השחקן איתי תורג'מן עבר לא מכבר לדירה שכורה, במגדל דירות חדש בגבול תל אביב-גבעתיים. "הייתי צריך טיפת מרחק מהעיר, לשלוט בפיתויים", הוא אומר בתוכנית "בבית של" למושיק גלאמין, שמתפלא על הבחירה בשלווה הבורגנית. "פה יש נורמליות מסביב", מרגיש תורג'מן. החדר שנבחר לשינוי במסגרת התוכנית הוא חדר השינה וחדר הארונות, שהיו ריקים מרהיטים אך גדושים בבגדים ובחפצים מגובבים על הרצפה.

משום שלאיתי, שידוע בסגנון האופנתי הייחודי שלו, יש הרבה בגדים והמון נעליים, התבקש למצוא בעבורו פתרונות אחסון לחדר הארונות. על הדרך, אפשר להציץ לארון הבגדים שלו. למי שחושב שהוא מתעסק יותר מדי במראה החיצוני, תורג'מן הודף את הביקורת: "למה זה לא 'קול' להתאמץ? למה זו מלה גסה? אני מתאמץ בשביל עצמי. לא יכול לצאת מהבית עם טי-שירט חסרת כיוון על הגוף וג'ינס שאין לו שום עניין".

>> לפרק הקודם: חדר המשפחה של יעל בר זוהר

העובדה שמדובר בדירה שכורה נלקחה בחשבון בקבל ההחלטות העיצוביות. כך, למשל, נבחרו פרטי ריהוט שיוכלו לעבור עם הדייר ממקום למקום בקלות, ולשמש לצרכים נוספים ולחללים אחרים בבית - הזה או העתידי. "זו הפעם הראשונה זה הרבה שנים שאיתי מתגורר לבד, אך הוא מאוד רוצה לחיות בזוגיות", מסביר גלאמין, "החלטנו לעצב ולרענן מחדש גם את חדר השינה על מנת שיתאים גם לאורח חייו הנוכחי וגם יאפשר כניסה של בת זוג לחייו".

"אני מאמין שכשעוברים לבית חדש חשוב קודם לחיות בבית, להרגיש את האווירה, להבין את הצרכים בהתאם למבנה החלל ובהתאם לאופי הדייר - וכך לחבר בין השניים. לכן, לאיתי יש בסיס מצוין כרגע לחדר השינה, ועם זאת הוא יכול להוסיף ולשנות בקלות רבה".

בקצה העיר, במעוז הבורגנות. הבית של איתי
בקצה העיר, במעוז הבורגנות. הבית של איתי

החדר של תורג'מן היה ריק, מבולגן וגב המיטה מעץ הוסיף לאווירה הנוקשה. "בחרנו להוסיף פרטי ריהוט, לרכך מעט את האווירה, אך עדיין להשאיר חלק מהקירות ריקים על מנת לאפשר להוסיף עם הזמן פריטים, ולאפשר לבת הזוג העתידית להכניס את עצמה ואת הטעם האישי שלה לחלל".

השינויים שנעשו בחדר השינה:

