כבר מגיל שנתיים ילדים נהנים לשמוע, לצפות ולהכיר את הסיפור "אליעזר והגזר" של לוין קיפניס. רוצים לשדרג את החוויה? אפשרר ליצור בובות כפפה עם הדמויות מהסיפור: סבא אליעזר, סבתא אלישבע, הנכדה אביגיל, הכלב, החתול והעכבר, כך שהילדים יוכלו ליהנות מתיאטרון בובות מיוחד. סבתא זמירה לקחה את זה צעד אחד קדימה – היא חיברה לכל בובת תיאטרון שיצרה סרט סקוץ' בדיוק במקום שאליו תתחבר הדמות שצמודה אליה ויצרה מעמד לתלייה על הקיר. הנכדים משחקים ונהנים בדמויות מהסיפור, ואחר כך מחזירים לקיר החדר לקישוט.

מה מרוויחים?

הכרת השונה והייחודיות של כל אחד

הקניית הרגלי קריאת ספרים

פיתוח מיומנויות חברתיות

מה צריך?

 • גזרת בובות כפפה בסיסית – לחצו כאן להורדת גזרת בובה בסיסית. הגזרה היא בעצם כפפה, אליה אפשר לחבר ראש, בגדים ואביזרים שונים, לפי המאפיינים של כל דמות.
 • שאריות בדים שונים (רצוי לבד) או עור
 • טוש לסימון על בד
 • חוט תפירה/רקמה
 • עיניים זזות או חומרים ליצירת עיניים
 • שאריות צמר
 • דבק לבד

מה עושים?

1. משרטטים את צורת הבובה הבסיסית, על פי הגזרה, על הבד, וגוזרים שתי חתיכות (ליצירת כפפה שלמה) לכל בובה מתוך דמויות הסיפור אליעזר והגזר.

2. מניחים את שני חלקי הבובה זה על זה ורוקמים בתך שיניים בחוט רקמה (אפשר גם לחבר את שני החלקים בתפירה ולהפוך, כך שהתפרים לא ייראו כלפי חוץ).

3. גוזרים עבור כל בובה, מאותו צבע בד של הבובה הבסיסית, שני עיגולים בקוטר 10 ס"מ וממלאים בצמר גפן או באקרילן, או כל חומר מילוי אחר. תופרים מסביב. מתקבל הראש של כל דמות.

4. מוסיפים את איברי הפנים לכל דמות - אפשר לגזור אף, עיניים, פה ואוזניים משאריות בדים, עור או צמר בצבע המתאים. עיניים - אפשר להדביק עיניים זזות, לצייר את איברי הפנים בטוש מיוחד לציור על בד או להדביק חרוזים.

מה עוד אפשר לעשות עם הילדים בחופש הגדול? לחצו כאן למגוון רעיונות ופעילויות

אז ממה מורכבת כל דמות?

כל הדמויות המוכנות, מוכנות למשחק (באדיבות אתר ''את זה'')
כל הדמויות המוכנות, מוכנות למשחק (באדיבות אתר ''את זה'')

סבא אליעזר - בובת בסיס בצבע חום. מדביקים שיער וזקן מבד פרוותי שיש בבית.

סבתא אלישבע - בובת בסיס בצבע ורוד/כתום/סגול/אדום. תופרים סביב העיניים משקפיים. אפשר לצרף חולצת תחרה משאריות בד. מדביקים צמר לבן לשיער, או מדביקים קוקו מורם מצמר אפור או כל תסרוקת אחרת של סבתות.

אביגיל הנכדה - בובת בסיס בצבע ורוד/כתום/סגול/אדום. מדביקים שיער ארוך מצמר (צהוב או חום). אפשר לקלוע צמות, לאסוף את השיער לקוקיות או לצרף אביזרי שיער של ילדה.

כלב - מדביקים אף חום גדול במקום של האף ותופרים על פי התמונה את החלק הקדמי של הפנים.

חתול - תופרים שפם לצד פה החתול. מדביקים אף גדול ועיניים חתוליות.

עכבר - מחברים זנב ארוך ושפם. אפשר ליצור בובת עכבר ללא בובת בסיס מעיגול אחד שחוצים וממלאים בחומר מילוי.

ולסיום, נשאר הגזר

מה צריך?

 • שאריות בד (רצוי לבד) בכתום וירוק
 • מספריים
 • חומר מילוי
 • כלי תפירה

מה עושים?

גוזרים משולש שבסיסו 15 ס"מ והיתר (הצלע הגדולה) 30 ס"מ. מקפלים את המשולש לאורך, ממלאים בחומר המילוי ותופרים מסביב. גוזרים עלים משאריות הבד הירוק ותופרים בקצה הגזר.

מדביקים חלק אחד של סקוץ' מאחורי הגזר ומאחורי כל בובה מוכנה כך שכל בובה תתחבר לשנייה באותו מקום.

אפשר להניח את כל הבובות והגזר על רצועת לבד שעליה מודבקים הסקוצ'ים במרווחים, כך שהבובות ייתלו עליה. יוצרים לולאה מחוט רקמה כדי שיהיה אפשר לתלות את רצועת הלבד עם הבובות התלויות.

______________________________________________

באדיבות פורטל ההפעלות לילדים ''את זה''