מורין נחמני עלתה לארץ לפני 30 שנה מאירלנד, שם לא עסקה בעבודות תפירה בכלל או בטלאים בפרט. לארץ הגיעה כמתנדבת, וכאן הכירה את בעלה, דוד, שהיה אז חייל בצבא. "למדתי באולפן, בעלי לא היה בבית באמצע השבוע והיה לי משעמם". עם דמי הכיס הראשונים שקיבלה הלכה למתפרה וקנתה חתיכות בד, מהן תפרה שמיכות טלאים לה ולבעלה "ומאז נתפסתי לעניין". רק אז גילתה שסבתה, אותה כלל לא הכירה, עסקה בטלאים. את אמה של מורין הייתה הסבתא מכריחה לטלוא. "אימי שנאה את הטלאים ואני מתעסקת בזה, זה כנראה נמצא בגנים".

>>בענייני תפירה? בואו ללמוד איך להפוך גופייה ישנה לשמלה מתוקה לילדה <<

ידיה המיומנות של מורין, שמתגוררת היום בבוסתן הגליל, תפרו את השמיכה לחברה, בהזמנה ותמורת תשלום, שקנתה אותה עבור ילדתם הבכורה של זוג צעיר ומתחזק מבאר-שבע.

>>רוצים ללמוד ממורין איך לתפור שמיכת טלאים? כנסו להדרכה <<

חומרים: שמיכת טלאים תפורה במכונה בלבד, עשויה כולה כותנה. גם המילוי מכותנה אורגנית.

מידות: 90X110 ס"מ, עשוי 60 משולשים , במידות 10X10X10 ס"מ, ו- 10ריבועים במידות 10X10 ס"מ.

דוגמה: חיפשה קונספט שיתאים לזוג דתי ובחרה בפסוק: "הַבֶּט-נָא הַשָּׁמַיְמָה וּסְפֹר הַכּוֹכָבִים, אִם-תּוּכַל לִסְפֹּר אֹתָם" (בראשית טו, ה'). רואה בפסוק ברכה ממנה אליהם. מכאן בחרה תוך פחות משבוע בדוגמת כוכבים.

בחירת הצבעים: צבעוני מאוד. אין כמעט שימוש בלבן, למעט העננים בבד הסגול. הזוג ביקש שלא לעשות שמיכה קלאסית לבנות, שלא תהיה רק בוורוד, כדי שתוכל לשמש לבאות ולבאים. מורין מוסיפה שבדרך כלל רוצים שמיכה שתשמש גם לילדים נוספים, אך תכנון לחוד ומעשים לחוד: פעמים רבות מאמץ הילד את השמיכה כחפץ המעבר, ועד גיל ארבע נותרות מהשמיכה שאריות בלתי מזוהות בלבד.

סיפורן של שמיכות נוספות:

זמן עבודה: מהר מאוד. שבוע ברוטו, יומיים נטו. "עשיתי קצת כל יום", היא נזכרת. מורין מיומנת מאוד בעבודתה. עשתה סקיצות, יצרה שבלונות של משולשים, גזרה ותפרה. מורין מוסיפה שמשימה לתינוק היא תמיד משהו אחר, "חיובי, נעים, יפה, שהתינוק מתבונן בו מיומו הראשון".

הסברים טכניים: את הכוכבים מהפסוק תרגמה למוטיב של מגן דוד בתוך מגן דוד כשהכל, כולל הבדים שסביב הכוכבים, עשוי טלאים, ולא מאפליקציות, שבעיני מורין לא התאימו במקרה זה. בחלק האחורי של השמיכה הוסיפה תווית ובה רשמה את הפסוק. הכל תפור במכונה, כדי שיהיה חזק ועמיד לילדים ולכביסות.

עוד: מורין בעלת "גלריה אושיהן" לעבודות טלאים, מעבירה חוגים בנושא וחברה בעמותה הישראלית למעשה טלאים.