 1. החלפת גב מיטה: גב המיטה עשוי מעץ בדוגמת פסים. לא נעים היה להניח עליו את הראש. "החלפנו אותו לגב שנבחר במיוחד בשביל איתי, מבד בצבע אפרפר נייטרלי, כך שהוא מתאים לחלל החדר כפי שהוא כרגע , ויתאים גם אם איתי ירצה לשנות את עיצוב החדר", אומר גלאמין. "גב מיטה רך מאפשר שינה רכה ונעימה. אגב, החלפת גב מיטה בלבד היא דרך מצוינת לשינוי עיצוב חדר שינה בתקציב הגיוני".
 2. הכנסת ארונית ספרים: תורג'מן אוהב לקרוא במיטה, לכן קיבל ארונית צרה בצבע לבן שתשתלב בחדר ולא תתפוס תשומת לב. הספרים המונחים בה וסידורם על המדף יוסיפו כתם צבע וצורה - משום שאפשר לסדר אותם לפי צבעים, לפי גודל, או כשחלקם במאוזן וחלקם במאונך.
 3. הוספת כורסת ישיבה: כדי שתורג'מן יכול לבחור אם לשבת ולקרוא על המיטה או על הכורסה. הכורסה מתאימה בצבעיה – שילוב "גברי" של שחור ואפור - לגב המיטה ולחלל החדר, אך יכולה כמובן לנדוד למקום אחר בדירה, כשכריות צבעוניות מאזנות את גווניה. "הסכנה הטמונה בהכנסת כורסה לחדר השינה היא שהיא תהפוך לקולב בגדים", אומר גלאמין, "אז אני מקווה שהקרבה לחדר הארונות תמנע את המצב הזה".
 4. גוף תאורה ליד המיטה: "בחרתי בגוף תאורה העשוי ממאוורר ישן", מספר גלאמין, "הוא מתאים לאופי של איתי ומעניק גם אופי לחלל".

השינויים שנעשו בחדר השינה:

 • גלאמין: "גם כאן לקחנו בחשבון את העובדה שמדובר בדירה שכורה, ולכן יצרנו חדר ארונות מיחידות אחסון ניידות ולא ממדפים קבועים. שילבנו בין מתקן תלייה שעיצבתי בעצמי לבין יחידות ארונות בהן ניתן לאחסן בגדים ונעליים. יחידות הארונות יוכלו לשמש את איתי גם אם ירצה לשנות את ייעודן".
 • ארונות הבגדים הם ססגוניים - בהתאמה לאופי של תורג'מן.
 • כיוון שלתורג'מן יש הרבה בגדים, והוא מבלה הרבה זמן לפני שהוא יוצא מהבית במחשבה מה הוא ילבש, חשוב שחדר הארונות יהיה מקום שנעים להיכנס אליו. לכן נוספה מראה עומדת, שגם אותה ניתן להזיז בקלות לחדר השינה או לכל מקום בבית. למראה יש מסגרת ממקלות במבוק, שאפשר להשתמש בהם כמתקן תלייה לתכשיטים.

"כל הבית התרומם", אומר תורג'מן לאחר השינוי. "הכל היה down, על הרצפה. זה מרים את מצב הרוח".

מושיק פיתח והגדיל תמונה שאיתי צילם במטרה לתלות בחדר השינה
מושיק פיתח והגדיל תמונה שאיתי צילם במטרה לתלות בחדר השינה

טיפים לעיצוב חדר שינה וחדר ארונות:

 • כדאי לעצב חדר שינה שנעים לשהות בו מעבר לשעות השינה - כך החלל מקדם מצבים אינטימיים.
 • בעיצוב בית של רווק, שמעוניין בזוגיות עתידית, חשוב להביא אלמנטים זוגיים דרך תמונות, פסלים וכו'. חשוב להשאיר מקום לבן/בת זוג שיוכלו להכניס גם את הטעם האישי שלהם.
 • כשמעצבים חדר שינה חשוב להכניס את האופי האישי פנימה. אצל תורג'מן, גלאמין עשה זאת בעזרת הדפסת תמונות שהוא צילם, הגדיל ומיסגר.
 • רצוי להימנע מטלוויזיה בחדר השינה. עדיף שזה יהיה מקום שבו אפשר לנקות את המחשבות, לסיים את היום בצורה רגועה, ולקום ליום חדש עם אנרגיות חדשות.
 • בחדר ארונות גדול ניתן להוסיף גם כורסת ישיבה, שידות איפור ורהיטים נוספים לפריטי לבוש שונים כך שכולם יהיו נגישים ומול העיניים, ולא סגורים במגירות.

הפרק משודר הערב ב"HOT בידור ישראלי". מחר ב-xnet: כתבה על שדרוג הבית של יעל פוליאקוב