נראה שלכל מוצר שנמצא סביבנו יש גרסה של "הדור הבא", הכל הופך ל"חכם". עם זאת, היצרנים מבינים שהדרך הנכונה לעמוד בקצב ההתקדמות הטכנולוגי אינה לנסות לתקוע מחשב בתוך כל מוצר. למה לא? כי הוא לעולם לא ישתווה אל המחשב העדכני שכולנו מסתובבים איתו - הסמארטפון. הנה דוגמאות למוצרים חדשים, שיוצריהם הבינו שהדרך החכמה להפעיל אותם היא באמצעות הסמארטפון.

הצעצוע שהופך מקל פשוט לשרביט קסמים

צמיד חכם לילדים מפיח בחפצים יומיומיים משעממים חיים, באמצעות אפקטים קוליים. Moff הוא צמיד שמתחבר לסמארטפון באמצעות Bluetooth, כשדרך האפליקציה ניתן לבחור בצלילים שונים. הצמיד מכיל מד תאוצה וגִּירוֹסְקוֹפּ (המשמש לניווט), כך שהוא יכול לחוש במגוון התנועות של עונד ה-Moff ולתרגם אותן לצלילים כמו גיטרה חשמלית, מחבט טניס, אקדח צעצוע ועוד.

Plays_02

image © Moff Official Blog

מפתח וירטואלי

המוצר הבא נותן מענה מעשי לבעיה בסיסית: August Smart Lock מאפשר לשלוח מפתח וירטואלי לכל מי שתבחרו להכניס הביתה, כך שאורחים, למשל, יוכלו להיכנס מבלי שתצטרכו להשאיר להם מפתח. אפשר להגביל את זמן ההרשאה, או לבטל את המפתח הווירטואלי בכל עת. המערכת מורכבת ממנעול קטן וקל להתקנה ואפליקציה סלולרית. כמובן שעדיין אפשר גם להשתמש במנעול הפיזי, באופן ידני.

LockOnDoor_HandComp 2

image © August Smart Lock

הנהג שמחנה את המכונית מבחוץ

מכוניות חדשניות מתקדמות לעבר אוטונומיה שתאפשר להן לנהוג באופן עצמאי בתנאים מסוימים. עכשיו, תוך שימוש בחיישנים וחומרה המאפשרים למכונית להחנות את עצמה, רכב השטח של "יגואר" מציג אפליקציית שליטה מרחוק, שמאפשרת לצאת ממנו, לעמוד לידו ולכוון אותו בעזרת הסמארטפון. זו דרך נוחה להכניס ולהוציא את המכונית הענקית מתוך מקומות חניה צפופים, או לעבור מכשולים בשטח קשה במיוחד. אב הטיפוס של האפליקציה מאפשר להניע את המכונית ולשלוט בבלמים, במצערת, בהגה ובהילוכים. במצב של טייס מרחוק המכונית תיסע במהירות של 6 קמ"ש לכל היותר, אבל תפסיק במרחק של יותר מעשרה מטרים מהטלפון.

1_remote_control_rrs

image © JAGUAR LAND ROVER

מברשת שיניים חכמה

ORAL-B משיקים השנה מברשת שיניים אלקטרונית עם תקשורת Bluetooth המקשרת בינה לבין הטלפון, ומסירה, לטענת החברה, הרבה יותר פְּלָאק ממברשת רגילה. האפליקציה מדריכה ומכוונת בזמן הצחצוח ויכולה להיות מותאמת אישית בידי רופא השיניים. אפשר גם לבחור מתוך תוכניות הצחצוח השונות: ניקוי יומי, טיפול בחניכיים, צחצוח רגיש, הלבנה וניקוי עמוק.

BrushWavePhone

image © ORAL-B

מוניטור שינה ביתי

Withings Aura הוא מכשיר העוקב אחר השינה ועוזר לקבוע אם היא מספקת. Aura מציעה גם תוכניות שינה, עם אורות צבעוניים וצלילים שעוזרים להירדם או להתעורר. המכשיר מאיר בגוון אדמדם כשהולכים לישון ובכך מעודד את הגוף ליצור מלטונין, שעוזר להירדם. האורות הכחלחלים נדלקים בזמן ההתעוררות (לפי השעון המעורר), ומעודדים עירנות. חיישן השינה ממוקם מתחת למזרן ועוקב אחר הנשימה, קצב הלב והתנועה, כדי להבין מה גורם למשתמש לישון טוב יותר. מגוון רחב של צלילים מתוכנתים מראש נועדו לסייע לתהליך, כמו צלילים מהטבע או מוזיקה קלאסית. כל הנתונים מועברים לסמארטפון, כך שתוכלו לראות איך עבר עליכם הלילה, כמה ישנתם ובאילו רמות: שינה קלה, שינה עמוקה ושנת החלום.

1.Withings_Aura_wakeup_closeup

image © withings Aura

יד ביונית

“Touch bionics” מציגים את היד התותבת המתקדמת ביותר שזמינה כיום בשוק. ה-i-limb quantum™ היא התותבת הראשונה שמאפשרת למשתמש לשנות אחיזה באמצעות מחווה פשוטה. היא מתוכנתת מראש עם מבחר של אחיזות שימושיות הניתנות לשינוי דרך אפליקציה, המותאמת להפעלה קלה תוך שימוש ביד התותבת. בין היתר היא מאפשרת 24 צורות אחיזה שונות, 12 אחיזות נוספות המותאמות ספציפית למשתמש, רשימת מועדפים לצרכי היום יום, צפייה באותות של השריר בזמן אמת ועוד.

