראה את משחק הפתיחה. די הפתיע אותי. לא חשבתי שזה מעניין אותו.
בסוף השבוע אנחנו בביתי ואני פשוט לא מבין את זה. איתי יושב בסלון, מבקש לראות את כל המשחקים, כולל זה של 1:00 בלילה, אבל זה רק לכאורה. הוא "רואה" את המשחק, אבל בעיקר מתכתב בווטסאפ. אין קפיצות בגולים, אין צעקות. לא ממש מובן. הוא מסביר לי שיש קבוצה של 5 בנים מהכיתה שצופים יחד במונדיאל. משחק שלם הוא מתכתב. הדור החדש. אבל אני זורם איתו, ואם זה מה שבא לו אז כל משחק, מלבד אלו באמצע הלילה, פתוח בסלון.
מי לוקח את המקומות הראשונים? אני בעיקר אשמח אם קבוצות שמשחקות התקפי יעלו לשלבים המכריעים. ברזיל, ספרד וארגנטינה. הולנד למשל היו נהדרים מול ספרד, אך זה כדורגל של התקפות מתפרצות בלבד. גרמניה תמיד טובים, אך נקווה שלא יעלו לשלבים המכריעים. משחק חזק, כושר מדהים, אך הכל מקובע, רובוטי ואין שמחת חיים.
לקריאת הפוסט המלא: מונדיאל 2014 .

גבריאל ויינמן: ככה עובד הספורט המטופש הזה?

אכניס את ילדי לעולם הכדורגל באותו האופן בו אנחנו מתכוונים להכניס אותו לעולם המצוות: תראה בן, יש אנשים שמרכזים חלק משמעותי מחייהם בהתעסקות ברעיון קמאי שעבר עליו הקלח, לפיו הם חושבים שאם הם יתכוונו או יאמינו במשהו וייפגשו יחד לדבר על זה, זה ישפיע על העולם ועל החיים שלהם ושל אחרים. זה מאוד עצוב. בדרך כלל האנשים האלה אלימים וקנאים לאמונות שלהם. תיזהר מהם.
כמה זמן משפחה זה יעלה? כבר הקרבנו די והותר בהאזנה לשידורי הפרומו בגלי צה"ל, תודה רבה.
מי לוקח את המקומות הראשונים? אני מהמר שהקבוצות שיבקיעו הכי הרבה שערים מול בני זוגן יגיעו לשלישיה המנצחת. אני מהמר עליהן כי זה הדבר ההגיוני לעשות. זאת אומרת, מהמעט שאני מבין, ככה עובד הטררם סביב הספורט המטופש הזה.

ברק שטרית: בטוח אקח אותו למשחקים כשיגדל

אני אוהב כדורגל. לא משוגע, אבל כן מתעניין (ואפילו משחק מדי פעם). כשעידן יגדל קצת (כרגע הוא יופי של שוער בזחילה) אני בטוח שאשחק איתו כדורגל. לשחק עם ילד כדורגל זה קל. החוקים פשוטים והם תמיד נהנים מזה. אם הוא יחליט גם לאהוד קבוצה, אני בטוח אקח אותו למשחקים. בעצם, גם אם לא. יש משהו באווירת אצטדיון שמרגיש מלהיב במיוחד. גם אם הקהל הישראלי קצת בעייתי וכנראה שהילד ישאל למה אומרים "אמא של השופט בן ז..." ומה זה בכלל.
במונדיאל הזה עידן לא יצפה, אבל אני כן. לא בכל המשחקים, אבל בהחלט במשחקים המעניינים יותר. המשחקים הפעם בשעות מאוחרות (למזלי), אז את הזמן אחה"צ עם עידן יהיה לי. נכון, זה אולי יגזול קצת זמן עם אישתי, אבל הי - זה פעם בארבע שנים.
מי לוקח את המקומות הראשונים? ברזיל, ספרד, הולנד וארגנטינה מגיעות לשלב הסופי. מי תיקח? קשה לדעת. מה שכן, כשבכל אחת מהקבוצות משחקים שחקנים ברמה הגבוהה ביותר, אני בטוח שיהיה מעניין. ברזיל רעבה לתואר, בייחוד כשהמונדיאל הוא בברזיל. ארגנטינה רוצה להוכיח שהגיע זמנם, בייחוד כשהמונדיאל בברזיל. הולנד היא הקבוצה שאני אוהד והם משחקים מעולה. וספרד? היא פשוט טובה וממוקדת וגם מחזיקת התואר. שלושתן רוצות את הגביע ויש להן מוניטין לשמור עליו. בגלל שאני חייב להמר - הולנד ראשונה, ברזיל שניה, ארגנטינה שלישית.

