מאת: גלית לוי

השחקנית והקומיקאית אורנה בנאי מסבירה לנו למה החליטה לעגל לטובה ומזמינה גם אתכם להתחיל לעגל.

מדוע החלטת לעגל לטובה?

כל פעם שמבקשים ממני הרתמות ועזרה לקהילה אני מרגישה חובה וזכות לעשות את זה. גם הפעם. עיגול טובה הוא מיזם ללא כוונת רווח שהצליח להרכיב רשימה של עמותות ראויות לתרומה אחרי סינון קפדני וכל הכסף שנתרם עובר במלואו לעמותה שבחרת. אז למה לא?

   (צילום: דודו אזולאי)
(צילום: דודו אזולאי)

לטובת מי בחרת לעגל לטובה?

אני רוצה לתרום לכל העמותות שקשורות בבעלי חיים ודואגות לבעלי חיים. לא בחרתי עמותה אחת, אלא תחום שאליו תועבר התרומה שלי, שתתחלק באופן שווה בין כל העמותות שרשומות בתחום. שנים שאני מרגישה סוג של מובילת מאבק בכל מה שקשור לזכויות בעלי חיים. אנחנו חיים במדינה שבה אין כבוד לחלשים ובעלי החיים נמצאים בתחתית הסולם הזה. לפני 20 שנה בערך התחלתי את המאבק הזה ואני נגועה קשות... אין סיכוי שארצה או אהיה מסוגלת להפסיק מאבק חשוב שכזה.

כדי להצטרף ולהתחיל לעגל, לחצו על כרטיס האשראי שברשותכם. שימו לב: אל דאגה, אתם מועברים ישירות לאתר המאובטח של חברת האשראי. שם תוכלו לבחור את העמותה לה תתרמו את האגורות המיותרות שלכם.

צדק חברתי: מה השינוי המרכזי שצריך לדעתך לקרות במדינה?

אין מאושרת ממני לראות שפרצה הזעקה הכל כך מוצדקת הזאת. אני מרגישה שותפה לה, אני חושבת שאנחנו עם שחוטף גזרות כלכליות קשות על ימין ושמאל ושתקנו מספיק שנים. אני מברכת על ההתעוררות הזו ומקווה שנושא הדיור שחורה וצורם לי, למרות שלא נוגע בי באופן אישי יטופל במהרה ותיפסק ההפקרות שמתחוללת בתחום הזה.

כיצד עוד את תורמת לסביבה?

אני מתנדבת לכל מאבק על זכיות בעלי חיים. אני משתדלת להיות בזמן ובמקום שצריך. יחד עם זה יש תחומים נוספים שאני משתדלת לתרום ולעזור בהם, כמו ביקור בבתי חולים אצל חולי סרטן או הופעות בהתנדבות לחולים והנחיית אירועים שמארגנים בעמותות לנפגעות אונס ותקיפה מינית. אלה מגזרים שזקוקים לעזרה ואני שמחה לעשות לטובתם כשמבקשים ממני.

למה לדעתך חשוב שגם אחרים יעגלו לטובה?

כדאי להצטרף ולעגל לטובה. בנתינה יש תחושה נהדרת. זה יעזור למי שזקוק ולכם תהיה תחושה של התעלות.