חייבת להתוודות עכשיו, מהר לפני שאתחרט. אני מכורה לאיקאה.

אוקיי, עכשיו אני אסביר, אם לא ירדתם לסוף דעתי המשובשת.

לא, אני לא מרהטת את הבית שלי ברהיטים-להרכבה-עצמית שלהם. וגם לא חושבת שכל פריט שם הוא יצירת מופת. ממש לא. אבל השליכו אותי לחנות איקאה באמצע הלילה, מתוך שינה, ואפילו עם עיניים קשורות, וצפו במחזה מופלא של ניווט בין דלתות סמויות וקיצורי דרך שאפילו טובי העובדים עוד לא הפנימו. שברו לידי כוס של איקאה, ולא תוכלו להתעלם מהחיוך וההקלה הנסוכה על פני מי שלא השקיעה יותר מ-5 שקלים ברכישה שזה עתה ניפצתם. קחו ממני את הסיפוק שבשוטטות חסרת התכלית בינות לערמות של מוצרים חסרי שיק עם שמות אקזוטיים, ואני מתגרדת.

למעשה, כבר זמן מה אני די מתגרדת.

אתם יכולים להבין בין שורות אלה, שכאשר נשרפה איקאה, נשרף גם וריד קטן בתוך הלב הצרכני שלי, ודמעותיי התערבבו עם דמעות העובדים המובטלים ובעלי חברת הביטוח האומללים.

אז נכון, יש את איקאה ראשל"צ, אך אני חייבת להודות שחלק בלתי זניח מהכיף והפינוק, הוא שבתוך רבע שעה קלילה, ולא דקה יותר, אני פוסעת בעולם שכולו טוב ומנעמי שטוקהולם.

כל ההקדמה הזו לא באה לחינם, כי היום תוכלו גם אתם להתלהב. לא מאיקאה, אלא מהרעיונות היצירתיים שניתן להפיק מהמוצרים שלה. בהנאה שבהפיכת מוצר מדף סתמי לפתרון כייפי ומלהיב. או בקיצור: יצירת יש מאין (ויסלחו לי מעצבי העל השוודים והפוטוגנים על המשפט האחרון).

בנרילי אנו משתמשים בשולחן וכסאות מדגם svala כדי ליצור עבור הקטנטנים שלכם פינת עבודה מצויירת ושמחה, שמוסיפה המון צבע וחן לחדר הילדים, אך יש עוד המון רעיונות נוספים.

למשל, חשבתם על הפיכת מדף התבלינים הפשוט למדף תצוגה מגניב לספרי-ילדים?

או הפיכת פס מגנטי לתליית סכינים לפס-תלייה עבור אוסף המכוניות הקטנות של הפרינס, או עבור אוסף הסיכות והטבעות של הפרינססה?

עלה בדעתכם מה ניתן ליצור מאגרטלים, או אפילו מצלחות חרסינה לבנות ופשוטות?

יש ברשת כל כך הרבה תמונות ורעיונות פשוטים אך גאוניים לשדרוג מוצרי איקאה השונים.

תחפשו, תהנו, תחייכו, ותחזיקו לי אצבעות שבקרוב, בקרוב מאוד, תקום האימפרייה השנייה על חורבותיה של הראשונה, וייפסקו סוף-סוף הגירודים.

טיפ קטן ובלתי מזיק: קיצור הדרך האפקטיבי ביותר נמצא (בלשון עבר) בין תחנת הבדים לתחנת המסגרות והתמונות.

טיפ קטן ומזיק: נקניקיה ב-5 ₪. בריא לכיס. לא בריא בשבילך.


טיפ שווה לצביעת רהיטי עץ מלא של איקאה: הכי קל ופשוט לצבוע רהיטים לפני ההרכבה. כך הצביעה נראית יותר אסתטית, וניתן למזער נזילות של צבע.

צובעים את כל החלקים בעזרת ספוג טבול בצבע אקרילי על בסיס מים (אם הצבע סמיך מדי הרטיבו מעט את הספוג, או דללו את הצבע במעט מים), וממתינים לייבוש. אם אתם אוהבים מראה צבע אטום, מרחו 2 שכבות מאותו צבע, והמתינו לייבוש מלא של העץ בין שכבה לשכבה.

באותה שיטה מורחים שכבת לכה על בסיס מים על גבי הצבע שהתייבש, ומניחים בצד עד ייבוש מלא. אחר כך מרכיבים על פי ההוראות.

___________________________________________

חגית אמיר יוסיפון היא בעלת "נרילי", המתמחה בציורים ועיצובים לילדים. בקרו באתר שלה