A photo posted by Doug Abraham (@bessnyc4) on

בחור די מטורלל. החשבון של דאג אברהמס

1. עודד בן יהודה: אני ממליץ על החשבון של דאג אברהמס. בחור די מטורלל, בעל הבוטיק המפורסם bess בניו יורק ואמן קולאז׳ים מרתק ופרובוקטיבי. עבודות שלו מככבות במגזינים השווים בעולם כמו "Dazed" (שאותו הוא גם ערך בקיץ האחרון), הוא גאון בקומפוזיציה ובהבנת כוחו של הדימוי החזותי, והוא צוחק על עולם הפרסום ועל עולם מותגי העל, שזה תמיד כיף.

בלי פספוסים. החשבון של אמנדו ברונו

2. טל ניסים: ממליץ על אמנדו ברונו, פרופיל חזק של צלם אלמוני שאין בו פספוסים. כל יום הוא מעלה תמונה אחת לפחות, ובכל תמונה יש אמירה שמתקשרת לצילום או לאסתטיקה שלו. הוא מצליח להגדיר מחדש את עניין התצוגה ולעורר עניין דרך כמות הדימויים והרב-גוניות של הפרופיל.

רחוק אבל מוכר. החשבון של טרטין-גורמנד

3. ענת ציגלמן: כמתבקש משמה, "טרטין-גורמנד" מעלה בעיקר תמונות מסוגננות של מנות מגרות, אבל אני אוהבת את הפיד שלה בגלל התמונות של בתה הקטנה מטיילת בנופים שנראים צרפתיים (למרות שזאת בדרך כלל בוסטון) – תמונות שהן בשבילי רחוקות אך בה בעת מוכרות, ובכל מקרה מעוררות כמיהה.

A photo posted by Natasha Oakley (@tashoakley) on

לא רק בגדי ים. החשבון של TASHOAKLEY

4. מיכאל יעקובסון: החשבון של TASHOAKLEY הוא לכאורה עוד אוסף של תמונות דוגמנות בבגדי ים זעירים. למעשה, מדובר בפלטפורמה שניתן להציץ דרכה לווילות ולבריכות שחייה על חוף האוקיינוס.

A photo posted by Eyali Richter (@eyalized) on

כי צריך לחייך. החשבון של אייל ריכטר

5. ציפה קמפינסקי: אם צריך מדי פעם לחייך, זה המקום וזה האיש - eyalized. אייל ריכטר. כבר מזמן שמתי עליו עין. אמן נהדר ברשת וגם ברחוב.

A photo posted by Dan Rubin (@danrubin) on

להרגיש בחופש. החשבון של דן רובין

6. גלית שיף ויעל גלעד: אנחנו ממליצות עלדן רובין. כי כשאנחנו באינסטה, בא לנו להרגיש בחופש.

A photo posted by @raskalov on

הגובה, העוצמה, הזוויות. החשבון של ויטאלי ראסקאלוב

7. שי ילין: ממליץ על ויטאלי הרוסי, ובשמו המלא - ויטאלי ראסקאלוב. בגלל הזוויות המושלמות, הגובה, העוצמה, המקומות ההזויים ויצר ההרפתקנות.

A photo posted by Elena Schelin (@confettis) on

שמחת חיים וצבעוניות. החשבון של קונפטי

8. רונית כפיר: אני ממליצה על הפיד של קונפטי, שכשמו כן הוא: מלא שמחת חיים וצבעוניות. מאחורי החשבון עומדת אלנה (לאה) שלין, רוסייה מסן פטרסבורג שנשואה לבחור שבדי. יש להם חמישה ילדים ופריימים מושלמים של פנאי, תשומת לב לפרטים וספונטניות אמינה. הבית תמיד מלא, תמיד עמוס ותמיד יפהפה, מואר, צבעוני ונינוח.

חוויית האוטו גלידה. החשבון של print_wagon

9. מיכל ויטל: ממליצה על החשבון של print_wagon. מאחוריו עומד מעצב גרפי שמסתובב בוואן ברחבי בריטניה כדי למכור את ההדפסים שלו, שאותם הוא מכין בחלק האחורי של הרכב. מזכיר לי את חוויית האוטו גלידה של פעם, כשהיו רק שלושה סוגים של ארטיקים והבחירה הייתה פשוטה. סוד הקסם: עיצוב איטי, מלאכות יד נכחדות, סיפור אישי ומקורי ואינטראקציה קהילתית בנוסף לווירטואלית.

