הי, כבר כמה זמן לא כתבתי. אני בחופשה ארוכה וכשיוצאים לחופשה ארוכה עם הילדים מעבר לים, כדאי לצאת מוכנים. אם אתם לפני טיסה או שכבר אזלו לכם הרעיונות איך להעסיק את הקטנים, זה הפוסט בשבילכם. אני מכורה לנייר. כל מה שעשוי מנייר אני אוהבת. יצירות בנייר עם הילדים זה כיף, זה בדרך כלל זמין, קל לאיחסון וההיצע שיש היום הוא לא פחות ממדהים. מוצרי פרימיום מנייר כבר לא קונים רק בחו"ל. הם נגישים גם כאן וזה כיף גדול. השיטוטים שלי בחנויות בתל אביב ובחנויות אינטרנטיות, העלו עובדה אחת: הממצאים שווים ביותר. היה מאוד קשה לסנן עם כל המבחר וחמדתי כמעט את הכל, אבל שמתי דגש על פרקטיות בשימוש, שיהיה נוח לארוז במזוודה או לחילופין לאחסן בין ערימות הצעצועים שזועקים הצילו בבית. הכי חשוב היה לי שהילדים יהנו ויעסיקו את עצמם דקות ארוכות. והדמיון... הו, הדמיון.

ערכת מסכות צבעונית

יאללה, מוצרי נייר שווים. את הפוסט יפתח אותו מוצר שבגללו נולד הפוסט. מדובר בחנות בוטיק אינטרנטית שמלקטת בסטייל גדול מוצרים הורסים לילדים. ברגע שראיתי את ערכת המסכות הזו, היה ברור שהשם שלי (או של הבן שלי, לצורך העיניין) כתוב עליה. ילדים ומשחק תפקידים, ילדים וחיות, ילדים וצבעי גואש. מה עוד צריך?

ערכה של שמונה מסכות מקרטון ממוחזר, מגיעות בצבע טבעי עם שמונה חוטי גומי לראש. אין צורך במספריים או בדבק, הקטנים שלכם יכולים לקרוץ את הדמויות לבד עם האצבעות. שולפים את צבעי הגואש מהמגירה וצובעים.

הצבע מתייבש די מהר, מתאים לגודל הסבלנות של ילדים. כצלמת אני תמיד מעריכה יותר קניות שמשמשות לי כפרופס שווה לצילומים...

פעם ראשונה שקרה לי שאני מתקמצנת על ההפתעות שלו. אני לא רוצה שהמסכות יגמרו. הן מיוצרות בצרפת מקרטון ממוחזר. כבר עושה חשק, לא? ערכת מסכות, 109 ש"ח, להשיג בהיו היה.

מי לא אוהב חותמות?

קוואליני. איך לא שמעתם? בגדול, זו לא חברה שמתמחה במוצרים לילדים בהכרח, אבל כשהתחלתי לאסוף חומרים על יצירות מנייר היה ברור שהם בפנים. מוצרי הנייר שלהם ידועים באיכות הגבוהה, בשימת הלב לפרטים ובניחוחות של מחוזות רחוקים. בשיטוט בחנות האינטרנטית שלהם היה לא קל לבחור. הלכתי על שני גליונות נייר מקסימים. מה עושים איתם? כרטיסי שנה טובה. שמעתם על זה? לא אינטרנטים, אמיתיים! באתר מצאתי גליונות נייר 50 על 70 ס"מ, עם הדפסים מטריפים, נגיד כיתה א' באמריקה של שנות ה-50? זה מה שהיה תלוי להם על הקיר.

עם סט חותמות מושלם של חיות בר, ענפים ופטריות, כי הרי נייר ללא חותמת זה לא רציני, ישבנו אחה"צ ועם עזרה מאמא הכנו כרטיסי שנה טובה לחברים.

גזרנו, הדבקנו על בריסטול, החתמנו את כל החיות וכתבנו ברכות.

ילדים אוהבים חותמות. זו עובדה. סוג של סיפוק מהיר. תק והנה הציור המושלם. הייתי ממש צריכה להפריד את החותמת מהיד שלו. ויש לציין שהחותמות שלהם הן באיכות ללא פשרות. הפרטים הקטנים והמדויקים עושים אותן לכל כך שוות. גם איכות ההדפסה על גליונות האריזה מדהימה.

בקיצור, קוואליני זה כיף גדול ואפילו הילדים יכולים לקחת חלק בחגיגה הזו. גיליונות נייר 29 ש"ח. סט חותמות עץ מהודר באריזת פח 143 ש"ח. להשיג בחנויות עיצוב נבחרות ברחבי הארץ ובאתר שלהם כאן.

