שמונה ערבים של התכנסות משפחתית וחברית סביב מדורה ביתית אינטימית - חנוכייה – עומדים כמדי שנה בפתח. בכל שנה, לקראת חנוכה (בדרך כלל ממש לפני החג), צצים מעצבים ישראלים ויהודים ומגישים הצעה יצירתית לחנוכייה מפתיעה, שונה מהקו הקלאסי שעליו גדלנו מאז גן הילדים ובית הספר. מערכת ערוץ העיצוב של Xnet משתפת אתכם, כמו בכל שנה, בהצעות המעניינות שהתקבלו אצלנו לאחרונה. כדרכם של פריטים ייחודיים במהדורה מוגבלת, המחירים אינם שווים לכל כיס ולכל מיתון. במקרה כזה – נעים לראותם בלבד. אז אם אתם רוצים לעשות חנוכייה בעצמכם - הנה הדרכהפשוטה.

1. החנוכייה שעיצב ירון אליאסי עשויה מפרופיל מתכת שמשמש לבניית יסודות בניין.

1,100 שקלים בחנות מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, חיים לבנון 2.

2. בשבוע שעבר הסתיים הייצור של חנוכיית האלומיניום בסטודיו של רון יוסף. החנוכייה נעשתה מגוש שלם של החומר, ולכן משקלה כבד. השמש מופרד באמצעות פס עדין שנחרץ בגוש, ובעבור הנרות נקדחו קדחים מדויקים שמונעים את הצורך בהמסת הנר.

מחיר מרבי: 460 שקלים. ארבע וחמישה - קבוצה לעיצוב, נמל יפו.

3. חנוכיית בועות עשויה פרספקס בעיצוב יוריני, סטודיו יויו32.

930 שקלים. גלוריה מונדי, אחוזת בית 1, תל אביב; בוטיק מאאי, המייסדים 48, זכרון יעקב.

4. מסגרת החנוכייה שעיצבה ליאת אקרמן עשויה נירוסטה מכופפת שנצבעה בתנור. שרשראות הגולדפילד שחוברו למסגרת יוצרות צללית של קני החנוכייה.

955 שקלים. מרכז הבאוהאוס, דיזנגוף 99, תל אביב.

5. הדס קרוק וענת שטיין, או בשמן המשותףסטודיו ארמדילו , כבר עיצבו חנוכיות מקוריות בעבר. השנה הן משיקות סדרת מוצרי יודאיקה עשויות קרמיקה, שעוצבו בהשראת אמנות קיפולי הנייר. החנוכייה מעוצבת כמניפה ועשויה בעבודת יד.

500 שקלים בסטודיו, יצחק שדה 34, תל אביב.

6. חנוכייה שחוסכת מקום כאשר חנוכה נגמר: חנוכיית שרשרת עשויה מחלקי ריבועים צבעוניים, שאפשר לערום זה על גבי זה. עיצוב: אבנר אגיוף.

557 שקלים ברשת סוהו.

7. לקראת החנוכה הכינו סטודנטים לעיצוב בסמינר הקיבוצים אביזרים המזוהים עם החג, שיוצגו (מיום חמישי הקרוב) בתערוכה בחנות "אסופה". "בית בד" היא חנוכייה רכה, עשויה בד חסין אש וממולאת אקרילן, שנתפרה בידי חנה צוקרמן בעבודת יד.

550 שקלים, אסופה, יהודה מרגוזה 8, שוק הפשפשים, יפו.

8. חנוכיית-מעלות מכסף, בעיצובו של יוסי מתתיהו, עוצבה בהשראת מנורת בית המקדש. בצורתה היא מזכירה גרם מדרגות בתנועה, שאמור להמחיש את הרעיון המופשט של עלייה בדרגות הרוחניות.

12,800 שקלים בסטודיו המעצב, דוד המלך 8, ירושלים.

9. מדליקה אך לא בוערת: את חנוכיית המרציפן הזאת אפשר רק לאכול.

בתיאבון (למי שאוהב מרציפן) (צילום: שי בן-אפריים)
בתיאבון (למי שאוהב מרציפן) (צילום: שי בן-אפריים)

30 שקלים, רשת "ROY שוקולד".

10. חלוקי נחל ממוינים מרכיבים את החנוכייה שעיצבו דנה קציר וגליה תמוז מסטודיו ALLGOOD. מי שירכוש אותה מוזמן לסדר את החנוכייה לפי טעמו.

חנוכיית חלוקי הנחל (צילום: מור שאולי )
חנוכיית חלוקי הנחל (צילום: מור שאולי )

380 שקלים באסופה, יהודה מרגוזה 8, שוק הפשפשים יפו; או ישירות אצל המעצבות: 054-5846565, 050-4541119.