טעימת האביב השבוע כמעט גרמה לי להצטער שהחורף כבר נגמר, והנה קיבלתי הזדמנות נוספת, קפואה, רטובה וסוערת, להיזכר למה אני שונאת את העונה הזאת. אני לא יודעת מה איתכם, אבל כמו תמיד בחייו של בעל עסק עצמאי, עברתי השבוע שוב, בבת אחת, מחלומות על בטלה נהנתנית והמוני סידורים ופגישות עם חברות לשבוע עבודה לחוץ והזוי, צמודה לתנור במשרד. בין לבין שוטטתי והגעתי מסינגפור עד ברצלונה, וונקובר עד יפן, ואפילו הצלחתי לקבוע (לעוד חודש וחצי!) ארוחת ערב שמחה ורבת משתתפים. כי מהיום גם אתם תוכלו לעשות את זה, ומיד נסביר איך:

1. טפטים לאמיצים

המעצבת הקולומביאנית קטלינה אסטרדה (שחיה ופועלת יותר מעשור בברצלונה) מביאה את הציורים הצבעוניים היפהפיים שלה לקולקציית טפטים בעבור החברה הספרדית קואורדונה. קשה לקרוא להם טפטים, הם בהחלט לא משהו שנשאר "ברקע". אבל אם יש לכם קיר פנוי ותעוזה, הייתי שולחת מישהו לספרד. אל תפספסו את שאר המוצרים בעיצובה, החל מכיסויים לאייפון, דרך קסדות ועד כלי מיטה ופאזלים.

2. דירה מינימליסטית בסינגפור

תכנון דזמונד אונג. צילום: ג'רמי סאן

תושבי סינגפור חיים ברובם בדירות ממשלתיות קטנות. האדריכל דזמונד אונג יצר דירה פתוחה ומוארת בעיצוב מינימליסטי, שמרגישה נעימה וחמימה, פתוחה לעלים הירוקים שבחוץ, ומשדרת נינוחות וצניעות. צילום של ג'רמי סאן.

3. צייר לי בובה

Child's Own

רעיון מבריק, ביצוע מקסים. וונדי טסאו מוונקובר הקימה את Child's Own, חברה שתופרת בובות על פי ציורי ילדים, בהזמנה. אפשר להזמין אצלה, למרות שעכשיו היא קורסת תחת עול הוויראליות. מתאים בול לתקופת האגו-טריפ סביב כל דבר שהילדים המהממים שלנו יוצרים, עולה בין 70-130 דולר קנדיים. והאמת? נראה שווה את זה.

4. צילומים קליידוסקופיים

אחרי שפיקסלנו את עצמנו לדעת והעלינו תמונות פוליגוניות מהאייפד, הנה משהו לפשוטי העם שעדיין משתמשים במחשב.קליידוליזם הוא אתר פשוט ומרהיב שאליו אפשר להעלות כל תמונה ולשחק בה כמו קליידוסקופ. מזיזים בעזרת העכבר, מסובבים עם כפתור SHIFT, שומרים, וזהו! אני צופה לפחות שעה וחצי תעסוקה לילדים, ואפשר לשקר לעצמנו שזה גם אמנותי. נהדר.

5. דוּדְל לדוֹד

קובעים לארוחת בני דודים. ומי לא תבוא?

לא, אתם באמת תודו לי. ואני מודה לנעה, בת דוד שלי, שעזרה לי לסגור ארוחת ערב של כל הבני-דודים שלנו ביומיים, בלי עשרות מיילים מעיקים וניסיונות להבין מי פנוי ומתי. האתר Doodle מאפשר לארגן פגישות רבות-משתתפים בקלות: נרשמים לאתר, פותחים אירוע, מציינים כמה מועדים אפשריים, מוסיפים מקום (שמיד מוביל אתכם למפות של גוגל), ושולחים לינק לכל המוזמנים, שיסמנו בתורם מתי הם יכולים או לא יכולים להגיע. כשכולם ענו, אפשר לסגור את ה"סקר" ולשלוח הזמנה לכולם, במייל או בפגישה מקוונת של אחד היומנים שאתם עובדים איתם. אתם יכולים גם לכתוב הערות מתחת לאירוע, וסימן קטן יופיע ליד שמכם (כמו בתמונה).

היופי: מספיק שיוזם האירוע נרשם לאתר, השאר לא צריכים להירשם כדי למלא את הסקר, ויש מצב שאפילו דודות טכנופוביות ישתפו פעולה (אם יש להן מחשב). ביום שבו גיליתי את Doodle הצלחתי לסגור את ערב הבנות הבא עם החברות בתוך 24 שעות, דבר שבדרך כלל לוקח שבועיים ועשרות מיילים מעיקים. וכולה מדובר בחמש נשים. אני בטוחה שטרם מיציתי את האפשרויות המתוחכמות יותר של האתר, אבל עוד חזון למועד, ועוד בני דודים להסעיד (מישהו אמר ליל הסדר?)

5. הקרחונים נמסים


בעודנו מתפללים שהשלג ירד וייערם בירושלים, צריך לזכור שהעולם, למרות הכל, מתחמם. המעצב היפני אטסוּהירוֹ היָאשי מצליח להביא מודעות סביבתית למוצר פשוט כמו קרח. דב קוטב ופינגווינים שניצבים על קרחון גדול נמסים לאיטם לתוך המשקה שלכם. אולי עד הקיץ מישהו ייבא את זה לארץ? (בינתיים אפשר לקנות את זה ביפנית).

שיהיה שבוע טוב!

רונית