מתכננים לטוס לחו"ל או לנסוע לחופשה קצרה (או ארוכה)? וכדי שתוכלו לנסוע מבלי לשבור את הראש מה לקחת ומה להשאיר, אספנו בעבורכם מדריכים יעילים במיוחד לאריזת המזוודה או התרמיל.

עוד מדריכים בערוץ עשו בעצמכם

>> כך תיפטרו מחפצים מיותרים

>> 12 טריקים לארגון ארונות

>> המדריך השלם למעבר דירה

אריזה משפחתית

באתר של רשת בתי הכלבו הבריטית ״ג׳ון לואיס״ שיתפו פעולה עם חברת סמסונייט, והכינו מספר סרטוני הדרכה לנוסעים. אפשר לצפות שם בווידאו על אריזה לסופ״ש, וכן במדריך לאריזת מזוודה משפחתית (ארבעה אנשים), שילמד אתכם כיצד להפריד בצורה מסודרת בין הבגדים של המבוגרים והילדים.

לארוז בלי לקמט

באתר מדריכי הווידאו העשיר Howcast יש שלל סרטוני הדרכה בנושאים שונים, בהם גם שמונה המוקדשים לאריזה, ומלווים בהסברים טקסטואליים. שניים מהם מעניינים במיוחד: זה המוקדש לאריזת מזוודה באופן שימנע מהבגדים להתקמט (השתמשו בנייר להפרדה ועטפו את הבגדים המקופלים או המגולגלים בשקיות ניילון); וזה שמספק טיפים ורשימת ציוד מפורטת לקמפינג ולינה בטבע.

אריזת תרמיל לטיול ארוך

אנשי חברת ״פרא״ הישראלית, המייצרים תרמילים בגדלים שונים, הפיקו סרטון הדרכה לאריזת תרמיל לטיול ארוך (המכיל 70 ליטר), שבו מדגימים כיצד לחלק את הציוד על פי משקל ושימושיות, כך שהמשא על הגב יהיה מכביד פחות וכל מה שתזדקקו לו יימצא בהישג יד. מי שנוסע לזמן קצר יותר או מעדיף ציוד מינימליסטי יותר יכול להיעזר במדריך הייעודי לתרמיל בנפח 35 ליטר.

טיסה במשקל כבד

בני לואיס, בחור אירי שמטייל בעולם מזה 11 שנים וכותב על חוויותיו באתר Fluent in 3 Months, ילמד אתכם כיצד לטוס עם כבודה במשקל של 40 ק״ג גם בטיסות לואו קוסט, בלי לשלם תוספת לחברת התעופה. בסרטון, המלווה בתקציר טקסטואלי, הוא חולק את הסוד: הצטיידו בתיק מתקפל ובמעיל עם כיסים עמוקים במיוחד.

כמה שוקלת המזוודה שלכם?

מי שמעדיף לטוס עם מזוודה גדולה - או רוצה לוודא שהכבודה המינימליסטית שלו אכן קלילה - יכול להיעזר במשקל ייעודי נייד. מדובר בגאדג׳ט שנראה כמו הכלאה בין מד דופק לוו תליה, שמאפשר לשקול בקלות את המזוודות עוד לפני שמגיעים לשדה התעופה, ועשוי לחסוך לכם את התחינות לנציגי חברת התעופה או את הצורך להתיישב על רצפת שדה התעופה ולארגן את חפציכם מחדש בפומבי.

מדריך אריזה לנשים

ברוק שונמן, מפעילת הבלוג Her Packing List, המוקדש לסקירות ועצות לנשים מטיילות, הכינה מדריך רחב היקף לאורזות, המונה 30 פוסטים המוקדשים לעצות, טיפים, ציוד והמלצות ספציפיים לנשים. את פרק מספר 28 של המדריך היא מקדישה לאמנות האריזה מחדש בדרכים - בתנאי שטח ותחת לחץ זמן; הטיפ הכי חשוב: התאמנו בבית עד שתצליחו לעשות זאת בתוך רבע שעה.

אריזה מצומצמת

ולגירסה הגברית: סקוט ג׳ורדן, מנכ״ל חברה המייצרת בגדים למטיילים, מדגים כיצד לארוז מספיק בגדים לטיול של עשרה ימים בתוך תיק שבמבט ראשון נראה כמו תיק צד למחשב. הטיפ העיקרי הוא לארוז את הבגדים בשיטת ״הצרור״: מקפלים את הבגדים זה על זה בערימה מסודרת.