Amazon's Fire Phone עם החנות של אמזון זמינה בכל רגע

הפייר-פון החדש של אמזון. החנות זמינה בכל רגע

כשאומרים אמזון, מתכוונים בדרך כלל לחנות ענקית באינטרנט שאפשר לקנות בה אינספור מוצרים, אבל החל מהשבוע יש לה גם מכשיר טלפון, ושמו פייר-פון. אחרי שהשיקה את הקינדל (קורא אלקטרוני) ואת הקינדל פייר (שאמור להתחרות באייפד, ולא ממש מצליח), הגיעה אמזון למסקנה שכדי להגביר את הכוח שלה, היא חייבת שיהיה לה גם סמארטפון.

אמזון עם הניווט התלת מימד והעיצוב התלת מימדי

מכשיר עם עיצוב וניווט תלת ממדיים

חלק מהתכונות של המכשיר החדש חביבות עליי. ראשית, אמזון הלכה נגד העיצוב השטוח והחליטה ללכת על עיצוב תלת ממדי, עם צלליות ואפקטים מוגזמים. הבעיה היא שאני לא בטוח שהמכשיר הזה, שאינו מצויד במעבד החזק ביותר בשוק, יוכל להתמודד עם גרפיקה מורכבת כל כך לאורך זמן. מניסיוני אני יודע שכל טלפון סלולרי שמריץ תוכנת אנדרואיד, מחזיק פחות זמן ופחות עדכונים ממכשיר שמריץ את iOS של אפל.

התלת ממדיות מאפיינת גם תכונה חדשה שאמזון המציאה למכשיר החדש, ושמה "Dynamic Perspective". ארבע מצלמות קדמיות (מהן שתי מצלמות אינפרא-אדום, שיכולות לתפקד גם בחושך) יעקבו אחר הזווית של הטלפון ושל הראש שלנו. הצג ישתנה בהתאם לתנועות הללו. לדוגמה, הוא יגלול טקסט מטה במהלך קריאת כתבה. אפשר לראות איך זה עובד בווידאו שלמעלה.

הטה את הפלאפון כדי לקבל את התפריט

הצג ישתנה בהתאם לתנועות הראש

גם המפה משתנה בהתאם למבט שלך

המפה תשתנה בהתאם למבט שלך

לאמזון יש המון אפליקציות, אבל לא קרוב לכמות האפליקציות באפפ סטור או בגוגל פליי

לאמזון יש המון אפליקציות, אבל הכמות לא מתקרבת לזו שבאפסטור או בגוגל פליי

כל חברה מוסיפה שירותים שונים למכשירים שלה. אמזון תשתמש בטלפון כחלון ראווה וכדלת כניסה לחנות שלה, וכבר הציגה את FireFly - תוכנת סריקה שתאפשר למשתמש לסרוק מוצרים שנמצאים בסביבה שלו, לקבל עליהם מידע – ובעיקר לקנות אותם בחנות של אמזון.

לראות את סדר היום שלך על המכשיר

גם המכשיר של אמזון יאפשר לך לראות את סדר היום שלך

כבר התייחסנו בפוסטים קודמים למאבק הגדול שמתרחש בין חברות הטכנולוגיה על ניהול התמונות שלנו. אמזון נכנסת אליו בגדול, עם מצלמה 13 מגה פיקסל ואחסון בלתי מוגבל בענן שלה. אני חושב שזהו יתרון גדול. רבים מאיתנו נתקעים בלי מקום ב-iCloud או מגבים חומר בגוגל עד שגם שם נגמר לנו המקום. עם אמזון, המקום לא ייגמר. בהתחשב בעובדה ששירותי הענן שלה מספקים כוח לאחוז גדול מהאפליקציות שמשמשות את רובנו, אני מאמין שזה גם יהיה מהיר וטוב, אולי אפילו יותר טוב מ-Dropbox.

המצלמה החדשה של ה Fire Phone

המצלמה החדשה של הפייר-פון

עוד שירות שאמזון מציעה כאן הוא MayDay, שיחבר את המשתמשים לתמיכה הטכנית הפנטסטית שלה. אני מצהיר שמכל החברות שאי פעם התעסקתי איתן, אמזון נתנה את התמיכה הטובה ביותר, ללא תחרות. כיוון שאני גר באנגליה, קשה לי להתייחס לשירות שניתן בישראל, אבל אני מניח שגם הוא טוב.

הפלאפון הקשוב - ידע להציע דברים בזמן אמת

טלפון קשוב - יודע להציע דברים בזמן אמת

FireFly לסרוק כל דבר ולקבל עליו פרטים ואפשרות לקנות באמזון

FireFly. תוכנה שמאפשרת לסרוק מוצרים, לקבל עליהם פרטים ולקנות אותם באמזון

בשלב זה המכשיר החדש לא מוצע למכירה בארץ, אולי בעתיד. בארצות-הברית הוא נמכר ב-199 דולר, בלעדית ב-At&t. הגודל שלו הוא 4.7 אינץ', והתצוגה תהיה 720p, שזה לא מדהים במיוחד.

לסיכום, יש לנו עוד טלפון זול ואמין, עם שירות מצוין ככל הנראה, המומלץ למי שרוצה מכשיר מדרג בינוני או מכור לאמזון פריים, עם כל הסרטים החדשים שיש שם. התלת ממדיות מעוררת סקרנות, ואם היא תצליח, סביר להניח שנראה אותה בעתיד גם במכשירים אחרים. והעיקר, סוף סוף יש מכשיר שנותן לנו מקום אחסון בלתי מוגבל לתמונות.