השבוע ייפתח בתל אביב "עלמה", מלון הבוטיק החדש של עירית ועדי שטראוס, מבעלי קבוצת "Adi's lifestyle". העבודות על שימור ושיפוץ המבנה ההיסטורי, ברחוב יבנה בלב העיר, נמשכו זמן רב, ועלו כ-12 מיליון שקלים. על חזית הבניין והאלמנטים לשימור הופקד האדריכל אמנון בר אור. האדריכל ארי שאלתיאל ומעצבת הפנים נועה קסטיאל עיצבו את פנים המלון.

במלון שלוש קומות, 15 חדרים ומסעדה בשם "עלמה לאונג'", בניצוחו של השף יונתן רושפלד, שותף ותיק של שטראוס במסעדות אחרות של הקבוצה.

הקונספט העיצובי של המלון נותר נאמן לבניין המקורי, שנבנה ב-1923. בחזית בולטים החלונות, תריסי העץ והגוון הירוק המקורי בו נצבע. האדריכל דב טשונדובסקי תיכנן אז שש דירות שונות, לשש משפחות. המעצבים החליטו לשמור על האקלקטיות ולייחד כל חדר באמצעות צבעים וחומרים שונים. אחד ממאפייני התקופה היו ציורי קיר שקישטו את פנים הבתים בתל אביב הקטנה. הציור שנחשף בכל חדר שומר והיווה השראה לעיצובו. גם המדרגות המקוריות שומרו, עם האריחים המצוירים שמחפים את המישורים שבין גרמי המדרגות.

  (צילום: איתי סיקולסקי)

בסיור במלון החדש משכו את העין סוויטה שעוצבה בהשראת משחק דמקה, עבודות אמנות של לורי רקנאטי, אריחי קרמיקה איטלקיים ששובצו בחלק מחדרי הרחצה וכורסאות מקוריות מלבנון, שנמצאו ברשת האינטרנט ויובאו לישראל דרך אמסטרדם.

  (צילום: איתי סיקולסקי)

באוגוסט מתוכנן להיפתח המלון השני של הקבוצה, ריץ קרלטון, במתחם המרינה בהרצליה. זהו מלון גדול בהרבה, בהשקעה של 600 מיליון שקלים ובשותפות עם קבוצת תדהר. במקביל שוקדים בקבוצה על הקמת המלון בשדרות רוטשילד פינת רחוב הרצל בתל אביב, מרחק שתי דקות הליכה מ"עלמה".