מעבר ליופי והרמוניה, לעיצוב תפקיד חשוב ביצירת אווירה והשפעה על מצב הרוח של השוהים בחלל. לא משנה אם אלו דקות ספורות או שעות ארוכות – השהייה בחדרי הביטחון תהיה נעימה יותר אם נשים לב לפריטים סביב. מילת המפתח היא עיצוב משמח, עם צבע והומור. כאן גם אפשר להעיז עם בחירות לא שגרתיות.

ביום יום משמשים הממ"דים כחדרי עבודה, חדרי ילדים או מחסן לעת מצוא. אם מדובר באפשרות האחרונה, כדאי מאוד לסדר את החדר ולהיפטר מהבלגן. ניקיון בעיניים וכמה פריטים עליזים יעשו נפלאות. אם מדובר בחדר עבודה או בחדר ילדים, צריך לחשוב מה אפשר לשנות כדי שיהפוך בקלות לחדר שמתאים לשהות משפחתית משותפת.

מתחילים בדלת. דלת הממ"ד עשויה ברזל, ואפשר להשתעשע בה מבפנים: אם זה באמצעות מגנטים יפים, או באמצעות הפיכתה ללוח תמונות גדול – אלבום משפחתי מאירועים שמחים. אפשר גם להשתמש בדלת כלוח משחק, עם כלים מגנטיים. בכל חנות צעצועים, למשל, יש מגנטים שמתאימים לגילאים שונים – מחיות וצורות לפעוטות ועד אותיות לילדים שמתחילים ללמוד קרוא וכתוב.

מפחיתים רעשים. שטיח, וילונות ומזרנים סופגים ומפחיתים את רעשי החוץ הלא נעימים. על השטיח הניחו מזרנים. כדי לנצל את שטח החדר באופן נכון, סדרו אותם בצורת האות ר', שתותיר חלל פנימי פתוח.

אפשר לקנות יריעה קטנה של דשא סינתטי ולהניח על רצפת החדר. יש אפילו שטיח שנראה כמו דשא, כמו בתמונה כאן למטה:

שטיח במראה דשא (''צמר'') (באדיבות צמר שטיחים יפים)
שטיח במראה דשא (''צמר'') (באדיבות צמר שטיחים יפים)

מקשטים את הקירות. תלו על קיר החדר לוח שעם גדול שעליו ציורים ועבודות שהילדים הכינו. אפשר גם לבחור גליל עליז במיוחד של טפט (זוהי עונת המבצעים בחנויות העיצוב, לקראת סוף השנה) ולהדביק על קיר אחד, או על גבי חלק ממנו (כמו בתמונה מימין).

אור בחדר, אור בלב. ברוב הממ"דים ממוקם במרכז התקרה גוף תאורה סטנדרטי ופונקציונלי. אפשר להלביש על הנורה אהיל מנייר אורז (כ-30 שקלים בחנויות העיצוב השונות), שישדרג פלאים את מראה החדר. אפשר גם להוסיף מנורת שולחן או מנורה עומדת צבעונית, מחומר קליל.

מנורה בצורת פרח (''My home page'') (באדיבות רשת MY HOME PAGE )
מנורה בצורת פרח (''My home page'') (באדיבות רשת MY HOME PAGE )

גוונים עזים. צבעים שמחים מקפיצים את האווירה. הכניסו פופים בצבעי גלידה (שאותם אפשר להוציא אחר כך בקלות לחדרים אחרים), פזרו על המזרנים כריות בצבעים עזים. הכי קל לבחור מצעים או כרבוליות צבעוניות, שיתנו תחושה של אופטימיות ופינוק, לאיזון הארעיות שבמצב.

פופים. יכולים להשתלב אח''כ גם בחדרים אחרים (''פיטרו'') (באדיבות פיטרו, ריהוט משרדי)
פופים. יכולים להשתלב אח''כ גם בחדרים אחרים (''פיטרו'') (באדיבות פיטרו, ריהוט משרדי)

פריטים יוצאי דופן. הממ"ד הוא המקום להכניס אליו פריטים יוצאי דופן, שתמיד רציתם אבל לא היה לכם איפה להציב. כורסה בצבע עז או אם דוגמה לא שגרתית יתקבלו בחדר באהדה ולא צריכים להשתלב עם דברים אחרים.

חיוך יעלו גם אלמנטים קטנים וחיוניים – כמו קומקום או מגש שעליו מונחים בקבוקי השתייה והמזון – בעיצוב מפתיע.

כריות ספורטיביות (''גלריה אייטמס'' (באדיבות אייטמס, שוק הפשפשים)
כריות ספורטיביות (''גלריה אייטמס'' (באדיבות אייטמס, שוק הפשפשים)

>> היום רלוונטי מתמיד: איך לעצב את שירותי האורחים?