מדבקות - תמיד עובד

אני תמיד במצוד אחרי מדבקות נייר שוות ולא בנאליות. עוד עובדה: ילדים אוהבים מאוד מדבקות. ביומולדת שנתיים, הבן שלי קיבל גליונות מדבקות של מליסה ודאג וכאן אני די נחושה לכתוב שהמדבקות שלהם הכי שוות שיש. מבחינת קונספט, עיצוב, איכות ועיניין לילדים. ולא לשכוח את הכמות.

המהדורה החדשה שלהם היא גליונות עם יצורים מוכרים ואהובים, איקונים. כמו פיראט, בוב הבנאי, סופרמן ועוד, אבל עם טוויסט. קצת מעוותים והרבה מצחיקים. הגליונות מגיעים עם התבנית של הפנים והילדים מדביקים עליה את האבירים. עיניים, אף, פה, עגילים וכו'.

מה שהופך את כל העיניין למגניב זה גודל הערכה. הפה של סופרמן? מתאים בגודל לפה של הילד. לא עברו דקות ארוכות והמדבקות מצאו את עצמן על הפנים שלו.

חוברת מדבקות שווה תעסיק את הילדים מעולה בין לבין ולמכורים האמיתיים למדבקות - הם בטח יסיימו אותה בפעם אחת. מדבקות של מליסה ודאג, 39 ש"ח, להשיג בשוקה.

תעופה מנייר

פפרקאט. אני מתפלאה שלא נתקלתי בהם עד היום. ללא ספק אחד המוצרים הכי, אבל הכי מגניבים שראיתי. ועוד ישראלי. חוברת מנייר ממוחזר שמכילה ארבעה דגמים של כלי תעופה. גם כאן כמו במסיכות אין צורך במספריים, אלא קורצים עם האצבעות. כאן צריך עזרה של מבוגר (אם מדובר בילדים מתחת לגיל חמש-שש) כדי להדביק ולקפל במדוייק. הכל מושלם בחוברת הזו. הצבעוניות, האיכות, הקונספט, רמת הביצוע והעובדה שהקיפולים האלו יכולים בקלות להפוך למובייל/קישוטי קיר הכי יפים שראיתם.

סבתא עזרה, אני צילמתי והבן שלי היה בשמים, עם כל כלי התעופה היפים הללו. לא מעט קורה לי שכשאני אוהבת צעצוע אז הוא לא. הפעם זו היתה הצלחה. שנינו נשבנו ביופי הזה של החללית והכדור הפורח והאוירון והאוטובוס.

.

חוברת מנייר ממוחזר של פפרקאט (הדר קמחי), תוצרת הארץ, 69 ש"ח. שווה כל שקל. להשיג בבוטיק האקולוגי הפיה הירוקה.

חקירה מנייר

הפעלה מנייר שדווקא לא דורשת לגזור ולהדביק וליצור, אלא הפעם רק להתבונן ולחקור. חוברת מקסימה של חברת קלוץ, מגיעה עם שלושה אביזרי עזר להתבוננות בנייר. זכוכית מגדלת, פנס לראיית לילה וזכוכית בצבע כחול, שמגלה ציורים נחבאים על הדף. חוקרים באמצעות הכלים האלו פרטים נסתרים בחוברת. הפעלה נהדרת לילדים סקרנים.

עוד אופציה אחרונה ונהדרת של אותה חברה, חוברת נייר שמכילה בתוכה אין סוף אפשרויות ליצירת דברים מגניבים מנייר. כאן דרושה מיונות גזירה וזה בהחלט מתאים לילדים שרק מתחילים לגזור. מצאנו בפנים יצורים מצחיקים, קישוטים לחדר, בובות אצבע ועוד מלא הפתעות.

התחלנו עם הנחש הספירלי. כמובן שכאן עזרתי לו לגזור (הוא בן שלוש וחצי), אבל זה לא מנע ממנו לגזור אותו לחתיכות אחרי שהוא הראה לי איך הוא מוציא נחש מהפה.

גם הג'ירפה המתוקה הזו היא יצירה מגניבה מתוך החוברת, אשר מכילה יצירות להרבה ימים של חום ורגעים משעממים. מתנה נפלאה למי שבעניין. את שתי החוברות של קלוץ ואת המדבקות של מליסה ודאג אפשר להשיג בחנות החלומית (כרגיל) שוקה.

  (צילום: אפרת לוזנוב)

מקווה שסידרתי לכם כמה שעות טובות של יצירה עם הילדים. אצלנו השולחן בפינת האוכל לא נח כל הקיץ מכל הניירות, דבק, מספריים וצבעים.

אתם מוזמנים לבקר באתר שלי, אפרת לוזנוב .