188TouchBioRet4-1-13Flat-German 2

image © Touchbionics

רישומי תנועה

Orphe הן נעליים חכמות, שמתרגמות את תנועות המשתמש לאינטראקציות אור וקול. באמצעות הסמארטפון ניתן לשלוט בקלות ובאופן אינטואיטיבי על הדרך בה הנעליים מאירות. לנעליים חיישנים המאפשרים שליטה במנעד גדול של צבעים ותנועה. את עיצובי התאורה ניתן להעלות, לשתף או ללמוד ממשתמשים אחרים. עיצוב: no-new-folk

1-orphe-led-smart-shoes-by-no-new-folk

image © orphe shoes

הכלאה בין תיבת דואר וצעצוע

Toy Mail הוא צעצוע שמציע דרך נוספת להעביר הודעות אל הקטנטנים שלנו כשאנחנו רחוקים. מקליטים את ההודעה לסמארטפון, והצעצוע מעביר את ההקלטה לילד, בקול האמיתי או בכזה שעבר מניפולציה מצחיקה. הילד יכול לענות ולשלוח הודעות בעצמו על ידי לחיצה על הצעצוע. הרעיון הוא להכניס קצת כיף לאינטראקציות דיגיטליות בין ההורה לילד ולתת לילדים הזדמנות לשחק עם צעצועים פיזיים ולא להישאב לתוך מסכים וטלפונים כל כך מוקדם (בזמן שנותנים להורים להמשיך ברומן שלהם עם הסמארטפון). אפשר לבחור מתוך חמש דמויות שונות, שעוצבו כהכלאה בין תיבת דואר ובעלי חיים.

09-Girl-with-Buck&Snort

image © Toy Mail

מנורה לעת מצוא

זוג המעצבים הישראלים הפועלים בלונדון, שי אלקלעי ויעל מר, המוכרים יותר כסטודיו raw-edges מספרים על סיטואציה מוכרת, שחוזרת על עצמה בביתם: "יש לנו בת צעירה שמתעוררת לעתים קרובות באמצע הלילה, וזה לא קל לגרום לה לחזור לישון. קריאה במיטה היא כנראה הדרך הטובה ביותר להתמודד עם התסכול הזה, וכיוון שאנחנו לא רוצים להעיר את בן הזוג אנו מוצאים את עצמנו משתמשים בפלאש האחורי של הטלפון כמנורת קריאה". מכאן נולד הרעיון לסדרת "Smart Light", שמנצלת את הפנס האחורי של הטלפון כמנורת שולחן.

smart-light-iphone-lamp-dock-raw-edges-1

image © raw-edges

4

image © raw-edges

הטלפון שהופך לרובוט

ROMO הוא רובוט צעצוע חדשני, המסייע למשתמשים ללמוד את היסודות של תכנות מחשבים בדרך מהנה. הרובוט אינו מכיל מוח אלקטרוני, אלא משתמש ב-iPhone או ב-iPod touch כחיווי חזותי, ממשק פיזי והמוח מאחורי התעלולים הרובוטיים. מניחים את הסמארטפון על בסיס ה-Romo כדי ללמוד, לשחק ולפתח בהדרגה תוכנות מתקדמות של הרובוט, כגון מעקב אוביקט (זרוק כדור ורומו יעקוב אחריו), זיהוי פנים ומעקב אחר מסלולים.Romo יכול להיות נשלט גם באמצעות Wi-Fi, המאפשר למשתמשים לשלוט מרחוק בהבעות פנים שלו ולשלוח אותו להרפתקאות ברחבי הבית. אפשר גם להזמין חברים ובני משפחה לההוג בו מרחוק, באמצעות וידאו דו-כיווני ואודיו.

romo-pr-oldnnew

image © romotive

רובוט בשלט רחוק

עוד צעצוע רובוטי שמופעל בעזרת הסמארטפון הוא Ollieמבית חברת Sphero. ניתן לנהוג בו במורד מדרגות, דרך עפר, ישר לתוך קיר וכן, הוא גם עמיד למים. העיצוב הקשוח מבחוץ מגן על המוח החכם שבפנים ומאפשר לסובב, לנענע, להתהפך, לעלות על רמפות - ובעצם כל מה שניתן לדמיין שניתן לעשות עם סנובורד (אבל זה דורש המון שעות תרגול).

ollie_lifestyle_boy

image © Sphero

הצעצוע שמלמד תכנות

אין חוק שקבע שללמוד לא צריך להיות כיף, או שמשחק לא יכול להיות בעל ערך. אם יש, Sphero שברו אותו. SPRK נותן לילדים קורס מזורז בתכנות, והופך את הכישורים של העתיד לנגישים, מעשיים והכי חשוב - כיפים. הוא מיועד לכל הגילאים, מכיל כמה רמות ויכול להיות מתוחכם מספיק גם למתכנתים מנוסים. בלוקים חזותיים מייצגים את הקוד (המבוסס על שפת תכנות), והוא מתאים לאוהבי הרובוטיקה והקידוד.

sphero_sprk

image © Sphero

מרחרח המזון

לסיום, איך אפשר בלי משהו מעולם המטבח? Food Sniffer יודע לזהות מתי בשר, דגים ועוף אינם טובים עוד לאכילה. המכשיר מזהה תרכובות אורגניות נדיפות בבשר באופן אלקטרוני, "מרחרח" אותן ולוקח בחשבון גם גורמים אחרים, כגון טמפרטורה ולחות. אחר כך הוא מעביר את הנתונים בחזרה לסמארטפון ומעדכן האם המנה בטוחה למאכל. מלבד היתרונות הברורים יש סיכוי גבוה ש-Food Sniffer יחסוך לכם כסף: כמה בשר אתם זורקים בגלל שתאריך התוקף גבולי, או סתם לא קריא?

maxresdefault (2)

image © My food sniffer