רותם סלע מתגוררת בדירה שכורה במרכז תל אביב עם בן זוגה אריאל ושתי בנותיהם. מושיק גלאמין בא לביתה במסגרת התוכנית "בבית של" כדי לשנות את החדר, שבו מאוחסנים צעצועים של הבנות וגם בגדיו של אריאל. "בחדר יש פוטנציאל להיות חדר משחקים אבל כרגע הוא בעיקר משמש לאחסון", הוא מתאר, "השאיפה הייתה ליצור חדר שבו הבנות יוכלו לשחק ושרותם תבלה איתן. צריך היה שהמשחקים יאוחסנו בצורה נוחה. הגדרנו את החדר בתור החדר הנשי של הבית – ושם ירוכז כל הצבע הוורוד על גווניו".

מתלבטים בין דירה בעיר לבין בית במושב
מתלבטים בין דירה בעיר לבין בית במושב

>> לפרקים הקודמים:

חדר המשפחה של יעל בר זוהר

חדר השינה של איתי תורג'מן

חדר העבודה של יעל פוליאקוב

בשלב הראשון הונח שטיח טלאים אדום. אחר כך התוספה כורסת ישיבה רחבה ללא ידיות, שמאפשרת לאם לשבת לבד או עם הבנות ולהקריא להן סיפור. כורסת הישיבה מתאימה לשטיח, כיוון ששני הפריטים מורכבים מבדים שונים עם הדפסים שונים. "על רקע החלונות הנייטרלים ורצפת הפרקט, הכורסה מוסיפה חום ועניין", חושב גלאמין, "וזאת דוגמה מצוינת לכך שלפעמים מספיק פריט אחד דומיננטי על מנת לשדרג חלל שהבסיס שלו הוא קלאסי או נייטרלי".

קוביות עץ שעליהן מודפסות תמונות של בנות המשפחה (צילום: יוני רייף  )
קוביות עץ שעליהן מודפסות תמונות של בנות המשפחה (צילום: יוני רייף )

עוד נוספו שני פופים מצמר סרוג, שניתן גם לשבת עליהם וגם לשחק איתם. "כיאה ל'חדר נשי' הוספנו פרחים מלאכותיים", מספר גלאמין. "אלה מעניקים מצד אחד אווירה רכה ורומנטית, ומצד שני העובדה שהם מפלסטיק הופכת אותם לעמידים בעבור הבנות, שאולי ישחקו איתם". גוף תאורה גבוה יוצר פינה אינטימית להקראת סיפור. בד מרקמת תחרה נתלה על פנים הדלתות של הארון, והובא גם שולחן קטן בצורת קופסה לבנה עם מגירת אחסון.

"לטאץ' סופי של העיצוב הבאנו סט הדפסי תמונות על קוביות עץ. כל התמונות שנבחרו הן של נשות משפחת רוטר-סלע: רותם עם אמא שלה, רותם עם אמא של אריאל, הבנות של רותם – וככה בעזרת הקוביות הייחודיות הגדרנו בצורה פשוטה ובהירה למי באמת שייך החדר הזה".

הפרק משודר ב"HOT בידור ישראלי". הפרק הבא ב-Xnet: הסלון של ג'קי וישראל אזולאי