על הבמה: תחרות MIPIM. באדיבות הבלוג של MIPIM

תחרות MIPIM המקורית מתקיימת מדי שנה בקאן, צרפת, ונחשבת לאחת התחרויות החשובות בתחום הנדל"ן. הוורסיה האסיאתית של MIPIM מתקיימת אף היא מדי שנה, אך במלון גרנד הייאט בהונג קונג, והשנה השתתפו בה 117 מגדלים מכ-12 מדינות, כמו הודו, אינדונזיה, יפן, דרום קוריאה, תאילנד ווייטנאם.

המגדל הפיליפיני היחידי בתחרות: זואליג. באדיבות הבלוג ספוט

המגדל הפיליפיני היחידי שהשתתף בתחרות, נקרא "זואליג" (באנגלית Zuellig), ולא – זה לא זליג מהגשש. זואליג ממוקם במרכז העסקי של מנילה, ונחשב לאחת מיצירות הנדל"ן "הירוקות" ביותר באסיה. לצד פרס "אהוב הקהל" בתחרות MIPIM, זכה זואליג גם במדליית הארד בקטגוריה "מגדל המשרדים והעסקים הטוב ביותר", לצד שני מגדלים אסיאתים אחרים: 50 Connaught Road Central – בהונג-קונג (מדליית כסף), ו-Tianjin Global Financial Center בסין (מדליית זהב).

מגדל המשרדים הטוב ביותר. באדיבות האינקויירר

זואליג הינו מגדל משרדים בן 33 קומות, שתוכנן על ידי משרד האדריכלים הגדול סקידמור, אווינגד ומריל, ונבנה על ידי הקבלן Bridgebury Realty Corporation - חברה-בת של קונצרן פיליפיני ענק העוסק בתרופות, חקלאות ועוד, ועונה לשם Group Zuellig. המגדל ממוקם בצומת השדרות מאקאטי ופאסאו-דה-רוהאס במרכז העסקי והשוקק של מנילה.

מגדל זואליג קיבל את אופיו הייחודי בעיקר הודות לחזית הזכוכית המרהיבה, שנותנת לו מראה ייחודי - דמוי רוח-רפאים, אם תרצו - אך השראתה דווקא באלמנטים טרופיים של זרימת מים ובמבוק. אם תסתכלו היטב בתמונה, תוכלו לראות כי על גבי הזכוכית יש תבנית קרמיקה המזכירה את החריצים של עץ הבמבוק.

חזית זכוכית מרהיבה. באדיבות הבלוג של MIPIM

כמו רוח-רפאים? באדיבות הבלוג ספוט

או כמו עץ במבוק? שימו לב לתבנית הקרמיקה. באדיבות הבלוג ספוט

אבל העוצמה הרוחנית-טרופית הזו מספקת למגדל גם "יכולות הצלה" (מלשון צל כמובן) מתקדמות ביותר. הפנלים הגדולים מזכוכית, המכוסים בציפוי מיוחד -- מצמצמים את כושר פליטת האנרגיה, חוסמים את קרני השמש המסוכנות, חוסכים בחשמל, ותוך כדי מעצימים את חדירת האור ל90% מחדרי המשרדים.

בנוסף על כך, בכניסה למגדל יש מעין בריכת מים ענקית, שאף היא חלק אינטגרלי מהאלמנט הטרופי, והינה רק אחת מיני רבות המפוזרות ברחבי הבניין, שנועדו להשתמש במי הגשמים עבור מערכת המחזור וההשקייה של המגדל. החסכון במים הודות לבריכות אלה נאמד ב-29 מיליון ליטר בשנה.

בריכת מים בכניסה. באדיבות הבלוג ספוט

כיאה לכל בניין ומגדל ברחבי הפיליפינים, המתכונן בימים אלה בהתרגשות לחג המולד הקרב ובא, גם זואליג הציב בלובי עץ אשוח מכובד, אבל להבדיל מכל האחרים – מדובר בעץ בגובה 6 מטרים שהוטס מיערות בדנמרק.

בלובי של זואליג: עץ אשוח מדנמרק. באדיבות האינקויירר