בריג'יט קרטייה היא אחת מאושיות המיחדוש המקומיות: היא בוגרת אקדמיית ה"בוזאר" בפאריס, מעצבת ואמנית הבית של המרכז לחינוך סביבתי בחירייה, בעלת יצירתיות חסרת גבולות ויכולת להפוך פסולת לזהב. חלקכם אולי זוכרים אותה ממיצב האופניים שהוצג בביאנלה בבת ים לפני כמה שנים, ואתם יכולים לפגוש את עבודותיה בחלל הכניסה המרשים של מרכז המבקרים בחירייה. עכשיו היא משיקה מעילים טרנדיים, שעשויים משקי דואר משומשים:

upcycle_post_4

upcycle_post_8

upcycle_post_9

הרעיון עלה במוחה כשטיילה באתרי פסולת והבחינה בחומר הגלם הזה. שקי הדואר מטיילים בעולם ויוצאים משימוש כשיש בהם חורים. החומר שממנו הם עשויים חזק מאוד, וכמעט שאינם קרועים או מלוכלכים. היא הוקסמה:"השתמשתי בהם כשקי אחסון, ראיתי שאת חלקם אפשר להפוך לתיקים, ומיד אחר כך חשבתי שאפשר להכין מהם גם מעילים. החומר אטום, הגרפיקה צבעונית ועשירה. הם בינלאומיים. המלל עליהם מסגיר את ארץ מוצאם ומספר את סיפור הכפר הגלובלי. יש אפילו שקים שהגיעו מאיראן ופלשתין".

upcycle_post_1

בריג'יט קרטייה משמאל, באחת מסדנאות המיחדוש שהיא מנחה במרכז לחינוך סביבתי בחירייה (למעלה) ועם אחת מיצירותיה (למטה)

upcycle_post_3

למרות שהניסוי הראשון בחומר היה דווקא בעיצוב שמלה, הגיעה בסופו של דבר למעיליםבעלי מידה אחת, שמתאימים לכל המינים. היא החליטה לשלב בכל מעיל שקים מכמה ארצות מוצא:

upcycle_post_5

upcycle_post_6

upcycle_post_7

כשנפגשנו בפעם הראשונה היא סיפרה לי שהזבל הוא עבורה מקור השראה בלתי נדלה. היא יכולה לצאת למסיבה וברחוב להידלק על שאריות של צינורות מים תעשייתיים, לאסוף את האוצר לביתה ורק לאחר מכן להמשיך בדרכה. חומר הגלם הזמין הוא בשבילה תירוץ ליצור, והיא מדגימה יכולות וירטואוזיות, בכל חומר שתבחר בו.

את מעילי ה-Re postתוכלו למצוא כאן.