אחד מ-101 הדלמטים: צעצוע מבית מקדונלדס. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

אחד מ-101 הדלמטים: צעצוע מבית מקדונלדס. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

“זה הסיפוק האולטימטיבי בעבור מה שנראה כמו תחביב משוגע" - כך הגיב פרסיבל לוגו (Percival Lugue) כשנודע לו על זכייתו בשיא גינס. בשבוע שעבר הוא קיבל אי-מייל מליסה הופמן, מנהלת השיאים בארגון שמוציא את הספר הנודע, שבישרה לו על ההישג. פרסיבל הוא מעצב גרפי וצייר קומיקס בן 43, תושב מנילה, העובד במחלקת המודעות של העיתון הגדול בפיליפינים, “מנילה בולטין". בזמנו הפנוי הוא הצליח לאסוף 10,904 צעצועים של רשתות מזון מהיר, מהם 5,947 של מקדונלד'ס. לדבריו, התחביב המשונה יצא לדרך בזמן לימודיו בקולג' ב-1987, כשרשתות המזון המהיר החלו לצוץ בפיליפינים. חישוב זריז מעלה שהוא השיג מאז לפחות צעצוע אחד ביום.

בובת ברבי מפיצה האט. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

בובת בארבי מפיצה האט. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

הצעצועים שבזכותם נכנס לספר השיאים הם חלק מטקטיקות השיווק של רשתות המזון המהיר, שמעצבות תרבות אכילה של ילדים מגיל אפס וגורמות להם ללחוץ על ההורים לקחת אותם למסעדה. הנשק העיקרי הוא מבחר אדיר ומשתנה של צעצועים ובובות שניתנים בעקבות רכישת ארוחות מסוימות, בעיקר לילדים. ובפיליפינים, בעזרת השם, יש המון ילדים. אפילו המבוגרים כאן הם ילדים בנפש. נוסיף לזה את העובדה שבמנילה אנשים אוהבים לאכול בחוץ, כך שההצלחה של רשתות המזון המהיר ברורה לגמרי.

פוקימון של בורגר-קינג. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

פוקימון של בורגר קינג. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

Col Sanders Mug - KFC 1

כוס קפה של קנטאקי פרייד צ'יקן. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

גם פרסיבל נוהג לבלות ולסעוד לעתים תכופות ברשתות המזון המהיר. אלה שולטות בשוק המזון הפיליפיני: המדינה אמנם אסיאתית, אך האמריקניזציה שולטת ביד רמה ואין כמעט רשת אמריקאית של מזון מהיר שאין לה כאן סניפים. הוסיפו לך רשתות מזון מהיר מקומיות, שגם הן מאוד פופולריות, ותקבלו הרבה צעצועים שאפשר לאסוף. עם זאת, פרסיבל הגיע לאוסף הנכבד, ששוויו מוערך בכ-10,000 דולר, לא רק בזכות אכילה בחוץ-הזול: הוא נעזר בחברים שאכלו וטיילו ברחבי העולם, וגם באי-ביי, שם רכש צעצועים נבחרים במכירות פומביות.

אז מה כולל האוסף שלו?

כנראה שאין רשת מזון מהיר שאין לה ייצוג בו. בין השאר ניתן למצוא את צעצועי 101 הדלמטים של מקדונלדס, כוסות של קנטאקי פרייד צ'יקן, בובות בארבי של פיצה האט, בובות פלינסטון ופוקימון של בורגר קינג, דב לבן של דאנקן דונאטס ואפילו בובת ביל קוסבי של רשת סאבווי (שמן הסתם יצאה לפני שהוא נחשד באונס).

101 Dalmatian - Wrapped in Christmas Decors - McD 2

עוד דלמטי של מקדונלדס. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

Fred Flintstone - BK

פרד פלינסטון של בורגר קינג. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

White Bear - Dunkin Donut

דוב לבן של דאנקן דונאטס. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

ביל קוסבי כבובה של רשת הסנדביצ'ים סאבווי. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

ביל קוסבי כבובה של רשת הסנדוויצ'ים סאבווי. באדיבות הבלוג של פרסיבל לוגו

כשהתבקש פרסיבל לתת טיפים לאנשים שרוצים להיכנס לספר השיאים בזכות אספנות, אמר: "אל תתחילו לאסוף פריטים מסוימים רק משום שהם באופנה עכשיו. אם תעשו זאת, לאחר שהאופנה תחלוף תמצאו את עצמכם עם ערימת זבל ומינוס בבנק. תתחילו לאסוף משהו רק אם יש לכם תשוקה אליו. אם תעשו זאת, בטווח הארוך זו תהיה השקעה טובה”.

בבלוג של פרסיבלתוכלו לצפות באוסף הענק בשלמותו.