חוף הסלע בבת ים הוא חוף של פעם. הבולגרים משחקים שש-בש בכל בוקר - חורף, קיץ, לא משנה - אחרי שהם מסיימים התעמלות בוקר על החול. נס קפה או שחור בכוסות זכוכית על השולחנות, ועל השלט כתוב "40 שנה של ים". שום דבר לא משתנה פה: כיסאות הפלסטיק הלבנים של "כתר", שולחנות העץ הישנים, וגם הבעלים של קפה "קלדרון", איציק קלדרון, הגרסה הישראלית לבעלים של טברנה ביוון או בקפריסין. מקום בסיסי, מוכר ואהוב.

בוקר אחד, לפני שבועיים, הוא נראה קצת אחרת. המחשבה על הפקת עיצוב קיצית הובילה אותנו בקו ישיר לחוף הים, אלא מה, אבל רצינו לשלוף את הפריטים היוקרתיים - שבינינו, הרבה מאיתנו לא יכולים להרשות לעצמם - ולבצע פעולת Cut and Paste למקום לא מעוצב, לא סטרילי, לא קפוא ולא באירופה. שוב הגענו לחוף הים. וכמה חופים מצטלמים טוב כמו חוף הסלע וקפה קלדרון על הבוקר? החלטנו לבקש מהמשתתפים הקבועים בסצינה של קלדרון לשמש כדוגמנים בהפקת העיצוב, ולבחון באותה הזדמנות את שאלת המחקר שלנו: האם רהיטים שמעוצבים ומיוצרים הרחק מכאן יכולים להתאים לטמפרמנט הישראלי, ולא רק למגזינים ולווילות בהרצליה פיתוח?

  (צילום: דן פרץ )

אלה האנשים והפריטים שמככבים בהפקה, לפי סדר התמונות מלמעלה למטה:

1. בנצי בורקס, דני הכושי, שמוליק ומיכה-ניו יורק משחקים על שולחנות מ''סופי'' (ורוד: 780 שקלים, טורקיז: 499 שקלים) ויושבים על כיסאות FIRST מ''טולמנ'ס'', שעיצב STEFANO GIOVANNONI ל-MAGIS (מתוך קולקציה של ריהוט גן, 896 שקלים לכיסא).

2. מיכה ניו-יורק ויוסף בובליל הקבלן מתעמלים על מחצלת בירוק-כחול (210 שקלים), בצד כיסאות ורודים (129 שקלים לאחד), צידנית קש (280 שקלים), וצידנית פלסטיק ורודה (550 שקלים) - הכל מ''סופי".
3. עובר אורח מניף שולחן צד צהוב מ''אייטמס'' (1,200 שקלים).
4. חנה עם כיסוי מיטה קיצי של ''איקאה'' (175 שקלים).
5. דייג עם מסטינג בשלושה צבעים מ''סופי'' (78 שקלים).
6. משה המכונאי מחזיק גיגיות מ''אייטמס'' (120 שקלים ליחידה).
7. עוזי עם סל עיתונים כתום מפלסטיק, מ''אייטמס'' (180 שקלים).
8. כיסא FIRST מ''טולמנ'ס" (896 שקלים), עומד ראש, ושולמית עם כמה פריטים ורודים מ''סופי'': שמיכה משובצת (269 שקלים), עששית (240 שקלים), סל (240 שקלים) וכפכפי אצבע (109 שקלים).
9. אבי ווקס עם כיסאות מעצבים מ''אייטמס'' (900 שקלים לכיסא רשת אדום, 800 שקלים לכיסא פוני קטן ו-1,900 שקלים לכיסא פוני גדול).
10. שש-בש על שולחן טורקיז מ''סופי'' (499 שקלים).
11. איציק קלדרון לצד שידת פלסטיק ירוקה מ''אייטמס'' (590 שקלים).
12. גורי עם כיסא פיל כתום מ''אייטמס'' (590 שקלים).

>> ההפקה הקודמת של נורית קריב ודן פרץ: אל"ף בי"ת של עיצוב - האותיות זוחלות מתוך הספרים אל קירות הבית.

>> לאתר של נורית קריב.

>> לאתר של דן פרץ.

>> עוזרי צילום: ציון מארק ואלון מסיקה.

הפרלמנט של קלדרון, כל בוקר על השעון (צילום: דן פרץ )
הפרלמנט של קלדרון, כל בוקר על השעון (צילום: דן פרץ )