בתחילת שנות ה-90 בסן פרנסיסקו, בימי השיא של בועת הדוט.קום, פתח זוג שותפים סטודיו לעיצוב עם מטרה ברורה - להביא עיצוב פנים עדכני לחברות ההזנק של עמק הסיליקון. העסק התבגר יפה ב-20 השנים שחלפו, בדיוק כמו התעשייה שאותה הוא מלווה. עם רשימת לקוחות שכוללת את מייקרוסופט, פייסבוק, Paypal, eBay ועוד חברות שמחזיקות את העולם בביצים הווירטואליות שלו, סטודיו O+A יכול לסמן V גדול.

לאורך השנים הצליח הסטודיו להטמיע בחללים שעיצב את השינוי הרדיקלי שעבר על עולם התעסוקה ולהגדיר מחדש את סביבת העבודה של ימינו. והוא עשה את זה עם הרבה סטייל.

פינות עבודה אישיות מפוזרות בשטחים הציבוריים ובמעברים, מאפשרות שינוי אווירה ומעודדות יצירתיות - מערכי היסוד של חברות הזנק טכנולוגיות. פינה בתוך משרדי חברת Cisco בסן פרנסיסקו. צילום: Jasper Sanidad.

שילוב של טבעי ותעשייתי יוצר סביבה שהיא מחד טכנולוגית אבל מאידך אנושית וחמה. אם תרצו, טכנולוגיה עדכנית משולבת בחוויית משתמש אישית ונינוחה. אני חושב שזה מכסה 99% מהאג'נדה של חברות התוכנה. משרדי חברת Cisco. צילום: Jasper Sanidad

אלמנטים של רצפת דק ודשא סינתטי נותנים תחושה של חוץ. כאילו שיש סיכוי לצאת מהמשרד כשעוד יש אור בחוץ... משרדי חברת Cisco. צילום: Jasper Sanidad

חללי ישיבות רב תכליתיים עם שקיפות כלפי השטח הציבורי. המבנה הזה מעודד שיתופי פעולה בתוך הארגון ומאפשר גיוון ושבירת שגרה. במשרות סטארט-אפ, בהן מקובל לעבוד גם 12 שעות ביממה ויותר, שבירת שגרה היא צורך קיומי. משרדי חברת Cisco. צילום: Jasper Sanidad

חדר ישיבות, אחד מתוך עשרות. המשרדים של Cisco משתרעים על פני יותר מ-10,000 מ"ר. צילום: Jasper Sanidad

משרדי חברת Cisco. צילום: Jasper Sanidad

מפגשים אקראיים במסדרונות - וזה סוד גלוי - הם זמן העבודה הפורה ביותר בחברות המבוססות על חדשנות. בהתאם, אזורי המעברים מקבלים שטח רחב יותר מהמקובל, ומרוהטים באופן שתומך במפגשים הללו ומשדרג אותם.

הקפטריה במשרדי Cisco. צילום: Jasper Sanidad

משרדי חברת Cisco. צילום: Jasper Sanidad

משרדי Cisco. צילום: Jasper Sanidad

פינת עבודה בחלל פתוח, מוגדרת באמצעות הנמכת תקרה, רצפה שונה וצבעוניות חזקה. משרדי Cisco. צילום: Jasper Sanidad

איים של שקט בתוך החלל הפתוח. משרדי Cisco. צילום: Jasper Sanidad

משרדי Cisco. צילום: Jasper Sanidad

חדר מוזיקה בחברת Cisco. צילום: Jasper Sanidad

משרדי חברת AOL באזור Palo Alto. עם המעבר של עולם המדיה לכיוון האינטרנט החליטו בתאגיד התקשורת האמריקאי על מעבר אסטרטגי לעמק הסיליקון. השפה הגרפית היא המובילה בפרויקט הזה, ומצליחה להפיח בחללים הרחבים הרבה שמחת חיים. צילום Jasper Sanidad.

ועוד קצת גרפיקה. משרדי חברת AOL. צילום Jasper Sanidad.

"תאים פרטיים" עם הפרדה אקוסטית ואווירה אינטימית ונעימה. משרדי AOL. צילום Jasper Sanidad.

משרדי חברת AOL. צילום Jasper Sanidad.

Giant Pixel בסן פרנסיסקו היא חברה קטנה יחסית, אינקובטור לחברות הזנק המעסיק כ-20 איש. המשרדים משתרעים על פני שלוש קומות בשטח קטן, והם עוצבו כחלל אישי המשדר מקצועיות ורצינות. צילום: Jasper Sanidad.

מחיצת פלדה מחוררת בחיתוך לייזר, על פי דוגמה של קוד מחשב, מקבלת את פני המבקרים וחוצצת בין אזור הכניסה ללב החלל. צילום: Jasper Sanidad

חללים ציבוריים לצד תאים אינטימיים מחופים ביריעות לבד אפורות. משרדי Giant Pixel. צילום: Jasper Sanidad

נעים. משרדי Giant Pixel. צילום: Jasper Sanidad

משרדי Giant Pixel. צילום: Jasper Sanidad