חמש קולקציות חדשות בחנויות העיצוב צדו את עינינו בסתיו הזה. שלוש הראשונות שבהן יקרות מאוד, אך יעניינו את חובבי העיצוב. שתי האחרות שייכות לעולם כלי הבית והשולחן, ולכן גם מחיריהן נגישים יותר.

על קולקציית הכסאות "Jacket" חתום המעצב הצרפתי הצעיר והמצליח פטריק נורגה (Patrick Norguet), והיא זיכתה אותו השנה בפרס ה-Red Dot. הקולקציה כוללת כסאות לפנים ולחוץ, שעוצבו בהשראת ז'קט מחויט. על בסיס הכיסא, שעשוי מוטות עגולים ודקים של מתכת, נמתח בד שמשתפל ונסגר מעברם השני באמצעות כפתורים. כריות עור רכות מונחות על הבד והמראה הכללי גברי ונינוח. בגרסת החוץ מחליפים את הבד פסי פורניר.

בגרסת החוץ מחליפים פסי פורניר את הבד (פיטרו ריהוט משרדי)
בגרסת החוץ מחליפים פסי פורניר את הבד (פיטרו ריהוט משרדי)

לנורגה סטודיו בפריז, והוא מעצב לחברות יצרניות ידועות – במקרה הזה עבור "טקיני" (Tacchini). כמה מעבודותיו מוצגות בתערוכת הקבע של ה-moma בניו יורק ושל המוזיאון לעיצוב מודרני במיאמי. לפני כשנה הוא עיצב את קולקציית ריהוט החוץ של סניפי מקדונלד'ס בעולם, שכללה 28 פריטים עשויים מפלדה, בטון וקוריאן.

מחיר: החל מ-9,100 שקלים לכיסא, "פיטרו ריהוט משרדי".

קולקציית רהיטים שעיצב נורגה לסניפי מקדונל'ס בעולם (פיטרו ריהוט משרדי)
קולקציית רהיטים שעיצב נורגה לסניפי מקדונל'ס בעולם (פיטרו ריהוט משרדי)

אריחי הקיר הדרמטיים של מרסל ונדרס (צילום: HeziBank)
אריחי הקיר הדרמטיים של מרסל ונדרס (צילום: HeziBank)

57 שנים ידוע המותג האיטלקי ביזאצה (Bisazza) באריחי פסיפס עשויים זכוכית בעבודת יד. השנה מציגה החברה, בפעם הראשונה בתולדותיה, שתי קולקציות של אריחי קרמיקה. על הראשונה, ששמה "הגן הקפוא", חתום מרסל ונדרס. היא כוללת אריחי קיר בשחור ולבן, שצורתם משושה ועליה תבליטי פרחים. את השנייה עיצבו פטריסיה ויאל ואנטוניו צ'יטריו ((Antonio Citterio ,Patricia Viel, היא מיועדת לרצפה וזמינה בשמונה גוונים מאופקים דוגמת לבן, חול, כחול וגווני אפור. את האריחים משבצים בצורת שתי וערב והתוצאה מדמה מראה של שטיח.

מחיר: החל מ-1,800 שקלים למ"ר לאריחים של ונדרס, "HeziBank".

>> פסיפס במקום טפט? ביזאצה מעטרת בתי עשירים ברחבי העולם

מערכת ישיבה באפור עמוק של פאולה נבונה (באדיבות טולמנס)
מערכת ישיבה באפור עמוק של פאולה נבונה (באדיבות טולמנס)

לקולקציה החדשה שעיצבה פאולה נבונה לחברת Gervasoni האיטלקית היא קראה בשם הלא מוסבר "Brick". היא כוללת מערכות ישיבה ישרות קוים ומרופדות, עם תיפורים מודגשים ופריטים משלימים, עשויים מעץ גולמי טבעי. במערכת ישיבה אחת כריות נפוחות, משענות גבוהות ומושבים עמוקים באפור עמוק.

וספה במראה חללי משהו  (באדיבות טולמנס)
וספה במראה חללי משהו (באדיבות טולמנס)

מערכת ישיבה אחרת של המעצבת הרב גונית עשויה מסיבי פוליאסטר ואלומיניום, עם תיפורים אדומים בולטים. הפרט המעניין ביותר בקולקציה הוא דווקא אוסף מראות שזמינות בארבעה גדלים וצורות, ועליהן הדפסים גרפיים בלבן (בתמונה הגדולה למעלה).

מחיר: מראות מ-2,870 שקלים, ספות מ-17,640 שקלים, "טולמנ'ס".

מפה רקומה של ''טקסטיליה''
מפה רקומה של ''טקסטיליה''

בקולקציה של "טקסטיליה", בית בדים שפתחה נועה וידמן, מעצבת תלבושות שעברה לעיצוב מוצרי בד, תמצאו מפות, מפיות, כלי מיטה ומגבות עכשוויים, שנעשו בטכניקות מסורתיות כמו רקמה, גובלן וקרושה. לקראת החורף היא מציעה אוסף מפות רקומות ומודפסות, על בדי כותנה או פשתן.

מחיר: מפות - 120-450 שקלים. כריות - 95-290 שקלים, "טקסטיליה", יהודה הימית 34, יפו.

מתוך קולקציית הציפורים של ''Rice'' (צילום: RICE)
מתוך קולקציית הציפורים של ''Rice'' (צילום: RICE)

קולקציית הסתיו של החברה הדנית "רייס" (Rice) משלבת דמויות של ציפורים במבחר קערות וצלחות צבעוניות ממלמין. רייס היא חברה משפחתית שהתפרסמה במוצריה השימושיים והעליזים, בסגנון שהפך בשנים האחרונות לפופולרי מאוד ומתייחס גם לעיצובים קלאסיים של כלי קרמיקה, רק בגרסה קלילה ועכשווית.

מחיר: צלחות וקערות – 66 שקלים, צלחת תה – 24 שקלים, מגש – 169 שקלים, כרטיסי ברכה – 59 שקלים. "sofi", רבי נחמן 3, שוק הפשפשים, יפו.

פריטים עליזים. ''סופי'' (צילום: RICE)
פריטים עליזים. ''סופי'' (צילום: RICE)