ההזמנה הזו מיועדת לכל מי שרוצה לשדרג את הבית או זקוק לפתרון עיצובי או תכנוני, ולא יכול להרשות לעצמו ייעוץ מקצועי בתשלום: ביום שלישי הקרוב (6 במארס), בין השעות 16:00 ל-20:00, תוכלו להגיע למרכז "עמיעד" שבשוק הפשפשים ביפו, ולהיפגש שם לייעוץ מהיר וממצה עם אדריכל או מעצב - ובחינם.

היוזמה היא של החוג לעיצוב פנים במיכללה למינהל, בשיתוף עיריית תל אביב יפו, המישלמה יפו וארגון "פעילה". 60 מבכירי האדריכלים והמעצבים בישראל נענו להזמנה להשתתף, ביניהם לא מעט כאלה שבדרך כלל מתכננים ומעצבים עבור עשירי הארץ. זוהי הזדמנות בשבילם לתת שירות גם למי שידם אינה משגת, ולו למשך אחר צהריים אחד. לקהל הרחב יש כאן הזדמנות לקבל עצה מקצועית מהטובים ביותר.

ליוזמה ניתן השם "ספיד-דיזיין", על משקל ערבי ה"ספיד-דייטינג": כל אדריכל יישב בעמדה נפרדת ויקדיש 20 דקות למי שמתיישב מולו, בסבבים מתחלפים. בין האדריכלים והמעצבים תוכלו למצוא שמות כמו אירית אקסלרוד, טומי לייטרסדורף, רונה לוין, ירון טל, מיקי בן גן, אריאלה שניאור, דפנה קסטיאל ורותי פקר.

מה כדאי להביא למפגש

אז אם אתם רוצים לשדרג את הסלון, זקוקים ליותר מקומות אחסון, להוסיף פינת עבודה או להתאים את הדירה לילדים שגדלו וצריכים מרחב פרטי – ההזמנה הזו היא בשבילכם. כדאי להגיע מוכנים ככל האפשר, עם שרטוטים של הבית, צילומים של האזורים הבעייתיים שדורשים שינוי וטיפול, מידות של החלל וסוגי הפתרונות התואמים את טעמכם וצורכיכם.

סטודנטים מהחוג לעיצוב פנים של המסלול האקדמי המכללה למינהל עומדים לרשותכם כבר עכשיו, ויכולים לעזור ולתת ייעוץ מקדים לגבי השרטוטים. אפשר לפנות אליהם כאן במייל , או דרך עמוד הפייסבוק של החוג. כרמלה יעקבי-וולק, ראש החוג, רואה ב"ספיד-דיזיין" אירוע ייחודי ומפרה בין קהל ונותני שירותים מובילים, שלא נפגשים בדרך כלל: "תפקידו של מעצב הפנים הוא לשפר את איכות החיים של החברה ושל היחיד, ולשמש כמנוף להעצמת הקהילה", היא אומרת, "ה-SPEED-DESIGN נועד להעניק לקהילה החלשה ביפו, אשר עולמות התוכן שלה מרוחקים מכל הקשור לעיצוב פנים, שירותי תכנון ועיצוב מאנשי מקצוע מהשורה הראשונה. מעבר לכך, אנו רוצים להעביר את המסר כי תחום עיצוב הפנים הוא נגיש לכולם ואינו צורך השקעה כספית גדולה. הקהל הרחב מוזמן".

  (צילום: עמית גרון)

למעלה: בית בתכנונה שלאירית אקסלרוד, שמשתתפת במפגש.

למטה: בית בתכנונה של רות פקר. עוד תמונות - כאן.

  (צילום: שי אדם)

עוד בהישג יד:

>> אתר חדש מציע תוכניות אדריכליות ב-90 שקלים

>> דירה ששופצה ורוהטה כליל בשלושה שבועות ו-45 אלף שקלים

>> והעיקר: האם כדאי ללמוד אדריכלות - ואם כן, איפה לומדים?