כי פחות זה הרבה יותר. החשבון של MIND THE MINIRAL

10. אבי פז: ממליץ עלMIND THE MINIMAL. כי פחות זה הרבה יותר, כי זו קואופרציה, כי הם מתעקשים על הריבוע.

A photo posted by Tone Kroken (@tonekrok) on

בתים ואמנות. החשבון של טון קרוקן

11. שרון היבש: ממליצה על טון קרוקן, כי היא אוהבת בתים, אמנות ופרחים.

הזמן עושה להם טוב. החשבון של "חזיתות מטונפות"

12. נעם טננבאום ואיציק חזן: אנחנו נהנים לקבל השראה ממוצרים (ומאנשים) שהזמן עושה להם טוב. בחשבון "חזיתות מטונפות" יש תקריבים מפתיעים ומאוד אסתטיים של חזיתות מבנים שהתבלו באופן מעניין.

בלי שום קשר לבחירות. החשבון של ארכיון אדריכלות ישראל

13. נעמה ריבה: אני ממליצה על החשבון שלארכיון אדריכלות ישראל, שאותו מנהל היסטוריון האדריכלות ד"ר צבי אלחייני. מועלות בו תמונות מהארכיון, תמונות ושרטוטים נדירים של פרויקטים שונים, צילומי מגזינים, תיעוד אווירה מחללים ציבוריים ומודלים מרגשים של בניינים שלבסוף נבנו אחרת.

A photo posted by jennifer (@amerrymishap) on

יופי יומיומי. החשבון של amerrymishap

14. אביטל ברוידא: ממליצה על amerrymishap, משום שהפריימים שלה מזכירים לי שוב ושוב את אמונתי בערכי העיצוב הנורדי. הם תופסים את הנעימות הנוצרת ממקבץ של אובייקטים פשוטים וביתיים ואת היופי היומיומי הגלום בהם.

A photo posted by Miles Redd (@milesredd) on

דרמטי. החשבון של מיילס רד

15. צביה קגן: אני ממליצה עלמיילס רד. בזכות העיצוב הדרמטי שמזכיר את העבר ונותן לי השראה.

A photo posted by beeple (@beeple_crap) on

יצירה אחת ביום. החשבון של מייק ווילקמן

16. אבי אשכנזי: ממליץ עלמייק ווילקמן. מעצב גרפי מוויסקונסין, שכבר שבע שנים מפרסם יצירה אחת ביום. כל שנה הוא מתרכז בטכניקה שונה ולעיתים גם בתוכנה שונה. הוא גם מאמין גדול בקוד פתוח, ולכן חולק את רוב הקבצים שהוא יצר עם העוקבים שלו. כלומר, אפשר לראות כיצד בדיוק הוא עובד.

A photo posted by @theretailjourney on

לדוג פרויקטים מרגשים. החשבון של Theretailjourney

17. יובל סמואלוב: ממליץ על theretailjourney. תיעוד של עיצוב מסחרי וקמעונאי. כי מה אין שם? כמעט כל פרויקט שתופס אותי עובר בחשבון הזה איכשהו. טלפתיה. הם מצליחים לדוג את הפרויקטים הכי מרגשים.

תמיהה מהולה בסקרנות. החשבון של אנדרו קובאץ'

18. איתי כ"ץ: ממליץ עלאנדרו קובאץ'. בעל החשבון התחיל לאסוף אימג'ים כשהיה סטודנט, מתוך דחף להבין מה הם גבולות התחום ומה יכול להיקרא אדריכלות. היום הוא מרצה לאדריכלות ולעיצוב עירוני באוניברסיטת UCLA, וכשמאחוריו יותר מ-3,000 אימג'ים, החשבון שלו הוא שיעור מהנה באדריכלות עבר והווה עם מבט של 360 מעלות: תוכניות ודגמים של מבנים קדומים, בניינים שנהרסו, אייקונים קלאסיים, טעויות ומוזרויות שלא תמיד ברור לי אם הן אמיתיות או פיקטיביות, ולא פחות מקורי: אף פעם אין אצלו פורנו-אדריכלות נוצץ בן חלוף. על הכל מרחפת רוח של תמיהה מהולה בסקרנות בריאה.

A photo posted by Ran Slavin (@ranslavin) on

אמורפי, חלומי. החשבון של רן סלווין

19. עמית גרון: בחרתי בחשבון של רן סלווין, כי הדימויים שלו מסקרנים, לא מובנים, מופשטים, ההפך ממה שאני עושה. אני ברור ומדויק, הוא מאוד לא. הוא אמורפי, חלומי.