איזה בגדים יספיקו לבן אדם אחד לשבוע שלם, יומם ולילה, בכל מצב צבירה – ער ופעיל, ישן על האדמה, הולך או מזיע או נח - ולא חשוב באיזה מזג אוויר הוא ימצא את עצמו באותו שבוע?

את השאלה הזו מנסה לפתור חברת ביגוד הספורט הגרמנית "אדידס", ששכרה את שירותיו של מעצב-העל הבריטי טום דיקסון ליצירת קולקציה מוגבלת (קפסולה) לשבוע של הישרדות. הקולקציה נחשפה בשבוע העיצוב במילאנו, בחלל התעשייתי של המוזיאון למדע וטכנולוגיה (שהופך בשבוע העיצוב למתחם MOST), בין קטרים ורכבות ישנות עם ריח חריף של שמן ועשן מלאכותי באוויר.

כמו פס ייצור של מפעל ישן בימי המהפכה התעשייתית, התקדמו בסרט נע הבגדים והאביזרים שמרכיבים את סדרת ההישרדות הזו לעיני המבקרים במוזיאון. כל הפריטים מנויילנים בוואקום כדי לחסוך מקום בתיק-הגב הענקי, שאמור לאכלס את כולם: שק שינה, אוברול, חולצות ומכנסיים שיכולים להתאים לשני המינים בהרכבה ובפירוק, מגפיים, ארנק, נעליים, ז'קט וכן הלאה. הפתרונות המעניינים מגיעים מתחום הקמפינג והצבא: האוברול הופך לשק שינה, הקפוצ'ון נגד הגשם מתפרק לפאוץ', והשיא הוא בבגד שמתפרק למעיל, ז'קט, מכנסיים, חצאית או מכנסיים קצרים.

החשיפה לא נעשתה דווקא כאן ודווקא עכשיו: MOST הוא חלל שטום דיקסון אוצר, ומארח בו מעצבים שונים אך בעיקר מציג בו את עצמו על שלל פעילויותיו שמשתלטות על פני עולם העיצוב.

מחירי הבגדים מתחילים ב-110 יורו ומסתיימים ב-1,300 יורו (התיקים הענקיים), הנעליים יימכרו במחירים של 170-270 יורו והפריטים המשלימים בין 220 ל-350 יורו. הקולקציה עוברת כעת שלבים סופיים של הכנה, והיא תגיע לחנויות באמצע נובמבר השנה.