אילנית לוי ואלירז שדה מתגוררים ברחובות. לפני כשנה עבר אלירז לגור עם אילנית, בדירה שבה היא מתגוררת עם שני ילדיה - ליאם ואלין. במסגרת התוכנית "בבית של" הגיע מושיק גלאמין לביתם של השניים, במטרה לעצב מחדש פינה בבית. יצא שזו פינת האוכל. "אלירז הגיע לבית של אילנית רק עם בגדים ולא הביא שום ריהוט", אומר גלאמין, "ולא מורגשת טביעת האצבע שלו בבית. רצינו לאפיין ולהגדיר את הטעם שלו, וליצור את פינת האוכל על פי טעמו. בחרנו את פינת האוכל, כיוון שזו אחת הפינות שבה הוא מבלה זמן רב בבית – יושב הרבה על המחשב לצרכי לימודים ולצרכי עבודה".

הבניין שבו נמצאת הדירה של אילנית ואלירז
הבניין שבו נמצאת הדירה של אילנית ואלירז

>> לפרקים הקודמים:

חדר המשפחה של יעל בר זוהר

חדר השינה של איתי תורג'מן

חדר העבודה של יעל פוליאקוב

חדר הבנות של רותם סלע

הסלון של ג'קי וישראל אזולאי

חדר השינה של ירדן הראל

מה הוביל את השינוי העיצובי?

"כמה גורמים נלקחו בחשבון: הטעם האישי של אלירז, החיבור בין חלל הסלון והמטבח, וגם שיהיה פרקטי לאילנית לנקות את הבית", מסביר גלאמין. "בחרנו במוטיב דומיננטי של עץ, משום שהוא מכניס חמימות ותחושה טבעית. בשביל אלירז, שחולם לגור בגליל, העץ מכניס אווירה כפרית פשוטה וטבעית לבית. פינת האוכל ממוקמת בין הסלון לפינת האוכל. המטבח לבן ובפינת האוכל יש הרבה פריטי עץ. לכן שילבנו בפינת האוכל רהיטים שמרכיבים את שני הצבעים – עץ ולבן - וכך נוצרה הרמוניה בין כל החללים".

אל פינת האוכל הכניסו מזנון גדול שמורכב משני חלקים נפרדים – החלק התחתון עם דלתות סגורות, כדי לאחסן ציוד וחפצים פחות נעימים לעין; לחלק העליון ישויטרינת זכוכית, שם כדאי לאחסן פריטי נוי וכלי בית יפים. "הכנסנו גם עגלת שירות מאותם צבעים וחומרים של שולחן פינת האוכל והמזנון. עגלת השירות משמשת לאחסון ציוד מטבח ובקבוקי יין. בזכות העובדה שהיא על גלגלים, ניתן לשנע אותה בקלות ולהשתמש בה בזמן ארוחות מרובות אורחים".

הוחלפו גם האבזרים על מדפי המטבח הקרובים לפינת האוכל, כדי שיהיה חיבור בין החללים, ושינוי נעשה גם בכיסאות הבר – מכיסאות פלסטיק צבעוניים לכיסאות לבנים מעץ שמשתלבים באופן טבעי בחלל ומשאירים את הפוקוס לפינת האוכל החדשה. "בנוסף החלפנו את גוף התאורה שמעל שולחן פינת האוכל לגוף תאורה פשוט ורומנטי, שעשוי מברזל".

מה עומד מאחורי הוספת התמונות לחלל?

"חיפשנו דרך נוספת להכניס את אלירז לתוך עיצוב הבית, וזאת באמצעות תמונה משפחתית גדולה. כשמדפיסים תמונות כדאי לחשוב על הצבעים: הדפסה בצבעים המקוריים של התצלום הייתה יוצרת תחושה לא נוחה בעין. לכן הדפסנו אותה בגווני חום, שהופכים אותה לחגיגית ומתאימה לריהוט. הדפסנו גם תצלומים של אלירז ואילנית על ספלים, כדי שזו תהיה דרך עבורם להעביר מסרים זוגיים בבית המשפחתי".

הטיפים של גלאמין לפינת אוכל:

  • אילנית רגישה ללכלוך ולכתמים. הבאנו שולחן אוכל מעץ ממוחזר, כזה שגם אם נוצרים עליו כתמים הם מוסיפים לאופי שלו. במקרה של כתמים קשים תמיד ניתן לשייף מעט את השולחן ולחדש אותו.
  • בחירת צבעים גסים וכהים לפינת האוכל עלולה להפוך את הסעודה המשפחתית לבילוי כבד ומעייף, לכן מומלץ לבחור צבעים עדינים ורכים לצביעת קירות פינת האוכל וכך תוכלו ליצור תחושה קלילה.
  • אני מעדיף פינות אוכל עגולות. הן יוצרות זרימה ותחושה נעימה סביב שולחן האוכל. בחרנו שולחן אוכל על גלגלים שניתן בקלות להזיז, מה שחשוב במיוחד לאילנית, שאוהבת לנקות את הבית כל יום. כך היא יכולה להזיז ולנקות בקלות.
  • כשבוחרים פינת אוכל כדאי לחשוב לטווח רחוק: פינת אוכל שניתן להגדיל, ואיך היא תשמש את בני הבית במשך כמה שנים לפחות, גם אם עוברים לבית אחר.
  • לא תמיד צריך לבחור סט! הבאנו ארבעה כיסאות שכולם מאותו סוג אבל בשני צבעים.