אילן שיינפלד: את הכדורגל שיגלו בעצמם

לא הימרתי על שום קבוצה במונדיאל, מפני שאינני יודע אפילו את שמותיהן. אני גם לא מהמר על שום דבר לעולם, מפני שחינכו אותי נגד הימורים מסוג כלשהו. את בניי לא אכניס לעולם הכדורגל. אשתדל להכניסם לעולם המוסיקה והספרים, עולם החיות ועולם הגדג'טים, בקיצור, לעולם הגדול. את הכדורגל שיגלו בעצמם. ואת זמן המשפחה שלי אינני מקריב בשום זמן ובשום צורה בעד שום דבר אחר. זהו הזמן המקודש לי ולילדיי. ואוי למי שאפילו מנסה לקלקל לי אותו. חבל על הזמן.

עמרי אימבר חלפין: אנסה להראות מתלהב ואולי הוא לא יעלה עלי

המציאות היא שגם אם אבחר להכיר לילדים שלי את עולם הכדורגל, סביר להניח שאצטרך לקחת מדריך בתשלום. עולם הכדורגל לא זר לי, אבל הוא מעניין אותי בערך כמו טיול מודרך לגן יבנה. שום דבר נגד גן יבנה.
יחד עם זאת, אני בהחלט מתכוון לנסות. אני חושב שזה באיזה שהוא מקום מחובתי להכניס אותו אל תוך הסממן הגברי הזה, למרות שעלי הוא פסח. כבר קבעתי עם גיא לראות את המשחק של גרמניה נגד פורטוגל. אני אנסה להראות נורא מתלהב ואולי הוא לא יעלה עלי. אולי אני אלבש כהסוואה את הצבעים של אחת הקבוצות. למישהו יש מושג מהם?
והזוכים הם: אם אני נאלץ להצטרך לנחש, הייתי הולך על ברזיל, הולנד וישראל למקומות הראשונים. וכן, אני יודע שאנחנו לא במונדיאל, אבל זו לא סיבה להפסיק להיות פטריוטים. וברזיל והולנד אמורות להיות לא רעות, לא?
לקריאת הפוסט המלא: חולצת כדורגל לילד .
ואם לסכם את התוצאות, יש לנו ארבעה גברים שהמונדיאל לא מזיז להם, לעומת שלושה שעושים רושם של מכורים ושניים שסיימו בתיקו עם עצמם והבטיחו לנסות. קשה לומר מי ניצח, מה שבטוח זה שאולי, אחרי הכל, הסטיגמה על גברים וכדורגל צריכה לפנות את מקומה לטובת סטיגמה אחרת. אולי גברים וילדים?
וכן, לא שכחתי את ההבטחה שלי – הנה הדירוג המשוקלל של הקבוצות המובילות לפי ניחושי אבות הפרלמנט:
מקום ראשון: ברזיל.
מקום שני: הולנד.
מקום שלישי: ספרד.
מקומות רביעי וחמישי: אנגליה וקולומביה.
מקומות שישי עד שמיני: ארגנטינה, איטליה ואורוגוואי.
מקומות תשיעי ועשירי: צ'ילה ובלגיה.
לא הייתי שם על זה כסף, אבל אם כבר החלטתם ללכת על זה, בזבזו אותו על הילדים.