מה קורה כשהאנשים שקוראים עליהם במגזינים וצופים בהם בטלוויזיה ובקולנוע היו משכירים חדרים שאותם עיצבו בעצמם? אפשר לנחש שלא מעט תיירים היו רוצים לעלעל בספרים שג'יימס פרנקו משאיר ליד המיטה, ללגום כוס שמפניה ידידותית עם המארחת אנג'ליקה יוסטון, לשבת על הספה ולהירגע לצלילי הפלייליסט האישי של מובי.

Airbnb – האתר להשכרת דירות לטווח קצר – הציע את הפנטזיה הזו במהלך שיווקי שיזם בחודש שעבר בלוס אנג'לס. חמישה סלבריטאים מקומיים נבחרו לעצב חמישה חללי פופ-אפ בחמישה אתרים מפורסמים בעיר, שישקפו את הסגנון והחזון של העיר ושל עצמם. חוויית הביקור בחללים הללו, שכללו גם פלייליסטים אישיים של המעצבים ומדריך למקומות האהובים עליהם, נועדה לשווק את האתר.

החלל שעיצב מובי – זמר, יוצר, צלם ובאופן כללי אישיות די מסקרנת – שאב השראה מביתו ומתפיסת החיים שלו. הערכים שעמדו בבסיס העיצוב היו טבע, פשטות ושלווה. השטח מסביב לביתן כוסה בעשרות עצים מקומיים. אלמנט הטבע בא לידי ביטוי גם בתוך הביתן, בטפט המיוחד שכיסה את מרבית הקיר ועליו מודפס צילום שצילם מובי עצמו. החלל הקטן התמלא גם בגלובוסים, ייצוג לאוסף הגלובוסים הוינטג'יים שמחזיק מובי בביתו. כל הפשטות ואווירת הזן הזו התמקמו דווקא ב-Viper Room, אחד המועדונים המפורסמים והוותיקים בשדרות סנסט בעיר, כנראה האזור האחרון שמישהו יגיע אליו בחיפוש אחר שלווה וטבע.

אמנות עם ניאון בחדר של מובי (צילום: gettyimages)
אמנות עם ניאון בחדר של מובי (צילום: gettyimages)

ג'יימס פרנקו בחדר שעיצב. you only live once (צילום: gettyimages)
ג'יימס פרנקו בחדר שעיצב. you only live once (צילום: gettyimages)

עוד בחור לוס אנג'לסי מסקרן שהשתתף בפרויקט הוא השחקן והתסריטאי ג'יימס פרנקו. הביתן של פרנקו מוקם בבית הקברות "Forever" ועוצב בניגוד משעשע לסביבה שלו. הצבעוניות השלטת בחלל עליזה למדי ויצירת האמנות המרכזית הייתה ציור קיר ועליו הכיתוב Yolo – ראשי תיבות של האמירה You only live once. פרנקו, סטודנט מצטיין בלא פחות משישה מוסדות אקדמיים, פיזר בחלל ספרים שנערמו זה על זה במעין בלגן מוקפד, שמזמין את מי שמבקר בחדר לשלוף ספר ולהתחיל לקרוא.

  (צילום: gettyimages)

עידון וקלאסה בחדר של אנג'ליקה יוסטון (צילום: gettyimages)
עידון וקלאסה בחדר של אנג'ליקה יוסטון (צילום: gettyimages)

השחקנית אנג'ליקה יוסטון מעידה על עצמה שתמיד רצתה להיות מעצבת פנים. הביתן שלה מוקם ב"קוק'ס גרדנס", מיזם גינון אורבני בשכונת "וניס". העיצוב של יוסטון משלב בין עקרונות של קיימות לאסתטיקה נשית וקלאסית. הרהיטים שנבחרו הם ברובם רהיטי וינטג' והצבעוניות השלטת מעודנת, בגוני לבן, עץ וכחול. השמפניה מתבקשת.

הדוגמנית-שחקנית מולי סימס על רקע החדר הפרחוני שעיצבה (צילום: gettyimages)
הדוגמנית-שחקנית מולי סימס על רקע החדר הפרחוני שעיצבה (צילום: gettyimages)

הדוגמנית-שחקנית מולי סימס עיצבה ביתן באווירה קלאסית וביתית, שמוקם במלון היוקרתי "הגרוב". העיצוב של סימס התאפיין באלמנטים פרחוניים ובצבעונית ארצית.

לייק ורובין בל בחדר האתני שעיצבו (צילום: gettyimages)
לייק ורובין בל בחדר האתני שעיצבו (צילום: gettyimages)

חלל הפופ-אפ האחרון עוצב בידי השחקנית לייק בל, יחד עם אמה, מעצבת הפנים רובין בל. השתיים יצרו חדר אתני שמשלב מרקמים שונים, ומדגים איך עם טעם טוב גם שילובים מפתיעים יכולים להצליח.

לתחושתנו, אם כל חדר ב-Airbnb ייראה ככה, לא נזמין חדר במלון לעולם.

>> ואיך נראית דירה תל אביבית שזוכה להצלחה רבה ב-Airbnb?