בתל אביב מאפיות בוטיק הן טרנד ותיק - יותר מ-16 שנים חלפו מאז פתח ארז קומרובסקי את חנות הלחם הראשונה שלו. מה שבטוח זה שהטרנד סופסוף הגיע גם למלבורן.

יש כאן לא מעט מאפיות: הגדולה והמוכרת ביניהן היא רשת המאפיות "Baker's Delight", שנציגות שלה תמצאו בכל רחוב ראשי. לעומתה צצות כאן מאפיות בוטיק שמעבר לתוצרתן המשובחת מתהדרות בעיצוב פנים שלא היה מבייש את מותגי האופנה הגדולים ביותר.

לפני כמה ימים נתקלתי בחנות השנייה שפתח כאן דניאל צ'יריקו, שנחשב לאופה-על במחוזותינו. היא עמדה לה בשקט ברחוב צדדי בצפון העיר, ורק השלט המואר בלבן משך את תשומת לבי לחלון הראווה. כשנעמדתי מולה היא נפתחה לפני בכל הדרה. גלים גלים של עץ זהוב עוטפים את תקרתה ומשתפלים אל אחד מקירותיה, תוך שהם הופכים למדפי תצוגה. במרכז החנות דלפק מוארך, שנבנה מפסי עץ ומתפקד כ"בוצ'ר בלוק" ענק, שמושך את העין אל קצה החנות, למקום ממנו הכל מתחיל - המאפייה.

בתחילה תהיתי על בחירת אריחי הרצפה, אבל אחרי שנכנסתי פנימה נעטפתי בתחושה של המוכר ואהוב - המטבח הביתי. זה המשיך בקיר עם הטיח המתקלף, העץ הפשוט שנמרח בלקה שקופה בלבד ופרטי התקרה המקורית, שנראו מבעד למעטפת העץ.

על העיצוב אחראי "סטודיו מארש" המלבורני. המעצבים של הסטודיו הצעיר ביקשו להקנות למבקרים תחושה של סל נצרים, שבו מוצגים הלחמים. עשו עבודה מצויינת, לא ככה?