שליש מחיינו אנחנו מבלים במיטה. זו סיבה טובה מספיק להשקיע תשומת לב בעיצוב חדר השינה ולבחור את המיטה שלנו בהקפדה יתרה. האפשרות לבחור מיטה משולבת עם ראש מיטה ושידות צד תואמות קיימת, אבל למי שרוצה להפעיל את הראש ולהביע את היצירתיות החבויה שלו, מומלץ להעדיף ראש מיטה ייחודי, בביצוע או בתכנון אישי, שיעטר רק את חדר השינה שלו.

סרגלי עץ

בשנים האחרונות השתלטו חיפויים עשויים סרגלי עץ על החזיתות החיצוניות בבתים בישראל. למה לא לעשות בהם שימוש גם בעיצוב הפנים? לקבלת מראה מודרני ועכשווי, הצמידו סרגלים מעץ טיק אל הקיר אליו נשענת המיטה. אפשר לחפות את כל הקיר או ליצור מרובע במידות בסיס המיטה.

קוביה הונגרית

הזמינו אצל נגר קוביות פורמייקה בגדלים שונים. הצמידו את הקוביות לקיר שאליו נשענת המיטה בתבנית א-סימטרית. בצורה כזו תיצרו מעין פאזל של קוביות שמשמשות כעוגן עיצובי בחדר ומהוות סוג של גב מיטה. מאותה סדרת פורמייקה, עדיף בגוון בהיר, תוכלו לשלב שתי קוביות כשידות צד.

במקום תמונה

בחרו מסגרת עץ לתמונה בחנות מסגרות. זו יכולה להיות מסגרת פשוטה, מסגרת מניקל במראה מודרני או מסגרת מפרופיל גבס מעוטר. אצל רפד תוכלו למלא את המסגרת בספוג ובריפוד לבחירתכם. אפשר לשמור על מראה נקי או להשתמש בטכניקת קפיטונאז', בה משבצים כפתורים גדולים ומושכים אליהם את הבד.

ריפוד בטכניקת קפיטונאז'
ריפוד בטכניקת קפיטונאז'

שאריות מהבית של סבתא

חפשו במחסן, הסתובבו בשווקים, אולי אפילו בדירתו של קרוב משפחה מבוגר. חיפוש מוצלח הוא יניב חלון עץ ישן או דלת מעט שבורה, שאותה אפשר לצבוע ולתלות או להשעין ממש מעל למזרן.

מניחים אלמנטים סביב למזרן
מניחים אלמנטים סביב למזרן

עבודת טלאים

התייחסו לגב המיטה שלכם כאל לוח ציור: בחרו תשעה ציורים בגודל זהה ומסגרו אותם במסגרות עץ צבעוניות שמתאימות זו לזו. תלו את התמונות צמודות זו לזו ווצרו תבנית מלבנית שתמשוך את העין.

אותיות או לא להיות

טרנד האותיות אמנם מופיע תחת כל עץ רענן, אבל כראש מיטה הוא מפתיע. אספו בחנויות השונות אותיות בגדלים שונים, אפשר לערב בין גופנים, בין שפות ובין חומרים. כלמה שנותר לעשות עכשיו הוא לתלות אותן בהרמוניה וליצור ראש מיטה ייחודי.

שימוש מחודש בפרגוד

חיפוש מדוקדק בבוידעם שלכם יניב לבטח פרגוד ישן מקש או מעץ. זה הזמן לנער ממנו את האבק ולפרוס אותו לרוחב גב המיטה. אם מדובר בפרגוד מקש, אפשר להפוך אותו לפריט שימושי ולהשתמש בו כמתלה לתכשיטים או צעיפים, או אפילו לתלות תמונת נוף ישנה שכבר לא מתאימה לסלון.

שאריות עץ

שילובים מפתיעים ולא מתבקשים ישדרגו את מראה החדר שלכם. גם אם מצאתם שארית של קרש עץ ישנה, אולי סחף מהים או ראש שידה שבורה - בהקשר של ראש מיטה היא תפתיע ותרגש.

חיתוך עץ ומספר תמונות קטנות יוצרים אפקט רענן
חיתוך עץ ומספר תמונות קטנות יוצרים אפקט רענן

מראות קטנות

זוכרים את מלבני המראות שמכרה איקאה לפני כעשור? הם מקור השראה לראש מיטה. תוכלו לשבץ בגב המיטה שלכם מראה שלמה או להצמיד עשרות מראות קטנות בגדלים שונים, שגם יתרמו לתחושת הגודל בחדר.

טפט / צבע

זה אמנם פתרון שטוח, אבל מי שלא מצא שאריות משום סוג ואין לו חשק להתרוצץ בין רפדים ומסגרים, ובכל זאת הוא רוצה ראש מיטה מיוחד, יכול להגיע לתוצאה מפתיעה ומרעננת בעזרת טפט ייחודי בצורות גיאומטריות, בעזרת מדבקת טפט או כתם צבע שימשוך את תשומת הלב.

כתם צבע ימשוך את העין
כתם צבע ימשוך את העין