שנת הלימודים החדשה כבר בפתח, ואיתה ההתאבזרות והקניות: מחברות, ספרים, עטיפות וילקוטים. וכמובן, כלי כתיבה וטושים לרוב. את כולם אפשר לאחסן בקלמר, או אפילו באריזה המקורית, אבל אפשר לפנק את עצמנו בכלי מקושט, מעשה ידינו להתפאר. ציור ניצני הוורדים אינו מסובך במיוחד, אבל גורר אחריו קריאות נלהבות. אף אחד לא יאמין לכם שלא צריך לדעת לצייר ממש, כדי להגיע לתוצאה יפה במיוחד.

הציור הזה הוא חופשי, ויכול להתאים לכל כלי, בכל צורה: למשל, על קופסת טישו מלבנית או מרובעת, או על קופסת מטרנה ריקה - ובעצם, על כל דבר שתרצו שיתנוססו עליו ניצני ורדים רעננים.

כתבות נוספות של חלי:

החומרים הדרושים:

  • גליל עץ/ קופסת טישו וכדומה
  • מכחולים: ליינר, פילברט, שטוח
  • צבעים: שמנת, ורוד כהה, ורוד בהיר, ירוק כהה, ירוק ביניים, ירוק בהיר, חום, תכלת אפרפר

תפקידו של המסקינגטייפ

המסקינגטייפ הוא נייר דביק, נקרע בקלות ומתקלף בקלות (בניגוד לסלוטייפ, שאינו עשוי מנייר ואינו מתאים למטרתנו). הוא מצויין להגנה על משטחים בזמן צביעה, כאלו שאנחנו לא רוצים שייגע בהם הצבע, וזאת משום שהוא מתקלף בקלות ואינו פוגם בהם. ניתן להחליש מעט את הדבק בלי לפגוע בביצועיו, על ידי הדבקת הנייר לחולצה והסרתו - וכך מוודאים שאכן אין הוא הורס המשטח עליו יודבק.

פלטת העבודה

משטח העבודה, עליו מערבבים צבעים וטובלים את המכחול, חייב בראש ובראשונה להיות נקי מאבק, חול או כל לכלוך אחר, כדי להבטיח צביעה נקייה וחלקה. הנוח ביותר הוא להשתמש בצלחת חד פעמית, שחלקה הפנימי הוא חלק (ולא מוטבע במשבצות). ניתן כמובן להשתמש גם במשטח זכוכית או קרמיקה (חלקה), ואפילו יריעת ניילון עבה. כל משטח שאינו סופג יוכל להוות משטח מתאים, לכן נייר עיתון, לדוגמה, אינם מומלצים, מכיוון שהם סופגים את הצבע ונקרעים בקלות מהרטיבות.

אמבטיית מכחולים

המכחולים דורשים טיפול מיוחד. בסוף העבודה, יש לרחוץ אותם בעדינות עם מעט מים וסבון, מכיוון שצבע שמתייבש עליהם, מקצר את חייהם. עוד עניין חשוב, הוא בעת טבילת המכחול בצבע: חשוב מאוד לטבול אותו רק עד חציו, ולא לתת לצבע להגיע לאיזור המתכת: משם קשה מאוד לנקות, הצבע מתייבש והורס את המכחול. בעת הצביעה, אנו זקוקים למיכל מים, כדי לנקות את המכחולים בין שלב לשלב, בלי לקום כל שניה אל הכיור. חשוב מאוד לא להשאיר את המכחולים עומדים בכוס מים - גם פעולה זו הורסת ומעקמת אותם. ההמלצה היא להשיג אמבטיית מכחולים - היא מגיעה בצורות שונות, לא יקרה במיוחד, וכמובן מחזיקה לנצח. יתרונה: יש בה שני חלקים. האחד, עם "מסרק" קטן בתחתית, שעוזר לנקות את המכחולים (החלק התחתון בתמונה). השני, בו ניתן להניח את המכחולים כאשר לא משתמשים בהם, בו יש הגבהה מיוחדת, כך שהם לא נוגעים בריצפת האמבטיה, אלא רק במים. בצדדים יש מקומות להניח מכחולים נקיים. נוח מאוד ומומלץ.

____________________________________

חלי יבין עוסקת בציור על עץ למעלה מ-20 שנה. היא גרה עם משפחתה במכמורת, שם גם נמצא הסטודיו שלה, שבו היא מלמדת את התחום. בקרו באתר שלה